WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zabieg Onda

Wielokierunkowe działanie w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu – klucz do sukcesu

Zbliża się okres letni – to w nim najbardziej zależy nam na tym, aby nasze ciało było jędrne i szczupłe. Uważasz, że zostało już mało czasu? Nic bardziej mylnego, dobierając odpowiednie zabiegi, możesz pozbyć się zbędnego tłuszczu nawet w miejscach, w których jest on szczególnie trudny do zrzucenia.

Jakie zabiegi polecane są w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu?

Sprawdzone zabiegi redukujące tkankę tłuszczową i cellulit to przede wszystkim Onda, HIFU, mezoterapia igłowa, karboksyterapia medyczna oraz fala uderzeniowa Storz. Jedne prowadzą do lipolizy, czyli rozkładu triglicerydów do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu, drugie spełniają funkcję drenującą poprzez poprawianie krążenia krwi i limfy, co zapobiega akumulowaniu uwolnionej tkanki tłuszczowej i ułatwia jej eliminację z organizmu. W trakcie ich wykonywania ważnym aspektem jest utrzymywanie ujemnego bilansu energetycznego.

4 filary w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu

  1. Odpowiednio dobrane, profesjonalne zabiegi (Onda, fala akustyczna Storz Medical, HIFU, karboksyterapia medyczna, mezoterapia igłowa)
  2. Aktywność fizyczna
  3. Zbilansowana dieta (ujemny bilans energetyczny)
  4. Regularne nawadnianie organizmu (2 l wody dziennie)

W artykule opiszemy nieinwazyjne procedury kosmetologiczne dające najlepsze rezultaty w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Topowym zabiegiem w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu jest stymulacja falami Coolwaves w nowoczesnej technologii Onda. Onda wywołuje zmiany metaboliczne wpływając bezpośrednio na komórki tłuszczowe – adipocyty, uszkadzając je i uwalniając do organizmu. Dodatkowym atutem zabiegu jest podgrzewanie tkanki i skracanie włókien kolagenowych, co wpływa na ujędrnienie skóry. Ilość zabiegów jest uzależniona od wielkości problemu, najczęściej wykonuje się 3-5 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Onda przed po
Efekty serii zabiegów Onda

Onda przed-po
Efekty serii zabiegów Onda


W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest również skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu HIFU. Ultradźwięki HIFU uszkadzają błony komórek tłuszczowych działając na nie w sposób mechaniczny i termiczny. HIFU skraca również włókna kolagenowe i prowadzi do jego denaturacji oraz koagulacji, co sprawia, że jest to jedna z najsilniej działających technologii w liftingu skóry. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej zaleca się wykonanie do 3 zabiegów co 3 miesiące.

Kolejnym z polecanych zabiegów redukujących nadmiar tkanki tłuszczowej oraz cellulit jest karboksyterapia medyczna. Zabieg karboksyterapii polega na podaniu dwutlenku węgla, który prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych z uwolnieniem triglicerydów. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego wpływ na mikrokrążenie, dotlenienie i obieg limfy w tankach, poprzez co pomaga w eliminacji tłuszczu z organizmu. Zabieg karboksyterapii medycznej wykonujemy około 10 razy co około 10-14 dni.

karboksyterapia
Zabieg karboksyterapii

Następnym z typowo lipolitycznych zabiegów jest mezoterapia igłowa, czyli iniekcja odpowiednio dobranych substancji aktywnych w miejscu z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub cellulitem. Mezoterapia stymuluje procesy spalania tłuszczu, poprawia mikrokrążenie, wymianę tlenu w tkance, wpływa pozytywnie na układ limfatyczny stymulując go do uwalniania nadmiaru płynów i toksyn z organizmu. W tym przypadku wykorzystujemy między innymi:

  • l-karnitynę – substancja skuteczna przy tkance tłuszczowej zlokalizowanej, przyspiesza jej matebolizm,
  • wyciąg z nostrzyka – prowadzi do detoksykacji i drenażu tkanki
  • wyciąg z karczocha – zmniejsza obrzęki i zastoje limfatyczne

Zabiegiem wspomagającym usuwanie tłuszczu z organizmu i cellulitu jest fala uderzeniowa Storz Medical. Fala akustyczna działa mechanicznie na błony komórek tłuszczowych poprzez ich uszkodzenie. Jest to tak zwany proces mechanotransdukcji, który przemienia bodźce mechaniczne działające na komórki tłuszczowe w bodźce chemiczne, co wpływa na wspomaganie metabolizmu. Zabieg ten rozbija kompleksy lipidowe, uszkadza komórki adipocytów, zwiększa przepuszczalność błon i pobudza metabolizm i spełnia funkcję drenażu limfatycznego – świetnie sprawdza się w redukcji zastojów i obrzęków, co jest bardzo ważnym aspektem w redukcji cellulitu. Badania wykazują również, że fala uderzeniowa Storz Medical w znacznym stopniu wpływa na wzrost syntezy kolagenu typu I oraz aktywność komórek skóry, dzięki czemu skóra po serii zabiegów staje się gładka, jędrna i sprężysta.

Aby poszczególne procedury dały pożądane rezultaty, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który oceni rodzaj i skalę problemu i ustali odpowiedni plan zabiegowy.
Borykasz się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej lub cellulitu? Zadzwoń do nas! Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy do: www.ruczajclinic.pl

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Sunekos Cell – nowe podejście do leczenia cellulitu

Sunekos Cell to pierwszy preparat, który walczy z cellulitem poprzez zmniejszenie kwasicy w tkankach i pobudzenie mechanizmów poprawy macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki temu nie tylko usuwa skórkę pomarańczową, ale też zapobiega jej powstawaniu. Zabieg pokazuje dr Ewa Rybicka.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – prawdy i mity

Czy depilacja laserem jest bezpieczna dla kobiet z wkładką domaciczną? Czy można ją wykonywać podczas menstruacji? Czy usunie jasne włoski? Eksperci Ruczaj Clinic rozwieją twoje wątpliwości!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki