WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Głęboki lifting niechirurgiczny BTL HIPRO

Wiesz, że z wiekiem napięcie i elastyczność traci nie tylko skóra, lecz także leżące pod nią tkanki miękkie oraz niewielkie mięśnie mimiczne? Na tym poziomie większość zabiegów medycyny estetycznej jest bezsilna, ponieważ ich moc ujędrniania sięga maksymalnie do poziomu skóry właściwej. Dla pełnego efektu anti-aging niezbędna okazuje się technologia HIFU2. Ultradźwięki drugiej generacji, zastosowane w urządzeniu BTL HIPRO, docierają do warstwy podskórnej i napinają tkanki aż na poziomie SMAS, na którym działają chirurdzy plastycy, wykonujący liftingi chirurgiczne. Zabieg poleca ekspert: lek. Gabriel Ruciński, dyplomowany i certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i anti-aging, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, właściciel Kliniki Bellamed w Elblągu (www.bella-med.pl).

Jak działa technologia HIFU2?

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości robią furorę w medycynie estetycznej, ponieważ ujędrniają i napinają nie tylko skórę, lecz także tkanki podskórne. SMAS, czyli system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy, to jedna z najważniejszych podpór dla rysów twarzy. W standardowym face-liftingu chirurgicznym to właśnie położeniem tkanek SMAS manipuluje chirurg plastyk. Dzięki urządzeniu BTL HIPRO i technologii HIFU2 drugiej generacji medycyna estetyczna zyskała nieinwazyjną alternatywę dla skalpela, w której rozwiązania high-tech pozwalają uniknąć ryzyka operacji i związanej z nią rekonwalescencji. Ciągłość skóry zostaje nienaruszona, podczas gdy na poziomie skóry właściwej i pod nią dochodzi do koagulacji tkanek, dającej efekt liftingu. Nieoperacyjny lifting BTL HIPRO może być wykonywany z powodzeniem nie tylko w rejonie twarzy, sprawdza się również w modelowaniu ciała w tych miejscach, gdzie dochodzi do utraty jędrności.

HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową o dużym natężeniu, stosuje się w medycynie od lat 90. XX wieku, zwłaszcza w leczeniu niezłośliwych i złośliwych nowotworów prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Technologia jest dobrze znana i sprawdzona – podobnie jak USG wykorzystuje ona bezpieczną falę akustyczną. O ile w USG ultradźwięki odbijają się od badanego organu, a następnie tworzą na ekranie obraz diagnostyczny, o tyle w technologii HIFU2 fali ultradźwiękowej nadano inną częstotliwość, powodującą podgrzanie tkanek. Efekt termiczny występuje punktowo, praktycznie tylko na końcu stożka skupionej fali.

Wskazania

Rosnące zainteresowanie technologią HIFU2 wynika z tego, że w Polsce wzrasta grupa pacjentek 40+ i 50+ aktywnie korzystających z medycyny estetycznej. W tych przedziałach wiekowych pojawia się i nasila problem wiotczenia tkanek, nieuchronny nawet przy optymalnej wadze i zdrowym trybie życia. Nawet osoby szczupłe, aktywnie uprawiające sport i stosujące zdrową dietę oraz specjalistyczną pielęgnację, z wiekiem obserwują utratę jędrności w newralgicznych miejscach, takich jak owal twarzy, szyja, ramiona, wnętrze ud, brzuch czy pośladki. Likwidacja obwiśnięć za pomocą skalpela jest kosztowna i potencjalnie ryzykowna. Stąd rosnące zainteresowanie liftingiem HIFU2, który napina skórę i zmniejsza jej wiotkość w sposób bezinwazyjny. I to  w miejscach, w których także inne zabiegi medycyny estetycznej nie są w stanie zadziałać tak skutecznie.

Zabieg BTL HIPRO w technologii HIFU2 to przełom w walce o jędrność nawet przy nasilonym procesie wiotczenia tkanek. Ultradźwiękowy lifting stosuje się do ujędrniania wiotczejącej skóry szyi, podbródka, dekoltu, ramion, wnętrza ud, a także pośladków, kolan i brzucha. W rejonie twarzy daje efekt napięcia skóry, poprawia owal, likwiduje tzw. chomiki, będące efektem wiotczenia policzków. Jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu opadających brwi i dolnych powiek. BTL HIPRO stosuje się również dla wygładzenia zmarszczek wokół ust i oczu oraz na czole. Jest alternatywą, a często skutecznym uzupełnieniem frakcyjnych zabiegów laserowych, radiofrekwencji mikroigłowej, a także zastosowania wypełniaczy, toksyny botulinowej i nici liftingujących. Jego zaletą jest skuteczność i głębokość oddziaływania na tkanki przy całkowitej nieinwazyjności i braku okresu rekonwalescencji.

Jak działa BTL HIPRO?

W przeciwieństwie do laserów, częstotliwości radiowej oraz innych technologii, HIFU2 omija naskórek, aby dostarczyć energię w optymalnej temperaturze na ściśle określoną głębokość. Fale przechodzą bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy i ogniskują (skupiają) się punktowo dopiero wewnątrz skóry właściwej lub na poziomie SMAS, w zależności od potrzeb na głębokości 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm lub 8 i 13 mm w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej. Dochodzi do podgrzania tkanek do temperatury 65-75℃ i punktowej koagulacji włókien kolagenowych, które skracając się, dają pierwszy, natychmiastowy efekt lekkiego liftingu na poziomie stanowiącym fundament skóry.

Właściwy efekt liftingu, napięcia skóry i odmłodzenia rysów, następuje po 2-3 miesiącach od zabiegu i wynika z procesu regeneracji tkanek. Proces ten uruchamia się, ponieważ kontrolowana punktowa koagulacja wywołana przez HIFU2 traktowana jest przez organizm jak uszkodzenie, a naprawa polega przede wszystkim na tworzeniu przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. Dlatego przez kolejne miesiące po zabiegu obserwowane jest wzrastające napięcie i ujędrnienie skóry. Stopniowy efekt liftingu jest szczególnie ceniony przez pacjentów, którym zależy na naturalnym odbiorze metamorfozy przez otoczenie.

HiproWarto podkreślić, że efekt liftingu daje wykonanie zabiegu na poziomie 4,5 mm, ponieważ na tym poziomie znajduje się warstwa SMAS (mięśniowo-powięziowa), na której operują chirurdzy plastycy. Bezoperacyjny lifting za pomocą fali ultradźwiękowej HIFU2 to zabieg szczególnie wybierany przez pacjentów, którzy rozważają interwencję chirurgiczną, jednak obawiają się operacji i związanego z nią ryzyka komplikacji.

Technologia HIFU2 jest również powszechnie stosowana płycej – dla poprawy jakości skóry właściwej, gdzie także powoduje ujędrnienie i napięcie, dzięki skróceniu włókien kolagenowych oraz ich wzmożonej produkcji. Dla polepszenia kondycji samej skóry wykonuje się zabieg BTL HIPRO na głębokości 1,5 oraz 3 mm.

BTL HIPRO równie skutecznie można wykorzystać redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry w tych obszarach zabiegowych. Do tego służą specjalnie zaprojektowane dwie końcówki zabiegowe o głębokości działania 8 i 13 mm.

hipro

Zastosowanie BTL HIPRO

 • Lifting i odmłodzenie skóry.
 • Likwidacja wiotczenia podbródka.
 • Poprawa owalu, likwidacja opadających policzków („chomików”).
 • Zarysowanie linii żuchwy.
 • Lifting opadających brwi.
 • Lifting czoła, wygładzenie zmarszczek na czole.
 • Wygładzenie zmarszczek wokół ust („zmarszczek palacza”).
 • Niwelowanie bruzd nosowo-wargowych.
 • Odmłodzenie wiotczejącej skóry szyi i dekoltu.
 • Poprawa napięcia skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, kolan.
 • Zagęszczenie i ujędrnienie skóry po utracie dużej masy ciała, także po ciąży.
 • Profilaktyka utraty wiotkości skóry po 35 roku życia.
 • Redukcja tkani tłuszczowej.
 • Usuwanie lokalnej otyłości.
 • Ujędrnianie wiotkiej skóry po odchudzaniu.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Stany zapalne w miejscu wykonywania zabieg.
 • Choroba nowotworowa.
 • Opryszczka w miejscu zabiegu.

Przed zabiegiem

Lifting BTL HIPRO w technologii HIFU2 nie wymaga specjalnych przygotowań i ma niewiele przeciwwskazań. Należy pamiętać, że w obszarze zabiegowym nie powinien znajdować się świeżo podany kwas hialuronowy – wskazane jest 4-6 miesięcy odstępu od zabiegu (ultradźwięki przyspieszają degradację podanego kwasu hialuronowego).

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na aplikacji serii liniowych impulsów, które precyzyjnie na wybranej głębokości podgrzewają tkanki, dając efekt ujędrnienia i napięcia. Pacjent czuje delikatne ukłucia w momencie emisji impulsów, ich nasilenie jest jednak niewielkie w porównaniu do zabiegów HIFU starszej generacji.

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. Występujące u niektórych pacjentów zaczerwienienie skóry utrzymuje się maksymalnie godzinę i może zostać przykryte makijażem. Delikatna tkliwość obszaru zabiegowego ustępuje po kilku dniach. Pierwszy efekt ujędrnienia skóry występuje bezpośrednio po zabiegu, ostateczny ocenia się po 2-3 miesiącach. Jak często należy wykonywać zabieg? Zabieg jest na tyle skuteczny, że nie wymaga stosowania serii. Efekty utrzymują się przez ok. 2 lata.

Korzyści BTL HIPRO

 • Spektakularne efekty zwłaszcza u pacjentów z dużą wiotkością skóry.
 • Naturalny efekt liftingu, bez nagłej zmiany rysów twarzy (alternatywa dla liftingu chirurgicznego).
 • Bezinwazyjność – bez przerwania ciągłości naskórka.
 • Długotrwałe efekty już po jednym zabiegu.
 • Komfort dla pacjenta – bez specjalnych przygotowań, okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności.
 • Zredukowany stopień odczuwalności zabiegu (w porównaniu do HIFU starszej generacji).
 • Bez ograniczeń wiekowych – także jako zabieg przy pierwszych oznakach wiotczenia.
 • Zabieg całoroczny, wykonywany także w okresach silnego nasłonecznienia.
 • Szybka procedura (standardowy zabieg trwa 15-60 minut).

Zabieg wykonasz w:

Klinika Bellamed
ul. Studzienna 33-34A
Elbląg (Stare Miasto)
www.bella-med.pl
tel. 600 511 512
rejestracja@bella-med.pl

Hipro, Gabriel Ruciński
Lek. Gabriel Ruciński podczas wykonywania zabiegu BTL HIPRO

Więcej o BTL HIPRO i lista gabinetów wykonujących zabieg na:
www.btlestetyka.pl

logo BTL

Facebook
www.facebook.com/btlestetyka

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki