WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

młode dziewczyny

Zabiegi odmładzające dla młodych!

Myślisz, że zabiegi odmładzające powinno zacząć się stosować w wieku dojrzałym? Nic bardziej mylnego! Już ok. trzydziestki warto postawić na profesjonalny anti-aging, aby w przyszłości cieszyć się młodszym wyglądem. To też dobry moment, aby zredukować niedoskonałości estetyczne, np. krzywy nos lub wąskie usta, za pomocą mało inwazyjnych metod np. z zastosowaniem kwasu hialuronowego. 

Toksyna botulinowa – zapobiegawczo

To zabieg numer jeden, jeśli masz nasiloną mimikę, która powoduje np. groźny lub smutny wygląd. Blokując impuls między nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczki mimicznej, prowadzi do jej wygładzenia. Dobrze zrobiony zabieg daje naturalny efekt, bez „zamrożenia” mimiki. Młodym osobom polecany jest zabieg tzw. baby botoksu.

Dlaczego warto? Bo z czasem zmarszczki mimiczne pogłębiają się i utrwalają się – przez co stają się widoczne nawet wtedy, gdy twarz jest „statyczna”, a nie mimiczna (np. gdy nie marszczysz czoła). Coraz trudniej je wygładzić, mocno postarzają. Zauważono, że im dłużej pacjentki korzystają z regularnego podawania botoksu, tym dłużej mięśnie wracają do swojej normalnej aktywności po „odstawieniu” botoksu.

Blizny po trądziku – dla pewności siebie

Uważa się, że aż 80% osób w wieku 15-17 lat zmaga się z trądzikiem, który u młodych często przybiera nasilony przebieg. Pamiątką po wykwitach i ropnych torbielach są często blizny i przebarwienia pozapalne, które wpływają negatywnie nie tylko na wygląd, ale też na samopoczucie. Na szczęście lekarze dermatolodzy dysponują dziś pełną gamą skutecznych zabiegów pozwalających pozbyć się tego defektu – przede wszystkim laserami i peelingami chemicznymi (tzw. chemiczna odbudowa blizn), bardzo pomocne są też zabiegi mikrofrakcjonowania (mikronakłuwania). Jedną z nowości jest podcinanie blizn potrądzikowych połączone z podaniem kwasu hialuronowego (aby nie doszło do powstania zrostu w miejscu nacięcia).

Dlaczego warto? Bo te zabiegi mogą zmienić całe twoje życie! Nieestetyczne ślady po trądziku, podobnie zresztą jak aktywny trądzik, powodują brak pewności siebie i niską samoocenę, co rzutuje na całe życie – rodzinne, towarzyskie i zawodowe. Dlatego nie zwlekaj z decyzją i uzbrój się w cierpliwość – zwykle potrzeba kilku-kilkunastu miesięcy, aby przywrócić skórze ładny wygląd, ale po każdej wizycie widać będzie poprawę.

Peelingi – dla świeżej, promiennej cery

Nawet jeśli sama w domu regularnie złuszczasz martwy naskórek, raz na jakiś czas (np. wiosną) wybrać się na peeling chemiczny u profesjonalisty. Niekoniecznie musi to się wiązać z widocznym złuszczaniem naskórka – postaw na łagodne peelingi, np. glikolowy w niskim stężeniu lub migdałowy, najlepiej wykonywane w seriach (niektórzy uważają, że efekt jest taki sam jak po jednym bardzo intensywnym i głębokim złuszczaniu). Peeling uważany jest za najszybszy zabieg upiększający – tuż po zabiegu skóra jest rozjaśniona, wygładzona, promienna. Lepiej wchłania wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne i utrzymuje makijaż!

Dlaczego warto? Nie tylko dla efektu błyskawicznego odświeżenia! Nowoczesne formuły peelingów na bazie kwasów mają też wszechstronne działanie metaboliczne – prowadząc do odbudowy i regeneracji skóry, a tym samym przedłużając jej młodość, np. kwas retinowy oraz kwas azelainowy poprawia napięcie i elastyczność skóry, peelingi z argininą łagodzą skórę wrażliwą i naczynkową, kwas glikolowy spłyca zmarszczki i nawilża, a pirogronowy reguluje wydzielanie sebum.

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – dla poprawienia natury

Jeszcze do niedawna korekta kształtu nosa wymagała użycia skalpela i operacji plastycznej. Dziś szybki i praktycznie bezbolesny zabieg iniekcji kwasu hialuronowego (tzw. niechirurgiczna korekta nosa) pozwala np. zniwelować garb na nosie, wypełnić ubytki, np. po uderzeniu, skorygować asymetrię czy delikatnie podnieść koniuszek (tutaj przydaje się też botulina). Wszystko trwa dosłownie 15 minut i nawet nie wymaga znieczulenia! Kwas hialuronowy to też najszybsza metoda na powiększenie i wymodelowanie ust – zabieg idealny dla osób „pozbawionych” wargi lub z widoczną asymetrią ust oraz wymodelowanie brody (zbyt płaska powoduje optyczne spłaszczenie i poszerzenie całej twarzy). Z kolei toksyna botulinowa umożliwi delikatny lifting opadających brwi.

Dlaczego warto? Bo zabieg jest szybki, nieinwazyjny i daje bardzo naturalny efekt. Nie wiąże się z bólem i uciążliwą rekonwalescencją ani dużymi kosztami. Możesz też potraktować go jako próbę przed podjęciem decyzji o operacji plastycznej.

Nawilżanie – dla podtrzymania młodości skóry

Mówi się, że podstawowym zabiegiem odmładzającym – w każdym wieku i niezależnie od typu skóry – jest nawilżanie. Nasz organizm w 60% składa się z wody i jej niedobory (spowodowane nadmierną „ucieczką” i zmniejszającą się produkcją kwasu hialuronowego, który zatrzymuje w skórze wilgoć) – szybko są widoczne w postaci przesuszenia, zaczerwienienia, przedwczesnej wiotkości i zmarszczek. Z zabiegów nawilżających szczególnie polecamy mezoterapię! U młodych osób już jeden zabieg daje widoczny i wyczuwalny w dotyku efekt poprawy napięcia i wygładzenia skóry, która staje się też bardziej promienna i świeża.

Dlaczego warto? Niektórzy lekarze mówią, że regularnie powtarzana mezoterapia (od młodych lat!) spowalnia starzenie się skóry nawet o kilka lat, dzięki czemu być może w przyszłości nie będziesz potrzebować bardziej inwazyjnych metod odmładzania. Ten zabieg warto też wykonać wiosną – przygotowuje bowiem skórę na działanie słońca i wzmacnia jej działanie ochronne. Zastosowana po powrocie z wakacji przyspieszy jej regenerację i antyoksydację.

Przeczytaj też o pielęgnacji nawilżającej>

Polecamy!

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki