WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

kobieta na słońcu

Zabiegi medycyny estetycznej latem – o czym pamiętać?

Latem zwykle wykonuje się mniej zabiegów medycyny estetycznej, choć w wielu wypadkach są one wręcz wskazane. Zobacz, co najlepiej teraz wybrać i o czym pamiętać, decydując się na zabiegi medycyny estetycznej latem.

Zabiegi medycyny estetycznej latem – które warto robić?

Na pewno zabiegi intensywnie nawilżające skórę, przede wszystkim mezoterapię. Dlaczego? Dlatego, że mezoterapia przygotowuje skórę do ekspozycji słonecznej i sprawia, że jest ona mniej podatna na uszkodzenia wywoływane przez promienie UV. Niektóre koktajle do mezoterapii wzbogacono o silne antyoksydanty, co dodatkowo wesprze skórę w walce z wolnymi rodnikami, powstającymi w skórze na skutek oddziaływania promieni UV. Oczywiście, żaden zabieg nie zwalnia cię z obowiązku stosowania ochrony przeciwsłonecznej w czasie wakacji. Latem możesz też wykonywać zabiegi iniekcyjne z zastosowaniem kwasu hialuronowego, np. powiększanie ust czy modelowanie owalu, a także z toksyną botulinową – nie tylko na zmarszczki, ale też na nadmierne pocenie się stóp czy pach.

Zabiegi medycyny estetycznej latem – kiedy je robić?

Minimum tydzień przed wyjazdem na wakacje. Związane to jest z tym, że w miejscu nakłucia może – pod wpływem działania promieni UV – dojść do powstania śladów pozapalnych. Dlatego dobrze jest chwilę odczekać, zanim wystawisz to miejsce na słońce. Oczywiście wysoka ochrona przeciwsłoneczna obowiązkowa! Ważna jest też kolejność wykonywania poszczególnych zabiegów.

Zabiegi medycyny estetycznej latem – dlaczego unikać laserów?

Energia laserowa uwrażliwia skórę na działanie słońca, dlatego – jeśli po zabiegu odpowiednio jej nie chronisz – łatwo o pojawienie się bardzo trudnych do usunięcia przebarwień. Z tego powodu większość klinik nie zaleca wykonywania zabiegów w trakcie lata – dla bezpieczeństwa pacjenta i uniknięcia powikłań. Oczywiście możesz bezpiecznie wykonać np. laserową epilację bikini – pod warunkiem że nie chodzisz po plaży nago:-)

Zabiegi medycyny estetycznej latem – co z przebarwieniami?

Większość specjalistów nie widzi przeciwwskazań do stosowania w okresie letnim kuracji depigmentacyjnych (na bazie kwasów lub witaminy C). Niektórzy uważają nawet, że w tym okresie są one wskazane – ponieważ nie tylko redukują istniejące plamy, ale też chronią skórę przed pojawieniem się nowych. Kuracje z witaminą C dodatkowo neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników wywołane promieniami UV. Tutaj jednak „słoneczny reżim” też jest obowiązkowy – po zabiegu musisz sumienne smarować skórę kremami z wysokim filtrem UV, w przeciwnym razie przebarwienia powrócą.

Zabiegi medycyny estetycznej latem – na co uważać?

Wysoka temperatura powoduje szybsze rozkładanie się kwasu hialuronowego, więc jeśli planujesz urlop w gorącym kraju, tego typu zabiegi lepiej odłożyć na okres powakacyjny. Po prostu dłużej będziesz cieszyć się wtedy ich efektami. Jeśli robisz botulinę, pamiętaj, aby tego samego dnia nie wsiadać do samolotu – różnica ciśnień może spowodować jego przemieszczenie i nieoczekiwany efekt. Jeśli powiększasz usta, zabezpiecz się przed opryszczką stosowaniem Heviranu – to ważne, bo zmiany klimatu podczas podróży i generalnie wysoka temperatura sprzyjają uaktywnienia tego wirusa. Dla bezpieczeństwa po każdym zabiegu medycyny estetycznej – nawet związanym z minimalną ilością nakłuć lub powierzchownym uszkodzeniem naskórka – stosuj też przez całe wakacje kremy z wysokimi filtrami UV. To twój wakacyjny „must-do” – nie tylko dla uniknięcia skutków ubocznych i niepożądanych działań, ale też dla zachowania młodości skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej latem – jak zregenerować skórę po wakacjach?

Tutaj znowu doskonałym pomysłem będzie seria mezoterapii lub ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. Te zabiegi szybko i skutecznie zregenerują i nawilżą przesuszoną słońcem skórę. Od września możesz spokojnie planować serię laserów – w zależności od wskazania, np. aby pozamykać naczynka i zniwelować nasilony podczas ekspozycji słonecznej rumień (okres wakacyjny, niestety, sprzyja problemom cery naczynkowej).

Dodaj komentarz

Podobne tematy

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Usta są numerem jeden wśród zabiegów z kwasem hialuronowym, który pozwala szybko je wymodelować, powiększyć, odmłodzić. Poznaj wszystkie możliwości w zakresie korekcji ust kwasem hialuronowym i zobacz, na co szczególnie zwrócić uwagę.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki