WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Liposukcja wspomagana Argo Plasmą

Liposukcja to skuteczny i szybki sposób pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Często jednak po odsysaniu tłuszczu problemem jest nadmiar luźnej, wiotkiej skóry. Aby temu zapobiec, w One Clinic stosowana jest nowoczesna liposukcja wspomagana plazmą argonową. Zabieg pokazuje i omawia na filmie dr n. med. Tadeusz Witwicki, specjalista z dziedziny chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej z One Clinic w Warszawie (www.oneclinic.pl).

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgicznych, który pozwala pozbyć się tłuszczyku opornego na dietę i ćwiczenia, jeśli mimo wysiłku trudno nam pozbyć się np. oponki na brzuszku. Trzeba jednak pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, ale modelującym ciało. Jej celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru (u kobiet to głównie brzuch, bryczesy, wewnętrzna strona ud) i uzyskanie ładnych proporcji całego ciała. Podczas jednego zabiegu bezpiecznie odessać można nie więcej niż 3-4 litry tłuszczu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym – tkanka tłuszczowa odsysana kaniulami wprowadzanymi przez niewielkie (kilkumilimetrowe) nacięcia. Po zabiegu konieczne jest noszenie ubrania uciskowego, które zapobiega obrzękom i zbieraniu się płynu oraz przyspiesza okres rekonwalescencji. Wspomagająco zalecane są też masaże, które poprawiają też jakość skóry i zapobiegają nierównościom po zabiegu. Ostateczny efekt widoczny jest po ok. 8-12 tygodniach.

Problem wiotkiej skóry po liposukcji

Odessanie tłuszczu tradycyjną metodą ma jednak swoje ograniczenia związane z wiotkością skóry po zabiegu. Jakość skóry nie ulega bowiem poprawie podczas liposukcji, a „opróżniona” z objętości tłuszczowej skóra staje się luźna i obwisająca – taki problem najczęściej pojawia się przy dużych liposukcjach oraz u osób po 35. roku życia, u których zdolności do samoistnego obkurczenia tkanek po zabiegu (lub po utracie wagi) są już znacznie osłabione. One Clinic proponuje w takich przypadkach liposukcję wspomaganą zabiegiem Argo Plasma, czyli plazmą argonową. Zapewnia ona pacjentom napiętą i gładką skórę, bez nierówności, a efekty są naprawdę spektakularne. Co ważne, zabieg jest bardzo bezpieczny i prawidłowo wykonany nie daje ryzyka powikłań. Pierwsze efekty są widoczne tuż po jego wykonaniu, a pełne po upływie kilku tygodni, co jest związane z pobudzeniem skóry do przebudowy.

Jak działa Argo Plasma?

Technologia plazmy argonowej od wielu lat wykorzystywana jest w medycynie, a jej ciągłe doskonalenie doprowadziło do opracowania nowych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w chirurgii plastycznej. Argon, jako obojętny biologicznie gaz szlachetny, jest bezpieczny dla ludzkiego organizmu, a dzięki swoim właściwościom utrzymuje stabilność temperaturową. Podczas koagulacji tkanek miękkich plazma argonowa minimalizuje ryzyko karbonizacji (czyli inaczej: przypalania tkanki i powstawania dymu), dzięki czemu zabiegi przebiegają w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Argo Plasma

Argo Plasma wykorzystuje zjawisko dobrego przewodzenia prądu wysokiej częstotliwości przez zjonizowany gaz (argon). Gaz pod wpływem prądu ulega jonizacji i tworzy obłok plazmy, w którym powstają łuki elektryczne. Terminem plazma określany jest czwarty stan skupienia materii, odmienny od stałego, płynnego oraz gazowego. Strumień plazmy płynie drogą o najniższym oporze „wybierając” tkanki, które mają niższy opór elektryczny.

Argo Plasma łączy właściwości plazmy argonowej z energią fal radiowych, dzięki czemu ma zdolność selektywnego obkurczania włókien kolagenowych, co daje natychmiastowy, gwałtowny efekt poprawy napięcia skóry, przy czym pozostałe struktury, takie jak mięśnie, nerwy czy naczynia (o wyższym oporze elektrycznym), pozostają nienaruszone. Argo Plasma jednocześnie pobudza przebudowę tkanek, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu z czasem, w kolejnych tygodniach, skóra będzie ulegać zagęszczeniu i ujędrnieniu. Ze względu na właściwości argonu obszar ciała poddawany zabiegowi jest skutecznie chłodzony i nie ma potrzeby kontrolowania temperatury naskórka, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. Zabieg jest wykonywany kaniulą emitującą plazmę argonową i ultradźwięki, a dzięki podaniu środka znieczulającego cała procedura jest bezbolesna.

liposukcja podbródka – efekty
Liposukcja podbródka wspomagana plazmą argonową (fot. Argo Plasma / BT Med)
Argo Plasma
Liposukcja brzucha wspomagana plazmą argonową (fot. Argo Plasma / BT Med)

Zabieg zapobiega nadmiarowi luźnej i wiotkiej skóry po zabiegach liposukcji, po operacjach bariatrycznych, po abdominoplastyce (plastyce brzucha), po znacznej utracie wagi czy ciążach. Argo Plasma przyspiesza również proces gojenia tkanek i skraca okres rekonwalescencji, zapewniając spektakularne i długotrwałe efekty, jakich nie uzyska się robiąc tradycyjną liposukcję ciała. Metoda ta najczęściej stosowana jest w obszarze brzucha, ud, pleców i ramion, daje też bardzo dobre efekty w okolicy podbródka, zapobiegając częstemu problemowi, jakimi jest zwisanie luźnej skóry po odessaniu tłuszczu z tego miejsca.

Zabieg Argo Plasma można też wykonać niezależnie od liposukcji – konieczne jest wtedy również noszenie tzw. ubranka uciskającego przez kilka dni, aby wzmocnić efekt napięcia i ujędrnienia skóry.

Zabieg liposukcji wspomaganej Argo Plasma wykonasz w:

One Clinic

One Clinic
ul. Przy Bażantarni 8B lok. U3
02-793 Warszawa
tel. +48 795 895 111
www.oneclinic.pl

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Laserowa redukcja blizn Nordlys FRAX1550 i IPL

Terapia łączona z wykorzystaniem nieablacyjnego lasera frakcyjnego i światła IPL zapewnia skuteczną redukcję blizn. O zabiegu mówi Aleksandra Nowak, kosmetolożka z One Clinic w Warszawie.

Mezoterapia skóry osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe PRP to naturalny, pozyskiwany z krwi pacjenta, „koktajl” do mezoterapii. Zabieg poleca dr n. med. Justyna Jończyk, specjalistka chirurgii plastycznej z One Clinic w Warszawie.

Jak usunąć tłuszczaka?

Czym są tłuszczaki? Jakie dolegliwości mogą dawać i dlaczego warto je usuwać? Wyjaśnia znany chirurg, dr n. med. Tadeusz Witwicki.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki