WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

korekcja nosa kwasem hialuronowym

Nieinwazyjna korekcja nosa – jakie efekty można uzyskać?

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego może w wielu przypadkach zastąpić operację plastyczną nosa. Jakie nosy można skorygować w ten sposób? Jak wygląda ten zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty?

Jak wygląda zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym?

Tak naprawdę korekta nosa kwasem hialuronowym to zabieg podobny do podawania wypełniaczy w inne obszary twarzy. Wypełniacz to usieciowany kwas hialuronowy o odpowiedniej plastyczności i gęstości, który pozwala odbudować ubytek tkankowy (np. jeśli na nosie występuje wgłębienie) lub wyrównać linię nosa lekko garbatego. W obrębie nosa już niewielkie ilości preparatu zapewniają wyraźną różnicę w wyglądzie, dlatego zabieg powinien być dokładnie zaplanowany i bardzo precyzyjnie wykonany, tak aby efekt był naturalny i symetryczny, a sama procedura bezpieczna. Korekcja jest robiona w znieczuleniu miejscowym (po nałożeniu kremu z lidokainą) – igłą lub kaniulą. Efekt jest widoczny od razu, więc lekarz ma możliwość dokonywania „poprawek” na bieżąco, w zależności od uzyskanego efektu. Zabieg kończy się delikatnym masażem. Cały zabieg trwa, nie licząc czasu potrzebnego na zadziałanie kremu ze znieczuleniem, ok. 20-30 minut.

Jakie nosy można poprawić kwasem hialuronowym?

Nie wszystkie nosy można skorygować tą metodą, ale naprawdę w wielu przypadkach zabieg może zdziałać cuda! Najlepszymi wskazaniami do zabiegu są:

  • nieduże garbki na nosie (gdy doda się wypełniacz po obydwu jego stronach, linia nosa wyrówna się),
  • nos tzw. siodełkowaty, z wgłębieniem,
  • widoczne wgłębienia na nosie (np. blizny zanikowe po urazie),
  • opadający czubek nosa,
  • zbyt krótki nos,
  • zbyt wąski i mały nos,
  • nos z lekko krzywy,
  • nos z pionową linią rozdzielającą chrząstkę na czubku,
  • zbyt mocno wklęsłe zagłębienie w miejscu łączenia nosa z czołem.

O czym pamiętać po zabiegu?

W przeciwieństwie do chirurgicznej korekcji nosa zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji ani noszenia opatrunków (lekarz może jedynie nałożyć mały plasterek na miejsce wprowadzenia kaniuli, który zdejmiesz po kilku godzinach). Dbaj o higienę nosa w miejscach wkłucia, tak jak po każdym innym zabiegu z użyciem wypełniaczy, a także – co bardzo ważne – przez co najmniej tydzień unikaj obciążania nosa (nie masuj go, nie ugniataj, noś lekkie okulary, śpij na plecach), aby nie doszło do jego odkształcenia. Delikatny obrzęk mija zwykle po 1-3 dniach.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

młode dziewczyny

Zabiegi odmładzające dla młodych!

Myślisz, że zabiegi odmładzające powinno zacząć się stosować w wieku dojrzałym? Nic bardziej mylnego! Już ok. trzydziestki warto postawić na profesjonalny anti-aging, aby […]

modelowanie podbródka

Kwas hialuronowy do zadań specjalnych

Preparaty kwasu hialuronowego są dziś jedną z najbardziej popularnych metod poprawy wyglądu i odmładzania skóry. Najczęściej podawane są w formie mezoterapii […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki