WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

RF

Jak podnieść owal twarzy?

Patrzysz w lustro i widzisz, że twoja twarz wygląda na zmęczoną i smutną? Około 40. roku życia procesy starzenia stają się bardziej widoczne. Pojawiają się już nie tylko drobne zmarszczki na skórze, ale przede wszystkim tkanki zaczynają tracić objętość, skóra traci jędrność i sprężystość. Na skutek ubytku kolagenu i elastyny w skórze i tkankach wewnętrznych owal twarzy zaczyna tracić swój naturalny kształt, zaczyna powoli „opadać”. Widać to zwłaszcza po opadających policzkach, mniej wyraźnej linii żuchwy, może pojawić się drugi podbródek.

Jak podnieść opadający owal twarzy?

Najnowszy i szybko rozwijający się trend w medycynie estetycznej to medycyna regeneracyjna. Nic dziwnego, bo dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii pojawiły się możliwości zapobiegania, a nawet cofania procesów starzenia skóry, w sposób naturalny, czyli wykorzystując naturalne mechanizmy tkanki do regeneracji. Obecnie dostępne są technologie, które pozwolą ujędrnić i zagęścić skórę, poprawić jej napięcie, podnieść owal. Ale warto pamiętać , że zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać postępowaniu procesów starzenia niż próbować cofnąć problemy, które już powstały, dlatego warto włączyć zabiegi medycyny regeneracyjnej do regularnej rutyny dbania o siebie i swoją skórę. Prawdą jest, że na to jak będziesz wyglądać w wieku lat pięćdziesięciu i więcej pracujesz już w wieku lat czterdziestu. Warto wiedzieć, że im bardziej zaawansowane są procesy starzenia, tym trudniej jest je cofnąć, skóra wymaga zdecydowanie więcej stymulacji i większej liczby zabiegów, aby odzyskać lepszy i młodszy wygląd.

Objawy „opadania twarzy”

• Opadające policzki
• Zwiotczała luźna skóra twarzy
• Mniej wyraźna linia żuchwy
• Chomiki, drugi podbródek
• Smutna, zmęczona twarz

radiofrekwencja

Lifting termiczny – radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który w ciągu ostatnich lat stał się absolutnym hitem odmładzania i liftingu bez skalpela. Zabieg jest oparty o połączenie dwóch bardzo skutecznych, sprawdzonych i bezpiecznych technologii, energii fali radiowej i mikronakłuwania. Synergia dwóch technologii sprawia, że zabieg działa wielowymiarowo na skórę i tkanki podskórne, napina, ujędrnia, zagęszcza skórę, daje doskonały efekt naturalnego liftingu owalu. Radiofrekwencja mikroigłowa to zdecydowanie więcej niż tylko bardzo skuteczny zabieg odmładzający. To zabieg, który głęboko przebudowuje i zagęszcza skórę, Dzięki temu jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów na wiotką skórę, również na ciele.

Pierwszy rekomendowany przez nas sposób na lifting owalu to radiofrekwencja mikroigłowa
– podnosi owal, napina , ujędrnia
– zagęszcza skórę,
– przebudowuje skórę, poprawia jej koloryt, skóra nabiera promiennego wyglądu
– wymaga wykonania serii 3-4 zabiegów

Drugi sposób na owal – lifting laserowy Fotona 4D

Fotona 4D to światowy bestseller w zabiegach laserowych. Jest to łączona procedura zabiegowa składająca się z czterech zabiegów laserowych, wykonanych na jednej sesji zabiegowej, które działają wielowymiarowo na skórę. Każda z czterech procedur laserowych dociera do innej głębokości skóry i tkanek, stymuluje przebudowę kolagenu i elastyny nie tylko na skórze, ale dochodzi głęboko aż do warstwy SMAS. Fotona 4D to wyjątkowo skuteczny lifting laserowy. Wielowymiarowe działanie powoduje, że owal się podnosi, skóra napina, zagęszcza, staje się grubsza. Dodatkowo następuje przebudowa skóry, skóra staje się gładsza, znikają zmarszczki, zmniejszają pory. Cera nabiera zdrowego wyglądu i blasku. Zabiegi laserowe należą do zabiegów termicznych z zastosowaniem energii, działają wysuszająco na skórę. Dlatego dobrze jest po zabiegu laserowym wykonać mezoterapię igłową lub stymulator tkankowy, aby głęboko nawilżyć skórę i osiągnąć optymalny efekt odmłodzenia.

zabiegi laserowe

Trzeci sposób – Kwas hialuronowy. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać efekt natychmiast, bez czekania, aż skóra zacznie się regenerować i przebudowywać. Kwas hialuronowy na owal zapewni efekt liftingu, uniesie policzki, poprawi kontur żuchwy. To najszybszy sposób, bez okresu rekonwalescencji, aby uzyskać spektakularną zmianę i odmłodzenie. Lifting kwasem hialuronowym wykonuje lekarz medycyny estetycznej. W zależności od oczekiwań pacjenta lekarz może albo jednorazowo wykonać zabieg liftingu owalu, albo zrealizować go etapami, na 2-3 zabiegach. W dużej mierze zależy to od Pacjenta, czy oczekuje efektu i zmiany od razu, czy chce raczej poprawić wygląd krok po kroku.

Efekty liftingu kwasem hialuronowym utrzymują się średnio do roku, ale należy wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje i metabolizm. Jest to zdecydowanie polecany zabieg, jeśli pacjent chce osiągnąć spektakularny efekt szybko, bo ma ważne wydarzenie, ślub, etc i chce wyglądać młodo i naturalnie.

Czy są domowe sposoby na owal twarzy?

Nie ma domowych sposobów, aby radykalnie odmłodzić skórę i podnieść owal, ale domowa profilaktyka jest bardzo ważnym elementem wspomagającym, który składa się na wygląd i kondycję skóry. Bardzo ważny element, który ma wpływ na jędrność skóry to dobre nawilżenie skóry, zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Codzienną pielęgnację warto uzupełnić o masaż, aby pobudzać ukrwienie i odżywienie, co wpływa na lepszą kondycję skóry. Masaż ujędrniający można wykonywać delikatnie opuszkami palców, przy okazji aplikacji kremu. Można też zastosować kamień do masażu twarzy. Najważniejsza jest regularność i systematyczność.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Megalens

Odmładzanie okolicy oka… okiem specjalisty!

Zapraszamy Was do oglądania cyklu porad nagranego razem z dr Agnieszką Nasiłowską-Paciorek, okulistką i lekarzem medycyny estetycznej z kliniki MegaLens, która zdradzi Wam, jak najszybciej i najbardziej skutecznie odmłodzić okolicę oczu!

medycyna estetyczna dla każdego

Medycyna estetyczna dla każdego!

Chcesz poznać całą prawdę o zabiegach medycyny estetycznej? Oglądaj program „Medycyna estetyczna dla każdego” z dr Barbarą Jerschiną!

Nowa siedziba Euroscalemed

Nasza redakcja miała przyjemność wziąć udział w otwarciu nowej siedziby EuroScaleMed w Łodzi. Nowoczesne, przestronne biuro z fantastycznie wyposażoną salą szkoleniową robi wrażenie!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki