WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy – modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Zabieg wolumetrii to kompleksowa procedura wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej mająca na celu odtworzenie punktów podporowych twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Wolumetria twarzy wypełnia deformacje tkanki tłuszczowej a także zapobiega wtórnym deformacjom powstałym w wyniku procesów starzenia się twarzy. O szczegółach zabiegu mówią eksperci Ruczaj Clinic w Krakowie.

Należy pamiętać, że współczesna wolumetria nie polega tylko na wygładzaniu zmarszczek i odmładzaniu skóry, a na odbudowie głębszych struktur starzejącej się twarzy, takich jak tkanka tłuszczowa czy podpora kostna. Najczęstszym problemem w starzeniu się twarzy jest zanik łuków jarzmowych, kości czołowej czy wypukłości kostnych żuchwy. W wyniku tego zaniku tkanki naszej twarzy zaczynają tracić podporę i dochodzi do wtórnych deformacji tkanek, między innymi do powstawania chomików, obsuwania się tkanki tłuszczowej i powstawania drugiego podbródka czy opadania powiek. Rozwiązaniem problemu w przypadku tego typu deformacji jest zastosowanie kwasu hialuronowego jako wypełniacza tkanek, które zanikły. Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym przywraca utracone objętości twarzy prowadząc do jej natychmiastowego odmłodzenia.

Co jest ważne zabiegach wolumetrii kwasem hialuronowym?

Lekarz medycyny estetycznej musi wziąć pod uwagę mimikę twarzy pacjenta, zabiegi z kwasem hialuronowym nie mogą ograniczać ekspresji twarzy i powodować jej nienaturalnego wyglądu w trakcie ruchu. Preferuje się podawanie kwasu hialuronowego w wielu miejscach twarzy z użyciem jego małych objętości, aby nie dopuścić do przepełnienia kwasem hialuronowym danego obszaru.  Lekarz medycyny estetycznej musi również dobrać preparaty kwasu hialuronowego odpowiednie do danej partii twarzy. W przypadku okolicy policzków, skroni czy żuchwy powinny być to tzw. wolumetryczne preparaty kwasu hialuronowego, które tworzą tzw. podporę na twarzy. W przypadku modelowania ust musimy zastosować preparaty kwasu hialuronowego średniej twardości, które nadadzą im kształt, a jednocześnie będą współgrały z mimiką pacjenta. Najdelikatniejsze okolice, np. dolina łez, wymagają delikatnych, miękkich preparatów kwasu hialuronowego, aby nie stworzyć efektu nieestetycznego „wałka” w okolicy oczu.

Jak wygląda zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym?

Lekarz medycyny estetycznej dobiera technikę podania kwasu hialuronowego w zależności od miejsca, jakie chcemy poprawić. W przypadku gdy potrzebujemy wymodelować linię żuchwy, lekarz medycyny estetycznej musi zastosować linijną formę podania preparatu kwasu hialuronowego. Nie użyjemy wtedy igły, a kaniuli. Kaniula to tępo zakończony przewód, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać zabieg kwasu hialuronowego praktycznie bezinwazyjnie. Ryzyko powstania siniaka jest minimalne, w związku z czym pacjent może wykonywać czynności dnia codziennego bez większego skrępowania. Czasem zdarza się, że w zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego nie możemy użyć kaniuli. Dzieje się tak na przykład w okolicy ust, gdzie kwas hialuronowy podajemy za pomocą igły. W tym przypadku ryzyko siniaków jest już znacznie większe, więc po zabiegu powiększania ust należy wziąć pod uwagę okres rekonwalescencji.

dr Dominik Ludew

Jak przygotować się do wolumetrii kwasem hialuronowym?

Najważniejszym aspektem jest niewykonywanie 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po wolumetrii kwasem hialuronowym zabiegów stomatologicznych. Decydując się na zabieg kwasem hialuronowym nie możemy również mieć zmian okołowierzchołkowych zębów. Po zabiegach kwasem hialuronowym unikamy również sauny, term i basenu przez około 3 dni. Powstrzymujemy się także od zabiegów masażu twarzy przez około tydzień od podania kwasu hialuronowego. Sama aktywność fizyczna, np. siłownia, nie ma większego wpływu na zabiegi wolumetrii kwasem hialuronowym.

Czy zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym wykonuje się jednoetapowo?

Kwestia ilości podanego kwasu hialuronowego tak naprawdę uzależniona jest od preferencji pacjenta. Są pacjenci, którzy oczekują dużej zmiany. Takie osoby są zdeterminowane, aby uzyskać maksymalny efekt już na pierwszej wizycie. Nie widzimy przeciwwskazań, aby wszystkie utraty objętości czy asymetrie odbudować podczas jednego zabiegu. Oczywiście lekarz medycyny estetycznej musi pozostawić pewien margines ewentualnego dopełnienia kwasem hialuronowym po określonym czasie. Taki powtórny zabieg kwasem hialuronowym wykonujemy najczęściej, gdy w danej okolicy należałoby wykonać go stopniowo. Druga grupa pacjentów to taka, która nie chce drastycznych zmian lub uwag od strony otoczenia. W tym przypadku zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego powinny być wykonywane z komfortem dla pacjenta, czyli etapowo. Taki pacjent będzie w określonym czasie wykonywał zabiegi kwasem hialuronowym w mniejszej ilości, tak aby efekty budować czasowo. Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym może więc odbywać się na wiele sposobów. Lekarz medycyny estetycznej dostosowuje częstotliwość zabiegów wolumetrii twarzy do preferencji i potrzeb każdego pacjenta indywidualnie.
 
Zastanawiasz się, czy wolumetria twarzy rozwiąże Twój problem? Zadzwoń do nas, doradzimy Ci w doborze odpowiedniego zabiegu!

Ruczaj Clinic, tel. 793 116 111, www.ruczajclinic.pl

Ruczaj Clinic

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dr Dominik Ludew

Najlepsze zabiegi odmładzające

Eksperci Ruczaj Clinic przedstawiają kilka zabiegów odmładzających, które należy rozważyć, gdy zauważamy utratę jędrności naszej skóry.

WOLUMETRIA

Zabiegi wolumetryczne

Czym są zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego? Komu są polecane i jakiego efektu możesz się spodziewać? Wyjaśniamy! Wolumetria to inaczej […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki