WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie, aby podkreślić walory urody i ukryć różnego rodzaju niedoskonałości. Dedykowany jest kobietom prowadzącym aktywny styl życia, których praca wymaga perfekcyjnego wyglądu, często podróżującym lub tym, które straciły brwi i rzęsy w wyniku choroby. Może być także ciekawą alternatywą dla starszych pań mających problem ze wzrokiem i wykonaniem idealnego makijażu. Niewątpliwą zaletą jest oszczędność czasu podczas codziennego malowania się oraz pewność, że makijaż nie rozmaże się w najmniej oczekiwanych momentach. Obecnie dostępne są różnorodne metody makijażu permanentnego, co ułatwia dopasowanie odpowiedniego – w zależności od rodzaju skóry, oczekiwanego efektu i indywidualnych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami o makijażu permanentnym, aby dowiedzieć się więcej cennych informacji.

Więcej
różowe usta

Trend: lip blushing

Wraz z wiekiem blednie kolor ust. Przywrócenie mu świeżości makijażem permanentnym (tak jak policzkom różem – stąd nazwa „lip blushing”) odmładza całą twarz, a usta stają się bardziej sexy!

1 2

Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

Dla każdej kobiety pragnącej zawsze wyglądać perfekcyjnie lub mającej zbyt mało czasu, aby zadbać o swoją urodę ciekawym rozwiązaniem może być makijaż permanentny. Jest to rodzaj tatuażu o płytkim przenikaniu barwnika, dzięki czemu charakteryzuje się delikatną barwą i naturalnym wyglądem. Utrzymuje się od 3 do nawet 6 lat w zależności od wybranej metody, przy czym pod wpływem złuszczonego naskórka stopniowo ulega rozjaśnieniu. Po około 2 tygodniach od zabiegu należy wykonać korektę wyrównującą powstałe nierówności, aby po kilku dniach otrzymać ostateczny efekt. Przez cały okres gojenia się ran powinno się stosować poleconą przez linergistkę wykonującą zabieg maść natłuszczającą, która przyspieszy ten proces. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni salon wykonujący taki zabieg. W tym celu warto zajrzeć do naszej bazy sprawdzonych firm, która ułatwia znalezienie profesjonalnej linergistki z dużym doświadczeniem, certyfikatami i zdjęciami prac, używającej wysokiej jakości kosmetyków oraz nowoczesny sprzęt. Ma to duże znaczenie, gdyż zapewnia poczucie bezpieczeństwa, odpowiedni dobór barwnika do cery, koloru oczu i włosów, a także rewelacyjny efekt. Wiele kobiet obawia się odczuwania bólu podczas zabiegu. To kwestia indywidualna i zależy często od miejsca wykonywania makijażu permanentnego. Przed zabiegiem są jednak stosowane specjalne maści i żele znieczulające, które redukują uczucie dyskomfortu. Usta mogą być znieczulone tzw. znieczuleniem stomatologicznym (podawanym przez lekarza). Zabieg makijażu permanentnego trwa zazwyczaj 2-3 godziny, gdyż iniekcja pigmentu pod skórę wymaga dużej precyzji i dokładności. W pierwszej kolejności skóra zostaje oczyszczona i zdezynfekowana, a następnie wykonywany jest rysunek docelowego kształtu brwi, ust lub kreski na oku. Po dobraniu odpowiedniego barwnika do typu urody podawane jest znieczulenie miejscowe i następuje aplikacja barwnika. Warto pamiętać, że po wykonaniu zabiegu makijaż permanentny wydaje się mocny i sztucznie wyglądający. Może pojawić się także lekka opuchlizna, która zwykle znika w ciągu kilku godzin. Po 3-5 dniach skóra się delikatnie złuszcza, dlatego dla własnego komfortu najlepiej unikać w tym czasie ważnych spotkań. Przez pierwsze 2 tygodnie nie należy zażywać kąpieli morskich, opalać się czy korzystać z sauny i solarium, dlatego zabieg powinien być wykonany najlepiej miesiąc przed urlopem.

Rodzaje zabiegów makijażu permanentnego

Istnieją różne rodzaje zabiegów makijażu permanentnego, dzięki czemu niemal każda pani znajdzie idealną propozycję dla siebie. Jedną z najpopularniejszych propozycji jest makijaż permanentny brwi. Umożliwia poprawę wyglądu nieregularnych, asymetrycznych lub rzadkich brwi, a także tych, które w wyniku depilacji utraciły naturalną linię. Do wyboru są różne metody: Makijaż permanentny ust wykonywany jest wedle oczekiwania klientki. Do jednego z najpopularniejszych rodzajów zalicza się zarys konturu ust polecany dla kobiet z wąskimi wargami, których kolor zlewa się z karnacją. Takie rozwiązanie pozwoli podkreślić naturalną linię ust sprawiając, że będą nieco bardziej wyraziste. Kontur z cieniowaniem nadaje intensywniejszego koloru, dlatego zaleca się go w przypadku nierównomiernego zabarwienia czerwieni wargowej lub dysproporcji w kształcie. Z kolei kontur z wypełnieniem polega na wprowadzeniu barwnika na całe usta, dzięki czemu uzyskują idealny, pełny kształt i nasycenie barwą. Dla pań mających problem z rysowaniem na powiekach równych kresek kredką lub eyelinerem doskonałym rozwiązaniem może być makijaż permanentny oczu. W zależności od indywidualnych preferencji kreski można wykonać tuż przy nasadzie rzęs dając efekt ich zagęszczenia lub w celu dekoracyjnym. W ostatnim czasie coraz popularniejsze są także kreski wykonywane na dolnej powiece. Co ciekawe makijaż permanentny nie jest tylko zarezerwowany dla kobiet, które pragną wyglądać pięknie w każdej sytuacji. Tego typu zabieg przeprowadza się również, aby skorygować blizny czy pomóc osobom cierpiącym na bielactwo. Jest to tzw. pigmentacja medyczna. Pozwala ona również na rekonstrukcję otoczki brodawki sutkowej np. u kobiet po mastektomii i rekonstrukcji piersi.

Wskazówki przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego

Przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego niezwykle istotne jest prawidłowe przygotowanie twarzy. W przypadku wykonywania zabiegu na brwi nie powinno się na tydzień przed regulować ich i odstawić minimum 2 miesiące wcześniej odżywki na porost czy zagęszczanie włosków, a także hennę. Dzięki temu dużo łatwiej będzie można dopasować odpowiednią barwę i precyzyjniej zaznaczyć naturalny łuk. Odżywki na porost brwi czy rzęs mogą też uwrażliwiać skórę, co utrudnia wykonanie precyzyjnego makijażu. Warto również zadbać o skórę brwi stosując kosmetyki oczyszczające i nawilżające dobrane do rodzaju cery. Dodatkowo można zniwelować nierówności wykonując peeling chemiczny lub mikrodermabrazję. Warto pamiętać, żeby zachować odstęp pomiędzy zabiegami minimum 2 tygodnie. Dobrym pomysłem może być zastosowanie dzień wcześniej delikatnego peelingu złuszczającego. Przygotowując się do wykonania makijażu permanentnego ust warto pamiętać, że jest to miejsce szczególnie narażone na infekcje i powikłania. Z tego względu niezbędne będzie przyjmowania leku przeciw opryszczce na receptę lub bez na 3 dni przed planowanym zabiegiem. To niezwykle istotna kwestia, gdyż wirus opryszczki może uniemożliwić wykonanie makijażu permanentnego ust lub uszkodzić ten wykonany. Duże znaczenie ma również odpowiednie nawilżenie ust, aby ułatwić pigmentację. W przypadku słabej kondycji warg mogą wystąpić problemy z wchłanianiem barwnika, przez co efekt będzie utrzymywał się krócej. Dobrym pomysłem może być także wykonanie delikatnego peelingu 4-5 dni przed zabiegiem. Przy makijażu permanentnym oczu, podobnie jak z innymi partiami twarzy, istnieją ścisłe zalecenia. 2 miesiące przed planowanym zabiegiem nie należy stosować odżywek na porost rzęs. Przed samym zabiegiem należy usunąć wszelkiego rodzaju sztuczne rzęsy i powstrzymać się od ich noszenia przez około miesiąca aż do pełnego wygojenia oka. Niewskazane jest także używanie tuszu do rzęs w pierwszych dniach po zabiegu. W przypadku kobiet, które nie czują się komfortowo bez pomalowanych rzęs, dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie henny na tydzień przed wizytą w salonie, ale przed jej wykonaniem powinno się zasięgnąć profesjonalnej porady linergistki. Co więcej warto dobrze wypocząć, gdyż skóra staje wtedy elastyczniejsza i łatwiej można wykonać na niej makijaż permanentny. Jeśli chciałabyś wiedzieć więcej o makijażu permanentnym, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki