WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zabiegi odmładzające

Zachowanie młodości to odwieczne marzenie człowieka. Nie można zatrzymać czasu, ale medycyna estetyczna pozwala opóźnić efekty starzenia się całego ciała. Młodszy i piękniejszy wygląd może iść w parze z młodością ducha, poprawiając samopoczucie i podnosząc samoocenę. Przez długi czas zabiegi odmładzające interesowały wyłącznie panie, lecz obecna oferta medyczna dla mężczyzn staje się coraz bogatsza. Wypełnianie zmarszczek, liftingi, korekta owalu twarzy to najpopularniejsze zabiegi tego typu. Bądź na bieżąco z wiadomościami ze świata medycyny estetycznej, miej dostęp do bazy najlepszych specjalistów z tej dziedziny i nie pozwól, żeby czas odcisnął na Tobie swoje piętno!

Więcej

Radiofrekwencja mikroigłowa – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Radiofrekwencja mikroigłowa zdobywa coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej. To skuteczna, a jednocześnie mało inwazyjna metoda odmładzania skóry, redukcji zmarszczek czy leczenia blizn potrądzikowych. Co warto wiedzieć o radiofrekwencji mikroigłowej? Zdradza dr Krzysztof Kaczyński, lekarz medycyny estetycznej, założyciel Kaczyńscy Clinic.

WOLUMETRIA

Zabiegi wolumetryczne

Czym są zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego? Komu są polecane i jakiego efektu możesz się spodziewać? Wyjaśniamy! Wolumetria to inaczej […]

1 2 3 6

Przykłady zabiegów odmładzających

Wraz ze stałym rozwojem medycyny estetycznej opracowywane są nowe metody zachowania młodego wyglądu. Istnieją jednak zabiegi odmładzające, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Należą do nich m.in. zabiegi przeciwzmarszczkowe oraz ujędrniające, które pozwalają dłużej zachować piękną, gładką twarz i zapobiegają przedwczesnej zmianie jej owalu. To przede wszystkim zabiegi z użyciem botoksu i wypełniaczy kwasu hialuronowego. Opadające z wiekiem powieki i luźniejsza skóra na policzkach czy podbródku mogą nieznacznie zmieniać rysy, ewidentnie postarzając człowieka. Z wiekiem odwraca się tak zwany trójkąt młodości, czyli owal twarzy. Odpowiednie zabiegi pozwalają opóźnić ten moment, odmładzając wizualnie nawet o 10 lat. Poza twarzą starzeje się też całe ludzkie ciało. Widać to w miejscach z dużą ilością skóry. Od wewnętrznej strony ramion, na brzuchu i udach skóra staje się coraz luźniejsza i mniej estetyczna. Jędrność i młody wygląd tracą także piersi. Wynika to z naturalnego procesu zanikania kolagenu i elastyny, który zaczyna się już ok. 25. roku życia. Dla lepszego, młodego wyglądu warto już w latach młodości wyrobić sobie nawyk regularnych ćwiczeń i masaży stymulujących pracę fibroblastów, które odpowiadają za jędrność i elastyczność powłoki skórnej. Szyja i dłonie to części ciała często zaniedbywane, choć będące niemal taką samą wizytówką jak twarz. Należy je regularnie nawilżać, a kiedy nawet kosmetyki nie pomagają, warto przemyśleć skorzystanie z zabiegu ujędrniania falami radiowymi, mezoterapii lub z mezoterapii mikroigłowej. Sprawdzi się również wykorzystanie wypełniacza lub silne peelingi, dobrze złuszczające martwy naskórek i pobudzające głębokie warstwy skóry do działań regeneracyjnych.

Przykłady zabiegów przeciwzmarszczkowych

Ze względu na stałą ekspozycję twarzy, zabiegi odmładzające o charakterze przeciwzmarszczkowym są dla pacjentów szczególnie ważne. Nic dziwnego, że kliniki medycyny estetycznej dbają o ich stałą dostępność i bezustanne poszerzenie swojej oferty. Do najpopularniejszych zabiegów przeciwzmarszczkowych należą iniekcje toksyny botulinowej, która hamuje aktywność mięśni odpowiadających za zmarszczki mimiczne, a także iniekcje kwasu hialuronowego, który jest wypełniaczem, oraz substancji biostymulujących (np. kwasu polimlekowego, aminokwasów, atelokolagenu, hydroksyapatytu wapnia), które pobudzają produkcję naturalnego kolagenu. Takie zabiegi pomagają w uzupełnieniu i pozbyciu się bruzd, wygładzają twarz i nadają jej młody, witalny wygląd. Zmarszczki mogą być niwelowane również za pomocą specjalistycznych nici liftingujących. Wkładane podskórnie w znieczuleniu miejscowym, podtrzymują skórę i dają rewelacyjne efekty odmładzające. Nie tylko niwelują zmarszczki, ale mogą też podnosić opadające fałdy skóry. Są receptą na nieestetyczne zmiany w rysach twarzy i pozwalają znowu poczuć się młodym. Można wykorzystać je do wygładzenia skóry szyi oraz dekoltu, a także innych partii ciała (np. brzucha). W wygładzaniu skóry pomagają także zabiegi laserowe oraz silne peelingi, a także mikrodermabrazja, która złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, jednocześnie stymulując głębsze warstwy do szybkiej regeneracji. Peelingi i zabiegi laserowe można wykonywać praktycznie na całym ciele. Trzeba jedynie pamiętać, że żadna metoda odmładzania nie będzie całkowicie skuteczna, jeśli samemu nie zacznie się dbać o zdrowy tryb życia, który sprzyja urodzie. Korzystając z naszego portalu, dowiesz się, co trzeba zrobić, żeby zachować młody wygląd i gdzie zgłosić się, jeśli nie będziesz już z niego zadowolony.

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki