WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

dr Dominik Ludew

Najlepsze zabiegi odmładzające

Wraz z wiekiem zauważamy utratę jędrności skóry i pojawianie się pierwszych zmarszczek. Proces starzenia się skóry związany jest między innymi z niższą syntezą kwasu hialuronowego w skórze, utratą białek podporowych: kolagenu i elastyny oraz nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Tracimy też struktury podporowe twarzy: tkanka tłuszczowa zanika, a kości ulegają resorpcji. Wszystkie wyżej wymienione czynniki wpływają na to, że zauważamy proces opadania twarzy: tworzenie się bruzd nosowo-wargowych, chomików, obwiśnięcie skóry podbródka. Ponadto powstają zmarszczki mimiczne w obrębie czoła (lwia zmarszczka, zmarszczki poziome czoła), wokół oczu (kurze łapki), przynosowe (królicze zmarszczki), wokół ust (zmarszczki palacza). Zadbanie o skórę i kondycję wszystkich struktur twarzy na wczesnym etapie pozwoli nam z dużym powodzeniem cieszyć się młodym i naturalnym wyglądem przez wiele lat. Eksperci Ruczaj Clinic przedstawiają kilka zabiegów odmładzających, które należy rozważyć, gdy zauważamy utratę jędrności naszej skóry.

Termolifting NIR

Ten zabieg odmładzający polega na emitowaniu światła z zakresu podczerwieni IR o dużym natężeniu, co prowadzi do intensywnego podgrzewania skóry właściwej. Termolifting może być traktowany jako pierwszy krok w walce o odmłodzenie naszej skóry oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Promieniowanie podczerwone wpływa na proliferację fibroblastów, podniesienie poziomów czynników wzrostu, takich jak interleukiny i cytokiny, stymulację makrofagów i limfocytów oraz przyspieszenie syntezy składników macierzy zewnątrzkomórkowej.

Termolifting daje efekt zwiększonego napięcia skóry i przywraca jej pierwotną jędrność. Zabiegi z użyciem podczerwieni zawsze wykonujemy w serii około czterech w dwutygodniowych odstępach. Oczywiście dokładną ilość zabiegów i odstępy zawsze ustala specjalista dostosowując je do problemu oraz do indywidualnego beauty planu. Ten odmładzający nie wymaga okresu rekonwalescencji, na skórze nie ma śladów pozabiegowych, a więc od razu możemy wrócić do codziennych aktywności.

Ruczaj Clinic

Laser frakcyjny

To złoty standard w medycynie estetycznej. Laser frakcyjny jest stosowany szeroko w terapiach anti-aging, a także w redukcji blizn czy rozstępów. Ablacyjny laser frakcyjny działa na zasadzie natychmiastowego odparowania wody z tkanki i prowadzi do efektu tzw. wybiórczej fototermolizy. Na skórze powstają punktowe uszkodzenia, tzw. siatka, wokół tych uszkodzeń obszary zdrowej tkanki uruchamiają procesy intensywnej odbudowy i regeneracji tkanki. W związku z powyższym ten zabieg odmładzający pozwala na silną przebudowę kolagenu w skórze, wpływając na redukcję drobnych i głębszych bruzd i zmarszczek oraz przywrócenie napięcia i jędrności skórze.

Standardowo laser frakcyjny wykonujemy 4-6 razy co cztery tygodnie, w przypadku rozległego problemu lekarz ustala indywidualny plan zabiegów odmładzających z pacjentem. Zabieg laserem frakcyjnym wymaga okresu rekonwalescencji, który trwa średnio 3-7 dni, w trakcie jego trwania należy przestrzegać zaleceń lekarza i stosować specjalne kremy regenerujące i chroniące skórę. Należy również pamiętać, że w trakcie i po wykonywaniu zabiegów laserem frakcyjnym musimy stosować wysoką fotoprotekcję SPF50.

Mezoterapia igłowa

W trakcie tego zabiegu odmładzającego podawana jest substancja aktywna metodą iniekcyjną bezpośrednio w obszary skóry, gdzie ma ona zadziałać. W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystujemy podwójną stymulację:
• fizyczną: poprzez nakłucie skóry,
• chemiczną: poprzez działanie odpowiednio dobranego preparatu.

W przypadku mezoterapii igłowej mamy szereg preparatów stymulujących i odbudowujących skórę, takich jak: witaminy, aminokwasy, peptydy, pierwiastki, koenzymy, kwas hialuronowy, koenzymy, przeciwutleniacze. Po wykonaniu serii zabiegów odmładzającej mezoterapii możemy spodziewać się wzrostu nawilżenia skóry, delikatnej poprawy konturu i owalu twarzy, wygładzenia zmarszczek i bruzd, poprawy napięcia skóry, a także w niektórych przypadkach poprawienia pigmentacji i kolorytu skóry.

Po zabiegu mezoterapii możemy spodziewać się delikatnych śladów od ukłuć, które najczęściej znikają do dwóch dni od zabiegu, czasem zdarzają się również drobne zasinienia, które można przykryć makijażem. Odmładzające zabiegi mezoterapii igłowej zawsze wykonujemy w serii, ich ilość i częstotliwość uzależniona jest od rodzaju podanego preparatu.

Ruczaj Clinic

Osocze bogatopłytkowe

Jest rodzajem odmładzającej mezoterapii igłowej, w której substancją aktywną jest osocze odwirowane z własnej krwi pacjenta. Do intensywnej przebudowy skóry przyczynia się PRP – płytki krwi zawieszone w niewielkiej ilości osocza. Płytki krwi intensywnie stymulują kolagen typu III i IV, regulują wytwarzanie macierzy zewnątrzkomórkowej oraz prowadzą do wzrostu syntezy fibroblastów. Osocze bogatopłytkowe posiada ogromne właściwości stymulujące, dlatego po serii zabiegów spodziewać możemy się znacznego liftingu skóry, a także wygładzenia zmarszczek, bruzd, nierówności i blizn.

Osocze bogatopłytkowe możemy zastosować w formie mezoterapii igłowej, mezoterapii mikroigłowej, a także w formie naturalnego wypełniacza ATR (autologiczny wypełniacz tkankowy). Dobór terapii odmładzającej ściśle zależy od tego, na jakim etapie znajduje się proces starzenia u pacjenta, dlatego przed wyborem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistom.

Radiofrekwencja mikroigłowa

W tym zabiegu odmładzającym mamy możliwość pracy na dużej głębokości w skórze. Zabieg radiofrekwencji polega na wkłuwaniu się specjalnymi izolowanymi igłami i podgrzewaniu tkanki na odpowiedniej głębokości, dzięki czemu działamy dokładnie na takim poziomie, na jakim zlokalizowane są bruzdy czy zmarszczki. Radiofrekwencja mikroigłowa prowadzi do miejscowego uszkodzenia włókien kolagenowych, dzięki czemu nienaruszone obszary skóry aktywują procesy przebudowy skóry i produkcji nowego kolagenu.

Efekty, jakie uzyskujemy dzięki radiofrekwencji mikroigłowej, to przywrócenie napięcia i elastyczności skórze, a także wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz zmarszczek grawitacyjnych. Ten zabieg odmładzający wymaga krótszego okresu rekonwalescencji w porównaniu do zabiegów laserem frakcyjnym z racji tego, iż podgrzewamy skórę na odpowiedniej głębokości. W związku z powyższym naskórek ulega tylko niewielkiemu uszkodzeniu, skóra zaczerwieniona jest do dwóch dni i po tym okresie może ulegać delikatnemu łuszczeniu. Radiofrekwencję mikroigłową wykonujemy około 4-6 razy co 3 tygodnie.

Ruczaj Clinic

Zogniskowane ultradźwięki o dużej mocy HIFU

To silny zabieg liftingujący skórę. HIFU powoduje powstanie termicznych punktów koagulacji tkanki, co inicjuje procesy silnej przebudowy tkanek i powstawania nowego kolagenu. Efekt delikatnego liftingu widoczny jest zaraz po zabiegu HIFU. Skóra staje się napięta i jędrna. Pierwszy efekt napięcia widoczny jest zaraz po zabiegu, natomiast finalny proces ujędrniania skóry osiągamy stopniowo w okresie 3-6 miesięcy.

Lifting HIFU stosujemy w przypadku liftingu twarzy, redukcji zmarszczek, likwidacji drugiego podbródka, liftingu szyi i innych partii ciała. W celu uzyskania najlepszych efektów liftingu HIFU należy wykonać około 2 razy w odstępie 3 miesięcy. Ten zabieg odmładzający nie wymaga okresu rekonwalescencji ani specjalnego postępowania pozabiegowego.

Jak widzimy, istnieje wiele metod odmładzania skóry, każda z nich powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb i problemów pacjenta. Jeżeli zastanawiasz się nad zabiegami ujędrniającymi skórę, zadzwoń do Ruczaj Clinic, a specjaliści klinki pomogą dobrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie zabieg.

Ruczaj Clinic, tel. 793 116 111, www.ruczajclinic.pl

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Mezoterapia skóry osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe PRP to naturalny, pozyskiwany z krwi pacjenta, „koktajl” do mezoterapii. Zabieg poleca dr n. med. Justyna Jończyk, specjalistka chirurgii plastycznej z One Clinic w Warszawie.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki