Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa
Aby makijaż permanentny brwi wyglądał naturalnie, nie może rzucać się w oczy. Taki efekt potrafi dać metoda piórkowa. Na czym dokładnie polega? Jak długo utrzymuje się efekt i ile kosztuje? Oto co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym brwi techniką piórkową, zwaną także włoskową.
Rzadko która kobieta ma naturalnie doskonałą linii brwi. Z reguły są one nierówne, zbyt krótkie, za rzadkie lub za gęste. Często wystarczy samodzielna depilacja brwi czy korygowanie ich kształtu za pomocą kredki lub konturówki. Jeszcze częściej jednak zabiegi te, nawet jeśli dają zadowalający efekt, są czasochłonne, przez co uciążliwe, a my mamy nadzieję, że któregoś dnia wstaniemy rano z brwiami idealnymi… To całkiem realne, bo doskonałym wyjściem dla kobiet ciągle zmagających się ze swoimi brwiami jest makijaż permanentny, który można wykonać dwoma metodami – cieniowania i piórkową, zwaną także włoskową.
Metoda piórkowa – włos po włosku
Metoda piórkowa pozwala na wykonanie realistycznego obrazu włosa, tak aby z pewnej odległości nie dało się ocenić, czy jest to włosek naturalny, zrekonstruowany czy może dorysowany. Dlatego każdy rysowany jest pojedynczo i może mieć różną długość i szerokość. Metoda piórkowa pozwala uzupełnić braki w łuku brwiowym oraz zagęścić rzadkie włoski, uzyskując maksymalnie naturalny efekt. W porównaniu z makijażem metodą, cienia technika piórkowa uznawana jest za mniej bolesną, także gojenie okolicy poddanej zabiegowi przebiega nieco szybciej.
Jak wygląda zabieg?
Zaczyna się od nałożenia znieczulenia na brwi. Podczas gdy ono powoli zaczyna działać, linergistka wraz z klientką dobiera kolor pigmentu i robi szkic kredką na skórze. Gdy zostanie on przez nią zaakceptowany, można rozpocząć zabieg (w międzyczasie możliwe jest stosowanie dodatkowego znieczulenia, aby zagwarantować jeśli nie bezbolesność, to istotne zmniejszenie bólu). Linergistka tatuuje brew za brwią zgodnie z ustalonym kształtem, co może trwać z reguły do godziny.
Brwi permanentne – przeciwwskazania
Jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, także w przypadku makijażu permanentnego istnieją przeciwwskazania. Należą do nich: ciąża, cukrzyca, łuszczyca, jaskra, terapia lekami sterydowymi, infekcja wirusowa, zabieg z użyciem toksyny botulinowej lub kwasu hialuronowego (musza od nich minąć co najmniej dwa tygodnie).
Metoda piórkowa – przed zabiegiem
Aby mieć pewność, że permanentny łuk brwiowy będzie miał doskonały kształt, ok. 1 miesiąc przed umówioną wizytą warto przestać depilować brwi. Dzięki temu odrosną i odzyskają swój naturalny kształt, przez co łatwiej będzie im nadać nowy, ostateczny. Co więcej, doświadczona linergistka, czyli osoba wykonująca makijaż permanentny, będzie mogła zaproponować kształt brwi, który jej profesjonalnym zdaniem będzie pasował do danego kształtu twarzy. Ważna jest także kondycja skóry w okolicach brwi – jeśli jest sucha i się łuszczy, należy wykonać peeling i położyć maseczkę głęboko nawilżającą. Jeżeli to nie pomaga i skóra wyjątkowo się łuszczy, warto zdecydować się na profesjonalny zabieg w salonie – np. po mikrodermabrazji stanie się gładsza i bardziej elastyczna. To bardzo ważne, ponieważ im lepsza kondycja skóry, tym lepsze wchłanianie pigmentu i zwiększona trwałość makijażu.
Metoda piórkowa – po zabiegu
Z reguły po zabiegu pigmentacji skóra jest opuchnięta, zaczerwieniona, mogą pojawić się niewielkie siniaczki. Spokojnie – to stan przejściowy, który szybko mija. Jakby na to nie patrzeć, makijaż permanentny to pewien rodzaj płytkiego tatuażu, a skoro więc doszło do przerwania ciągłości skóry, musi mieć ona chwilę czasu na regenerację.
Należy mieć także na uwadze, że w ciągu siedmiu dni od zabiegu naskórek złuszcza się, przez co makijaż może stać się jaśniejszy nawet o 50%. Dlatego pełny efekt uzyskamy dopiero po drugiej, korygującej wizycie.
Pielęgnacja po pigmentacji
Przez około tydzień po pigmentacji skóra nie powinna być myta mydłem ani innymi środkami, które mogą ją podrażnić. Aby nie dopuścić do pojawienia się strupków, skóra musi być regularnie – co trzy, cztery godziny – natłuszczona, np. wazeliną lub maścią z witaminą A. Brwi nie wolno trzeć, drapać ani moczyć przez co najmniej tydzień po zabiegu. Tyle samo czasu nie należy korzystać z basenu, sauny i solarium. Warto także unikać promieniowania UV – najlepiej nosić duże, zakrywające brwi okulary przeciwsłoneczne.
Makijaż permanentny brwi – cena
W zależności od salonu, za makijaż permanentny brwi zapłacimy od 500 do 1500 zł.