WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

FOCUS DUAL – połączenie HIFU i RF frakcyjnego mikroigłowego dla liftingu skóry

Joanna ŚwierczekFOCUS DUAL to innowacyjne połączenie w jednym zabiegu dwóch energii: HIFU (skoncentrowana wiązka ultradźwięków) i RF frakcyjnego mikroigłowego. Celem jest ujędrnienie skóry, poprawa owalu, stymulacja tkanek do odnowy i przebudowy. Jednym słowem – odmłodzenie skóry od środka. Działanie FOCUS DUAL wyjaśnia ekspert, Joanna Świerczek, trener w firmie Point Aesthetics, właścicielka Sensei Beauty Institute w Bielsku-Białej.

Jak działa połączenie dwóch energii w FOCUS DUAL?

– Kombinacja HIFU najnowszej generacji oraz RF frakcyjnego mikroigłowego z systemem vacuum pozwala podczas jednego zabiegu przeprowadzić wielowymiarowy lifting aż na pięciu poziomach skóry. Technologia HIFU, czyli silnie skoncentrowana wiązka ultradźwięków, działa na zasadzie tworzenia w głębszych warstwach skóry punktów koagulacyjnych. Natomiast RF frakcyjny mikroigłowy jest połączeniem technologii radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Podczas zabiegu dochodzi do równoczesnego mechanicznego mikrouszkodzenia oraz silnego leczniczego przegrzania tkanki. Uzupełniające się technologie dają możliwość przeprowadzenia wyjątkowo precyzyjnego zabiegu odmładzającego na różnych głębokościach skóry, z uwzględnieniem zarówno trudno dostępnych obszarów, jak i miejsc wrażliwych (okolice oczu, ust), w oparciu o autorskie procedury zabiegowe. Zabiegi FOCUS DUAL można bezpiecznie wykonywać przez cały rok.

Focus DualJak wygląda procedura zabiegowa?

– HIFU umożliwia precyzyjne działanie na różnych głębokościach tkanki w zakresie 1,5-4,5 mm z wykorzystaniem wymiennych aplikatorów. Zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne – odczuwalne jest jedynie delikatne pieczenie. Pacjent zaraz po wizycie wraca do codziennych czynności. Drugi etap zabiegu to zastosowanie głowicy RF frakcyjnego mikroigłowego, który wykonujemy bezpośrednio po zastosowaniu HIFU lub do 7 dni po zabiegu. Wymaga on znieczulenia w formie kremu. Jednorazowa końcówka głowicy RF zaopatrzona jest w 25 nieizolowanych igieł, którą wykonujemy trzy przejścia na różnych głębokościach skóry od 0,5 do 2,5 mm na obszarze twarzy i szyi. Elektrody mikroigłowe dostarczają odpowiednio wysoką temperaturę bezpośrednio do skóry właściwej przy minimalnym uszkodzeniu naskórka. Zainicjowane emitowaną energią i mikronakłuciami mechanizmy stymulacyjne i naprawcze Focus Dualwpływają na zagęszczenie skóry, poprawę jej napięcia oraz wyrównanie jej tekstury. Praca głowicy jest wspomagana systemem vacuum, który redukuje odczucia bólowe i występowanie efektów ubocznych. Następnie skórę poddajemy działaniu substancji aktywnych wykorzystując m.in. jonoforezę. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, widoczny jest delikatny obrzęk. Taki stan utrzymuje się od 1 do 2 dni. Naskórek nie ulega widocznemu złuszczeniu. Zabieg nie wymaga dłuższej rekonwalescencji, a jedynie właściwie dobranej pielęgnacji pozabiegowej.

Komu szczególnie polecany jest zabieg?

– Wielowymiarowy lifting urządzeniem FOCUS DUAL to idealna terapia dla osób po 35. roku życia, u których dochodzi do utraty młodzieńczych rysów twarzy, uwidacznia się drugi podbródek, tworzą się tzw. chomiki, pogłębiają się zmarszczki, skóra traci napięcie, a jej tekstura swoją gładkość. Technologia HIFU zawdzięcza swoją skuteczność możliwości pracy w głębszych warstwach skóry, daje możliwość uniesienia policzków, łuku brwiowego, spłycenia bruzd nosowo-wargowych oraz poprawy zarysu owalu twarzy i szyi. Natomiast RF frakcyjny mikroigłowy działa wyjątkowo na zagęszczenie skóry, wpływając na jej elastyczność, spłycenie utrwalonych zmarszczek oraz poprawę jakości skóry w delikatnych okolicach powiek oraz ust. Dzięki właściwościom silnie stymulującym do przebudowy tkanek RF mikroigłowy stał się również bezkonkurencyjnym zabiegiem w leczeniu rozstępów oraz blizn.

Kiedy są widoczne efekty?

Niewielka poprawa napięcia i liftingu skóry widoczna jest bezpośrednio po zabiegu, gdyż pod wpływem temperatury włókna kolagenowe ulegają skróceniu i obkurczeniu. Na ostateczny rezultat odmładzający w postaci utrwalonej zmiany rysów twarzy, poprawę napięcia i wygładzenia skóry trzeba poczekać od trzech do sześciu miesięcy. Pełna terapia obejmuje trzy sesje zabiegowe w odstępach jednego miesiąca. Każdą z technologii można też zastosować niezależnie od siebie uwzględniając indywidualne wskazania pacjenta.

Zabieg wykonasz w:

logo Sensei BeautySensei Beauty & Aesthetics Institute
ul. Cechowa 23/7
43-300 Bielsko-Biala
tel.: 33 819 00 09
kom.: +48 698 105 320
www.senseibeauty.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki