WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

kolorowe kreski

Nowy trend: permanentne kreski w kolorze!

Poznajcie nowy trend – kolorowy makijaż permanentny oka! Linergista jest w tym wypadku… artystą, ale należy pamiętać, że mamy do czynienia z zabiegiem, który przerywa ciągłość tkanki i pozostawia trwały, widoczny efekt. Dobrze dobrany kolor podkreśli urodę, oddając charakter i temperament kobiety, źle dobrany może zepsuć nawet najlepiej technicznie wykonany zabieg. Dlatego tutaj obowiązują sztywne zasady! Zdradzają je eksperci z Fashion Brows!

Monika ŁanikTęczowe powieki

Kolorowe kreski to najnowszy trend w pigmentacji permanentnej. Kreski mogą być wykonane w jednym odcieniu, ale ładniej wyglądają w tęczowym zestawieniu, dobranym indywidualnie do typu urody, koloru oczu i preferencji klientki. Kreska powinna być cienka i subtelna, aby podkreślać spojrzenie, a nie je dominować. Kolorowe kreski wykonasz (lub nauczysz się je wykonywać) u szkoleniowców z Fashion Brows – specjalizuje się w nim Monika Łanik, właścicielka Akademii Piękna w Sanoku, zdobywczyni I miejsca w mistrzostwach makijażu permanentnego  Polski 2015  oraz I miejsca w międzynarodowych mistrzostwach świata 2015  makijażu permanentnego. Wykonany przez nią makijaż możecie podziwiać na zdjęciu!

Poznaj team Fashon Brows>

kolorowe kreski

Jak dobierać kolory w makijażu permanentnym?

Aleksandra WąsikSkoro mowa o kolorze – jego odpowiedni dobór jest podstawą udanego makijażu permanentnego. Wiele kobiet ma obawy z tym związane – czy brwi nie będą za ciemne, a usta za czerwone?  – Dobór koloru w mikropigmentacji nie jest łatwy. Podczas szkoleń poświęcam temu zagadnieniu bardzo dużo czasu. Osoba, która chce wykonywać poprawnie zabiegi, poza sokolim wzrokiem, pewną ręką i uwagą poświęconą bezpieczeństwu, musi także znać podstawy zasad rysunku oraz doskonale orientować się w kolorach. Kiedy u artysty dopuszcza się improwizację, niestety u linergisty nie jest ona wskazana – wyjaśnia Aleksandra Wąsik, szkoleniowiec makijażu permanentnego, właścicielka Fashion Brows.

– Artyzm u linergisty polega na jego umiejętności odgadnięcia i przewidzenia, jak zachowa się określony barwnik w skórze. Barwniki dobiera się zawsze indywidualnie, biorąc pod uwagę typ urody klientki, jej naturalny kolor włosów, oczu, ust i skóry, oraz oczywiście jej oczekiwania. Podstawowa zasada, o której należy pamiętać, jest taka, że pracujemy na powierzchni, która jest zdolna do przybierania różnych odcieni. O ile kolor oczu pozostaje bez zmian (chyba że ktoś używa specjalnych soczewek), o tyle skóra miewa różne barwy. Skórę traktujemy jak filtr, który modyfikuje kolor i przystosowuje go do naturalnej tonacji. Zastosowany barwnik nie będzie ostatecznie w kolorze takim jak na opakowaniu. Będzie on połączeniem pigmentu z buteleczki z naturalnym „filtrem” w kolorze skóry. Najtrafniej dopasujemy kolor u osoby, której skóra nie jest opalona. Im bardziej naturalna i jasna jest skóra przed zabiegiem, tym lepiej – wyjaśnia nasz ekspert. – W przypadku ust, nie staram się mikropigmentacją zastąpić zupełnie makijażu, ulubionego odcienia wyrazistej szminki. Nie o to mi chodzi. Z wiekiem pigment w ustach jaśnieje, dobra mikropigmentacja wyrównuje kontur, i nadaje ustom barwę w naturalnym, soczystym odcieniu, odejmując lat klientce. Nie wyklucza to po wyleczeniu używania przez nią ulubionej szminki, a perfekcyjnie wykonany kontur, ułatwia jej aplikację. Technika pracy oraz głębokość aplikacji barwnika, mają ogromne znaczenie. Im głębiej w skórze pracujemy, tym chłodniejszy będzie ostatecznie uzyskany kolor. Dzięki iluzji wykorzystującej efekt zamglenia i zmianie intensywności koloru, uzyskujemy głębię i efekt trójwymiarowości w mikropigmentacji.

Cierpliwość jest cnotą

– Na ostateczny efekt i ocenę koloru musimy poczekać, bezwzględnie trzeba o tym uprzedzić klientkę. Efekt bezpośrednio po zabiegu, nie jest końcowym. Czasem może przestraszyć. Zaczerwienienie, lekki obrzęk, nie pomagają w ocenie. Często przypominam i zawsze należy mówić o tym klientkom, że indywidualne czynniki autoimmunologiczne, rodzaj naskórka oraz pielęgnacja, mają wpływ na ostateczny efekt zabiegu. Po zabiegu skóra musi się wygoić i przebudować, na to potrzebuje ok. 4 tygodni. Najlepiej po tym czasie umówić się na kolejną wizytę i ewentualną korektę. Na to, jak długo można cieszyć się efektami zabiegu mikropigmentacji, w dalszej perspektywie ma także znaczenie styl życia, jaki prowadzi klientka. Czy korzysta z zabiegów kosmetycznych, czy korzysta z peelingów lub kwasów? Wszystkie te działania mają wpływ na skórę, więc na pigmenty w niej zatopione także. Najważniejsze, aby skóry z makijażem permanentnym nie wystawiać na słońce. Jego promienie zmieniają nie tylko kolor skóry, ale działają jak laser i zmieniają kolor barwnika. Powodują jego znikanie – wyjaśnia Aleksandra Wąsik.

Fashion Brows, Velour LipsmakijDo wyboru, do koloru

– W ostatnim czasie nastąpił bardzo szybki rozwój branży pigmentacji permanentnej zarówno w Polsce jak i na świecie. Lista firm z szerokimi ofertami maszyn, barwników oraz akcesoriów dla linergistów jest bardzo długa. Ja jestem zwolennikiem podstawowej palety kolorystycznej, dzięki której dowolnie mogę łączyć barwniki i tworzyć nowe odcienie, takie tylko moje. Każdorazowo przed zabiegiem sprawdzajmy, czy barwnik nie wywoła niepożądanych reakcji. Zabieg należy wykonywać z uwagą, bez pośpiechu, obserwując klientkę. Trzeba słuchać jakie są jej odczucia i reagować na zgłaszane problemy – dodaje nasz ekspert. – Barwniki muszą być wolne od szkodliwych substancji i zanieczyszczeń. Jestem pewna tych, których używam. Dzięki zaawansowanej technologii mamy bogatą paletę kolorów z wysoką odpornością na odbarwienia, jednocześnie bezpiecznych da skóry. Pigmenty są mieszane i rozlewane do butelek w warunkach sterylnych, próżniowo. Zastosowanie fali gamma zapewnia 100% pewności, że w buteleczkach z pigmentem, nie ma żadnych zanieczyszczeń. Pamiętajmy o bezpieczeństwie i używaniu sprawdzonych, zbadanych, dopuszczonych do użytku na rynku barwników z zaufanych źródeł.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Makijaż permanentny brwi

Zobacz na filmie, jak wykonać makijaż permanentny brwi, aby efekt był naturalny. Wyjaśnia Aleksandra Wąsik, linergistka i szkoleniowiec.

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii

Makijaż permanentny jest świetną metodą korekcji cienkich lub niekształtnych brwi. To też jedyny sposób na mało inwazyjną rekonstrukcję brwi w […]


Nasi eksperci

Dr Gabriel Ruciński

Dr Gabriel Ruciński

certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i anti-aging, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki