WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Makijaż permanentny ust a wypełniacze

Magda BogulakZastanawiasz się, co wykonać najpierw: powiększanie ust czy makijaż permanentny? Wyjaśnia ekspert, Magda Bogulak, prekursorka makijażu permanentnego, właścicielka Centrum Makijażu Permanentnego International PMU Academy oraz Sharley Medical Clinic & Day Spa (www.permanentnywarszawa.pl, www.sharley.pl)

Czy można łączyć makijaż permanentny ust z wypełniaczami?

– Oczywiście, można łączyć powiększanie ust i makijaż permanentny. Połączenie tych dwóch zabiegów to doskonały przepis na piękne i kształtne usta. Makijaż permanentny nadaje piękny kolor i kształt, a kwas hialuronowy objętość, jędrność i nawilżenie. Należy pamiętać jednak, aby oba zabiegi wykonywać w sprawdzonym salonie, w odpowiedniej kolejności i odpowiednim odstępie czasu.

Który zabieg wykonać najpierw?

– Kolejność wykonywania zabiegów ma decydujące znaczenie dla późniejszego wyglądu ust i całej twarzy. Jako pierwszy wykonaj zabieg makijażu permanentnego ust. Dlaczego? Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się dłużej niż kwas hialuronowy. Makijaż pozostaje na skórze od 3 do około 5 lat. Kwas hialuronowy natomiast wchłania się po około 6-9 miesiącach. I to właśnie makijaż permanentny powinien wyznaczyć zakres powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym. Nawet jeśli kwas hialuronowy się wchłonie kształt makijażu pozostanie jednak bez zmian. Kwas natomiast możesz ponownie uzupełnić. Metamorfozę ust zaczynamy więc od zabiegu makijażu permanentnego. Podczas zabiegu makijażu permanentnego linergistka wyrówna asymetrię, nada odpowiedni kształt i kolor twoim ustom. Po wygojeniu się ust możesz udać się do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz, mając jasny obraz ust po zabiegu makijażu permanentnego, poda wypełniacz w miejsca, w których jest on pożądany.

A jeśli zrobimy zabiegi w odwrotnej kolejności?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym zmienia ich kształt i wielkość. Linergistka wykonując makijaż permanentny ust wypełnionych kwasem, pracuje na kształcie nadanym przez lekarza, a nie na naturalnym kształcie ust. Wykonany makijaż permanentny ust po wchłonięciu się wypełniaczy zmieni więc swój kształt. Usta mogą stać się asymetryczne.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

makijaż permanentny – WirtualnaKlinika.pl

Wszystko o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust to wygodny sposób na podkreślenie urody. Idealny dla zabieganych i nie tylko:-) Sprawdź jego możliwości!

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Usta są numerem jeden wśród zabiegów z kwasem hialuronowym, który pozwala szybko je wymodelować, powiększyć, odmłodzić. Poznaj wszystkie możliwości w zakresie korekcji ust kwasem hialuronowym i zobacz, na co szczególnie zwrócić uwagę.

powiększanie ust

Wszystkie sposoby na powiększanie ust

Powiększanie ust to jeden z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych. Najczęściej wykonuje się go za pomocą wypełniacza kwasu hialuronowego, ale są też inne metody uzyskania efektu apetycznych i jędrnych ust. 


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki