PODZIEL SIĘ

Na temat przerzedzenia włosów kobiety wiedzą bardzo dużo, problem w tym, że nie wszystko, o czym się mówi, jest prawdą. Ujawniamy garść sprawdzonych faktów i obalamy kilka popularnych mitów.

Podcinanie końcówek przyspiesza wzrost włosów

Mit. To jeden z najpowszechniejszych stereotypów dotyczących włosów. Radykalne obcięcie włosów, a tym bardziej podcięcie samych końcówek nie spowoduje, że włosy szybciej będą rosły. Owszem, podcinając włosy pozbywamy się rozdwojonych końcówek, co radykalnie odświeża fryzurę. Tuż po obcięciu włosy wyglądają na gęstsze, ale nie wpływa to na ich kondycję, czy stan cebulek. Pamiętaj również o tym, że im bardziej wygładzona fryzura, tym włosów wydaje się mniej. Dlatego, jeśli chcesz optycznie zwiększyć fryzurę, dodaj objętości odpowiednim obcięciem.

Przyczyną wypadania włosów jest stres

Fakt. Włosy silnie reagują na nasz stan psychiczny. U niektórych osób, szczególnie młodych, intensywny, długotrwały stres może objawiać się nadmiernym wypadaniem włosów. Dermatolodzy znają przypadki pacjentów, którzy stracili włosy nagle, po jakiejś traumie. Mówimy wówczas o łysieniu psychogennym. Jak to się dzieje? Gdy jesteśmy zdenerwowani w naszym organizmie zaczynają buzować hormony, które wpływają na kondycję włosów, co kończy się utratą więcej niż 100-150 włosów na dobę. Ale nie panikuj, bo naturalne wypadanie włosów to sprawa indywidualna. Życie włosa dzielimy na trzy fazy: wzrostu, zamierania i spoczynku. Proces ten trwa zazwyczaj od 2 do 6 lat. Zaniepokoić powinno systematyczne przerzedzanie się włosów w ciągu trzech – sześciu miesięcy. Częstą przyczyną przerzedzenia się włosów są choroby, szczególnie nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Winna może być także depresja lub grypa.

Dieta wpływa na kondycję włosów

Fakt. Szczególnie widać to o osób, które są na restrykcyjnej monodiecie typu dieta białkowa, kapuściana, ryżowa, warzywna. Niedobory witamin (szczególnie z grupy B, A i C) i mikroelementy (zwłaszcza żelazo, cynk, magnez, selen i biotyna) zawsze skutkują przerzedzaniem się fryzury. Aby zwiększyć objętość włosów możesz także stosować suplementy diety, czyli gotowe preparaty z kompleksem witamin i minerałów. Kluczowe są witaminy z grupy B, witamina A i C oraz biotyna i cynk. Aby zauważyć efekty musisz uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty kuracji pojawią się dopiero trzy, cztery miesiące od rozpoczęcia kuracji.

Częste mycie osłabia włosy

Mit. Specjaliści twierdzą, że włosy powinno się myć tak często, jak to konieczne. Jeśli włosy błyskawicznie się przetłuszczają należy tylko pamiętać, by myć je w letniej wodzie. Kluczowy jest także dobór odpowiedniego szamponu. Produkt powinien działać łagodnie. Zamiast takich składników, jak wysuszające parabeny, SLS, siarczany, parafina, w składzie powinny znaleźć się wzmacniające włosy wyciągi roślinne (z mięty, pokrzywy, czarnej rzepy, rumianku) i pantenol.

Domowe maseczki są mniej skuteczne od drogeryjnych

Mit. Już nasze babcie wiedziały, że na porost włosów doskonale działa mikstura z ciepłej oliwy z oliwek, żółtka i kilku kropel cytryny (dla blondynek i szatynek, gdyż cytryna działa dla włosy rozjaśniająco). Maskę nałóż na umyte i lekko przesuszone włosy. Owiń folią, ręcznikiem i trzymaj w cieple minimum godzinę. Pierwsze efekty zauważysz po 2-3 miesiącach systematycznego stosowania (2 razy w tygodniu).

Wcierki w postaci ampułek mogą zahamować łysienie i znacząco pobudzić odrastanie włosów

Fakt. Od jakiegoś czasu w polskich aptekach dostępny jest znakomity produkt kosmetyczny do stosowania miejscowego, który przyspiesza odrastanie włosów: Crescina Re-Growth HFSC 100 %. #crescinapoland Są to ampułki bursztynowe, które zgodnie z instrukcją należy wcierać w głowę. Ampułki zawierają opatentowane składniki: cysteinę, lizynę i glikoproteinę, które wspomagają fizjologiczny wzrost włosów. Dodatkowo zawiera opatentowany kompleks komórek macierzystych Stem-Engine. Skuteczność wymienionych składników potwierdza dziewięć patentów, zatwierdzonych w Szwajcarii, USA i Europie.
Badania wykazały pełną skuteczność u 100 procent przebadanych osób*. Należy jednak pamiętać, że minimalny zalecany okres kuracji wynosi 2 miesiące. Czytaj więcej >

CrescinaW aptece dostępny jest także drugi produkt z tej gamy, który działa dwutorowo: stymuluje odrost nowych włosów, a jednocześnie hamuje wypadanie włosów: Crescina Complete Treatment Re-Growth i Anti-Hair Loss HSSC. To połączenie dwóch rodzajów ampułek: bursztynowych i przezroczystych. Ampułka przezroczysta, która łączy składniki aktywne (hydroksyprolinę, kwas asparaginowy, aktywator enzymatyczny i taurynę) z hydrolizowaną proteiną drożdżową oraz acetylo-tetrapeptydem-3. Systematyczne wcieranie zawartości ampułek skutecznie wzmacnia włosy u korzenia. Jedną ampułkę należy stosować na przemian z formułą Crescina Re-Growth codziennie przez pięć dni, a następnie należy zrobić dwudniową przerwę. W opakowaniu znajduje się 20 ampułek. Produkt jest dostępny w trzech stężeniach w wersji dla kobiet lub mężczyzn. Zobacz więcej>

Crescina*Wyniki uzyskane na podstawie 4-miesięcznych klinicznych/instrumentalnych badań in-vivo, przeprowadzonych metodą podwójnie ślepej próby z kontrolą placebo i udziałem 46 randomizowanych uczestników (23 stosowało preparat Crescina HFSC, a 23 placebo). Uczestnicy płci męskiej cierpieli z powodu przerzedzenia włosów w stopniu II, III, III wierzchołka głowy i IV według skali Hamiltona-Norwooda.

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ