WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

korekcja uszu

Korekcja uszu nićmi

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na korektę odstających uszu była operacja plastyczna. Teraz możesz to zrobić korzystając z mniej inwazyjnego zabiegu „przyciągnięcia” uszu do głowy za pomocą stałych nici. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Metodę korekcji odstających uszu za pomocą stałych (nierozpuszczalnych) nici opracowała marka Aptos. Zabieg polega na zmianie kąta położenia i nachylenia uszu względem czaszki i podtrzymania ich specjalnymi „klamrami” z nici, zakładanymi wokół chrząstki. W ten sposób ucho zostaje „przyciągnięte” bliżej głowy i pozostaje w tej pozycji. Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym (w zastrzyku), wprowadzając nici poprzez 2-3 punkty wkłucia. Trwa ok. godziny, a efekt jest widoczny od razu.

Jakie są najczęstsze pytania o ten zabieg?

Czy zabieg zostawia blizny?

Nie, dzięki temu, że nici są wprowadzane przez mikroskopijne punkty wkłucia zabieg nie pozostawia żadnych blizn.

Czy po zabiegu trzeba nosić opatrunek, tak jak po operacji plastycznej uszu?

Tylko przez ok. 2-3 dni po zabiegu nosisz opatrunek, którego celem jest zabezpieczenie miejsc wkłucia przed zanieczyszczeniem oraz „podtrzymanie” uszu w nowej pozycji. Po tym czasie zaleca się przez ok. 2 tygodnie nosić na dzień i na noc opaskę na uszy – może to jednak być zwykła, dekoracyjna, bawełniana opaska.

Czy efekt jest trwały?

Jak najbardziej! Do zabiegu wykorzystywane są trwałe nici polipropylenowe, od lat stosowane w chirurgii do szycia ran. Dopóki nitka pozostaje w tkankach, dopóty uszy pozostają w pozycji bliżej głowy.

Czy nitki są wyczuwalne pod skórą?

Jedynie przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu możesz odczuwać lekkie ciągnięcie pod skórą i ból, jest to jednak przejściowe (warto wspomóc się lekami przeciwbólowymi). Gdy ucho przyzwyczai do nowej pozycji, nitki będą całkowicie niewyczuwalne. Nie są też widoczne pod skórą!

Czy zabieg można robić u dzieci?

Małżowina uszna u człowieka osiąga swoją pełną wielkość ok. 7. roku życia, dlatego zabieg można robić u starszych dzieci i nastolatków. Dzięki temu bez bólu, bez wyłączania z życia szkolnego i towarzyskiego, można pomóc dzieciom borykającym się z kompleksami związanymi z odstającymi uszami. Ze względu na małą inwazyjność zabieg polecany jest też osobom aktywnym zawodowo, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższe wyłączenie z codziennego życia. 

Czy zabieg można zrobić na jedno ucho?

Oczywiście! Jeśli występuje asymetria uszu i jedna małżowina odstaje dużo bardziej od drugiej, położonej prawidłowo, można to doskonale skorygować.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

modelowanie podbródka

Kwas hialuronowy do zadań specjalnych

Preparaty kwasu hialuronowego są dziś jedną z najbardziej popularnych metod poprawy wyglądu i odmładzania skóry. Najczęściej podawane są w formie mezoterapii […]

Dziewczyna przykłada kolczyki

Uszy zdradzają twój wiek!

Po czym poznaje się wiek kobiety? Po szyi, dekolcie, dłoniach i… uszach, które mogą wyglądać starzej niż skóra twarzy. Jest […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki