WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Estetyka uśmiechu

Estetyka uśmiechu jest niezwykle ważna, gdyż pomaga zwiększyć pewność siebie, a przy tym korzystnie wpływa na samopoczucie. Z tego względu warto zadbać o zdrowe – białe i równe zęby, które pozwolą cieszyć się życiem i pięknym wyglądem. W tym celu doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z dobrodziejstw stomatologii estetycznej. Obecnie do wyboru jest szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów – od wybielania aż po kompleksową odbudowę protetyczną, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiednie rozwiązanie w zależności od potrzeb. Rozwiązanie jest szczególnie polecane dla osób, które mimo skrupulatnego dbania o zęby mają problem z ich wyglądem. Zachęcamy do przeczytania artykułów dostępnych na naszej stronie internetowej, aby dowiedzieć się więcej o skutecznych metodach z dziedziny estetyki uśmiechu.

Więcej

Zabieg Perfect Smile

Perfect Smile to autorska terapia łącząca modelowanie ust z wybielaniem zębów. Zabieg wykonuje lek. Anna Mazur, stomatolog i lekarz medycyny estetycznej.

Lifting u stomatologa

Budowa zgryzu ma ogromny wpływ na rysy twarzy i jej wygląd. Na czym polega nowoczesna stomatologia estetyczna i jaki efekt można uzyskać za pomocą […]

1 2 3

Co warto wiedzieć o stomatologii estetycznej?

Każdy marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, jednak niekorzystne czynniki, takie jak niektóre spożywane produkty, palenie papierosów, przyjmowanie antybiotyków czy nieodpowiednia pielęgnacja są częstą przyczyną nieestetycznych osadów. Dodatkowo wiele osób nie może pochwalić się doskonale równymi zębami. Stomatologia estetyczna to dział stomatologii zajmujący się poprawą wyglądu zębów. Skierowany jest do każdego, kto pragnie poprawić kształt zgryzu i zabarwienie szkliwa. Wykwalifikowani specjaliści z tej dziedziny pomagają w ocenie zaburzeń estetyki uśmiechu oferując dostępne rozwiązania problemu. Dzięki temu dużo łatwiej można dobrać odpowiednie rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Stomatologia estetyka to połączenie różnych dziedzin stomatologicznych, które w rezultacie gwarantują piękny wygląd uśmiechu. W profesjonalnych gabinetach stomatologii estetycznej wykorzystywane są nowoczesne metody prostowania i wybielania zębów, a także wypełnienia ubytków z użyciem innowacyjnych urządzeń. Dzięki temu wszelkiego rodzaju przebarwienia i nierówny kształt może zostać skorygowany w zaledwie kilkudziesięciu minut. Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegów z zakresu estetyki uśmiechu należy wyleczyć wszystkie ubytki. W niektórych przypadkach stomatolog estetyczny może odmówić przeprowadzenia zabiegu w przypadku wyraźnych przeciwwskazań.

Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnych metod stomatologii estetycznej?

Dla niektórych osób zabiegi stomatologii estetycznej mogą wydawać się niepotrzebnym wydatkiem. Jednak w obecnych czasach piękny uśmiech ma duże znaczenie, gdyż zwiększa komfort, dodaje pewności siebie i ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich. Co więcej, według badań naukowców niechęć do uśmiechania się spowodowana brzydkim wyglądem zębów może prowadzić do zaburzeń społecznych, a nawet psychicznych. Gdy masz piękny uśmiech, znalezienie lepszej pracy czy partnera staje się łatwiejsze. Ponadto perłowe zęby stanowią dowód na odpowiednie dbanie o higienę, które zmienia postrzeganie w oczach innych osób. W zależności od upodobania można skorzystać z wielu opcji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie należy lekceważyć ukruszeń i ubytków zębów, nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Doprowadzając do zaniedbań można sprawić, że wydatki na leczenie i odbudowę uśmiechu mogą znacznie wzrosnąć. Niewątpliwą zaletą stomatologii estetycznej jest wykorzystanie nowoczesnych technologii pomagających w odtworzeniu naturalnego uzębienia. Nie trzeba obawiać się sztucznego efektu, gdyż obecnie różnego rodzaju wypełnienia lub zamienniki zębów są tworzone na podstawie odlewu szczęki pacjenta. W gabinetach stomatologicznych wykorzystywane są innowacyjne rozwiązania, które są nieinwazyjne i zwykle bezbolesne ze względu na stosowane znieczulenie.

Popularne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna ma do zaoferowania szeroką gamę różnorodnych zabiegów. Jednym z najpopularniejszych jest wybielanie zębów. Polega na nałożeniu specjalnej pasty, która zostaje następnie podświetlona specjalną lampą w celu aktywowanie jej składników. Dzięki temu powodują niemal natychmiastowe wybielenie zębów. Wystarczy już jeden krótki zabieg, aby uzyskać świetny efekt utrzymujący się nawet przez 3 lata. Ciekawą alternatywą dla tej metody może być wybielanie nakładkowe. Opiera się na specjalnych nakładkach wykonanych przez stomatologa estetycznego na podstawie odcisku zgryzu pacjenta, na których umieszcza się indywidualnie dopasowany żel wybielający. Do często wykonywanych zabiegów z zakresu estetyki, a właściwie higieny uśmiechu zalicza się piaskowanie, które ma za zadanie usuwać przebarwienia i kamień nazębny za pomocą drobinek piasku dentystycznego. Podając preparat pod wysokim ciśnieniem dokładnie poleruje szkliwo, dzięki czemu zęby stają się gładkie i dużo bardziej odporne na wszelkiego rodzaju substancje, które mogą na nich osiąść. W przypadku brzydkiego kształtu zębów z trwałymi przebarwieniami lub częściowymi złamaniami doskonale sprawdzą się licówki. To cienkie płatki wykonane z porcelany, które nakłada się na zęby, aby uzyskać ich piękny wygląd. Jednym z łatwiejszych zabiegów estetyki uśmiechu jest bonding. Polega na pokryciu zębów cienką warstwą kompozytu. Po jego utwardzeniu zęby zyskują równy kształt, a szczeliny zostają wypełnione. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku mocno uszkodzonego zęba może być zastosowanie korony, czyli ukształtowanej nakładki. Wykonuje się ją z różnych materiałów, a efekt utrzymuje się od 5-15 lat.

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki