WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Korekty estetyczne

Korekty estetyczne pozwalają pozbyć się wielu niedoskonałości wyglądu, skorygować asymetrie, uwypuklić atuty. Obecnie na świecie przeprowadza się około 20 milionów zabiegów w ciągu roku, z czego większość nie wymaga naruszania struktury skóry. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii są coraz to bezpieczniejsze i mniej inwazyjne. Do wyboru jest szeroki wachlarz możliwości – od wygładzania zmarszczek przez powiększanie ust aż po modelowanie rysów twarzy. Do niewątpliwych zalet nowoczesnych korekt estetycznych zaliczyć można brak konieczności rezygnowania z codziennych aktywności, aby poprawić niedoskonałości. Bądź na bieżąco z nami, aby poznać pełne możliwości nowoczesnych korekt estetycznych!

Więcej
Galderma

Męskość ma wiele twarzy

Pod tym hasłem ruszyła kampania firmy Galderma, powstała przy współpracy z lekarzami, której celem jest pokazanie, jakie zmiany zaszły w myśleniu o definicji męskości, kim jest współczesny mężczyzna i jakie ma potrzeby, także estetyczne.

korekcja uszu

Korekcja uszu nićmi

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na korektę odstających uszu była operacja plastyczna. Teraz możesz to zrobić korzystając z mniej inwazyjnego zabiegu „przyciągnięcia” uszu do głowy za pomocą stałych nici!

WOLUMETRIA

Zabiegi wolumetryczne

Czym są zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego? Komu są polecane i jakiego efektu możesz się spodziewać? Wyjaśniamy! Wolumetria to inaczej […]

1 2 3 6

Dla kogo przeznaczone są korekty estetyczne?

W obecnych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni korzystają z dobrodziejstw oferowanych przez nowoczesną medycynę estetyczną. Dzięki zabiegom można szybko i skutecznie poprawić wygląd twarzy lub całego ciała. Korekty estetyczne mogą obecnie w niektórych przypadkach stanowić nawet alternatywę dla operacji chirurgicznych, np. do liftingu powiek czy operacji nosa (tzw. niechirurgiczna korekcja nosa – kwasem hialuronowym). Obecnie do wyboru jest szeroka gama różnorodnych zabiegów, co ułatwia dobranie odpowiedniej metody w zależności od oczekiwań i indywidualnych potrzeb, która pozwoli uzyskać jak najlepszy efekt bez ryzyka wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Medycyna estetyczna nie tylko pozwala uzyskać piękny wygląd, ale pomaga też w pozbyciu się krępujących kompleksów oraz poprawie ogólnej samooceny i samopoczucia. W celu dobrania odpowiedniego zabiegu warto skorzystać wcześniej z profesjonalnej porady w gabinecie medycyny estetycznej. Zachęcamy do zapoznania się z bazą firm na naszej stronie internetowej, aby znaleźć w pełni sprawdzoną placówkę oferującą wysokiej jakości usługi. Nie ma jednoznacznie określonych granic wiekowych dla wykonywania korekt estetycznych. Coraz częściej sięgają po nie nawet młode osoby borykające się np. z problemem blizn potrądzikowych. Głównie są to zabiegi laserowe, peelingi medyczne i mikrodermabrazja. Gabinety zazwyczaj mają jednak do zaoferowania pakiet usług przeznaczonych dla osób w dojrzałym wieku skoncentrowanych głównie na redukcji zmarszczek, usuwaniu przebarwień czy poprawie owalu twarzy. Dzięki dużej różnorodności zabiegów korekty estetyczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zadbać o urodę i dobre samopoczucie.

Kiedy warto poddać się korektom estetycznym?

Większość osób na co dzień korzysta z tradycyjnych, domowych metod pielęgnacji skóry i ciała z zastosowaniem kosmetyków dostępnych w drogeriach i aptekach. Niestety nawet regularne wykonywanie zabiegów może okazać się niewystarczające, aby uzyskać wymarzony efekt. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może być korekta estetyczna. Tego typu zabiegi zwykle są dużo bardziej intensywne i działają dogłębnie na skórę, a nawet pod nią, co pozwala osiągnąć dużo lepsze rezultaty. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku złego stanu skóry - utraconej jędrności, głębokich zmarszczek czy kiedy zwykłe kosmetyki przestały działać. Medycyna estetyczna nie jest zarezerwowana jedynie dla osób z oznakami starzenia się. Dziedzina ta ma wiele do zaoferowania również dla osób w młodym wieku. Jednym z popularnych zabiegów jest laserowe usuwanie blizn i uszkodzeń skóry. Chętnie wybierane są także kuracje wspomagające odchudzanie i pomagające w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co więcej, można zdecydować się na korektę estetyczną mającą na celu powiększyć usta lub poprawić kształt różnych części ciała uszkodzonych na skutek wypadku lub choroby. Zachęcamy do przeczytanie pozostałych artykułów dotyczących medycyny estetycznej, aby poznać pełne możliwości tej specjalizacji.

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki