Czy ciśnieniomierz nadgarstkowy jest dobry?
Rozpoznanie wysokiego lub niskiego ciśnienia krwi nie jest łatwe. Jednocześnie tylko dzięki regularnemu monitorowaniu można w porę wykryć nadciśnienie i niedociśnienie, a tym samym zapobiec zawałowi serca, udarowi i innym chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Rozpoznanie wysokiego lub niskiego ciśnienia krwi nie jest łatwe. Jednocześnie tylko dzięki regularnemu monitorowaniu można w porę wykryć nadciśnienie i niedociśnienie, a tym samym zapobiec zawałowi serca, udarowi i innym chorobom układu sercowo-naczyniowego. Z tego powodu, nie można obejść się bez ciśnieniomierza. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby uprościć kontrolę ciśnienia krwi i jego pomiar był jak najprostszy, najlepiej za naciśnięciem jednego przycisku.
Ciśnieniomierz nadgarstkowy: precyzyjny, wygodny i nowoczesny
Urządzenia mechaniczne są coraz rzadziej używane. Zastępują je wygodne i dokładne automatyczne ciśnieniomierze nadgarstkowe. Dla wielu osób uzyskanie odczytów ciśnienia z urządzenia mechanicznego jest trudne. W przypadku rozwiązań automatycznych wystarczy założyć mankiet na nadgarstek i wcisnąć przycisk. Po minucie na wyświetlaczu pojawi się poprawny wynik pomiaru. Szybki, dokładny i zrozumiały.
Automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy jest łatwy w użyciu i ma niezaprzeczalne zalety:
- Różnorodne modele.
- Wbudowany pulsometr i wskaźnik arytmii.
- Funkcja pamięci do wielu pomiarów.
Cechy ciśnieniomierza nadgarstkowego
Nowoczesne modele mierzą jednocześnie nacisk na dwie tętnice nadgarstka, które znajdują się blisko powierzchni skóry. Oznacza to, że uzyskany wynik jest poprawny. Jednocześnie producenci wykorzystują najnowocześniejszą technologię, ulepszony mankiet i przetwornik, aby zagwarantować maksymalną dokładność pomiaru ciśnienia krwi. Nowoczesne nadgarstkowe ciśnieniomierze są dokładne i zalecane zarówno do samodzielnego monitorowania, jak i diagnozowania.Dowiedz się więcej na temat działania ciśnieniomierza.
Moc ciśnieniomierza nadgarstkowego
Wraz ze zmniejszeniem objętości wewnętrznej mankietu i kompresora zmniejszył się pobór prądu, ciśnieniomierz nadgarstkowy zasilany jest dwoma małymi bateriami. Jeden komplet baterii wystarcza na około 200 pomiarów.
Zasady pomiaru ciśnienia ciśnieniomierzem nadgarstkowym
Krótko mówiąc, zasady korzystania z ciśnieniomierza nadgarstkowego, a właściwie zasady pomiaru ciśnienia, można sformułować w następujący sposób: zachowuj się tak, jakby lekarz mierzył Twoje ciśnienie krwi. Mianowicie:
- Przed pomiarem usiądź na 5 minut lub lepiej 10, aby uspokoić bicie serca i oddychanie.
- Podczas pomiaru usiądź prosto i spokojnie, nie uginaj pod sobą nóg.
- Zamknij mankiet ciasno, ale nie za ciasno, tak aby zmieścić mały palec pod mankietem.
- Nie mów, nie skręcaj, nie rozciągaj szyi, nie odwracaj głowy.
- Trzymaj rękę z ciśnieniomierzem na poziomie serca.
- Jeśli musisz oprzeć rękę na czymś, upewnij się, że nic nie naciska ani nie przeszkadza w mankiecie ciśnieniomierza.
Pomiar można przeprowadzić zarówno na prawej, jak i lewej ręce. Może występować różnica do 10 jednostek między lewą a prawą ręką, jest to normalne. Zobacz, jak dobrze mierzyć ciśnienie tętniczne.
Łatwość użytkowania na nadgarstku
Krótko mówiąc, ciśnieniomierz nadgarstkowy jest bardzo wygodny w użyciu. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim punktom ich stosowania.
Pierwszy plus to pomiar ciśnienia w każdej sytuacji. Ponieważ mankiet jest zakładany na nadgarstek, nie ma potrzeby podwijania rękawów, ani zdejmowania odzieży wierzchniej w celu pomiaru. Będzie to bardzo wygodne, jeśli planujesz korzystać z ciśnieniomierza na przykład w pracy lub w samochodzie.
Drugi plus to kompaktowość i przenośność. Ciśnieniomierz na nadgarstek to praktycznie kieszonkowe urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi. Możesz zabrać go ze sobą w każdej sytuacji, bez problemu zmieści się w codziennej torbie, torebce, w schowku w samochodzie czy nawet w kieszeni odzieży wierzchniej. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz urządzenia do pomiaru ciśnienia, które jest zawsze przy Tobie, to Twoim wyborem jest ciśnieniomierz nadgarstkowy.
Mankiet jest bardziej wszechstronny niż mankiet dowolnego urządzenia na ramieniu, pasuje zarówno do bardzo małej ręki dziecka, jak i dużej ręki dorosłego. Jednocześnie rozmiar mankietu jest wskazany z marginesem.
Czwarty plus to zużycie energii. Ciśnieniomierz nadgarstkowy ma znacznie mniejszą objętość mankietu i dlatego wymaga znacznie słabszego kompresora. W związku z tym pobór mocy takiego urządzenia jest mniejszy.
Artykuł partnera