WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Piękna latem

W lecie chcemy wyglądać lepiej, młodziej, świeżo. Motywacją mogą być zbliżające się wakacje i chęć spędzenia udanego urlopu, bez zamartwiania się o stan skóry. Co prawda w ciągu miesiąca nie pozbędziemy się cellulitu, ale są i takie zabiegi, które szybko zapewnią nam promienną cerę i młody wygląd.

Wypełniacze

Podczas wakacji nie ma przeciwwskazań, aby wypełnić zmarszczki za pomocą kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie i odpowiada za uwodnienie skóry, co sprawia, że jest ona gładka i sprężysta. Niestety z czasem poziom tej cennej substancji w tkankach obniża się, jednak dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny estetycznej można uzupełniać te braki, np. preparatami wypełniającymi. To dobry sposób na wygładzenie zmarszczek, rewitalizację skóry, przywrócenie naturalnego owalu twarzy, a także na modelowanie i powiększanie ust. Z kolei hydroksyapatyt wapnia, odpowiada za proces produkcji własnego kolagenu przez organizm. Efekt wypełnienia  widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, a regeneracja i „zagęszczenie” skóry następuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Preparat ten jest stosowany m. in. do wypełniania zmarszczek w okolicach skroni, policzków, linii żuchwy i bruzd nosowo-wargowych. Dzięki preparatom zawierającym kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia skóra stanie się odmłodzona i naturalnie wymodelowana. Pamiętaj, że subtelny i jednolity efekt, bez zaburzeń naturalnych rysów twarzy, zapewniają tylko preparaty pochodzące ze sprawdzonych źródeł oraz doświadczenie i poczucie estetyki lekarza wykonującego zabieg.

Lasery, fale radiowe i mikronakłuwanie

Jeżeli jednak nie chcesz poddać się zabiegom z wykorzystaniem wypełniaczy, bez problemu znajdziesz dla nich alternatywę. Chociaż prawdą jest, że części procedur regenerujących skórę nie powinno wykonywać się latem, nie zawsze musi to wiązać się z ryzykiem powikłań. Dobrym przykładem są tu zabiegi laserowe. Wykonywanie większości z nich w okresie intensywnego działania promieni słonecznych może prowadzić do powstawania podrażnień, oparzeń i przebarwień, ale istnieje kilka odstępstw od tej reguły. Należy do nich m.in. laserowy lifting twarzy 4D, lub radiofrekwencja mikroigłowa, łącząca działanie lasera frakcyjnego z falami radiowymi i systemem mikronakłuć. Kuracje te zapewniają m.in. odmłodzenie i poprawienie elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek mimicznych, uniesienie opadających powiek, likwidację tzw. chomików.

Osocze bogatopłytkowe

Piękny wygląd na lato (i nie tylko) zapewnią też popularne zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które pozwalają wyraźnie zregenerować i odmłodzić skórę. Ich największą zaletą jest brak ryzyka powikłań, ponieważ stosuje się w nich materiał pobrany od pacjenta. Ciekawostką może być fakt, że podczas zabiegu lekarz może przygotować indywidualnie dla każdego pacjenta Autologic Cream, czyli kosmetyk stworzony na bazie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z własnej krwi pacjenta. Krem ten pozwala wzmocnić efekty uzyskane po zabiegu autologicznym – poprawę jędrności i odżywienie skóry oraz nadanie jej blasku i świeżego, młodszego wyglądu.

Toksyna botulinowa

Pod wpływem słońca mrużymy oczy i marszczymy czoło, dlatego lato to również dobry czas na zabiegi wygładzania zmarszczek toksyną botulinową. Mowa tu o liniach śmiechu wokół oczu, zdziwienia na czole i złości między brwiami. Na skutek zabiegu zmarszczki przestają się pogłębiać i utrwalać w letnim słońcu. Toksyna botulinowa, odpowiednio podana, osłabia, a nie blokuje mięśnie, co daje gwarancje naturalnego wyglądu.

Mezoterapia

W czasie lata nie ma też przeszkód do wykonania mezoterapii kwasem hialuronowym. Jest to skuteczny sposób, aby uzyskać nawilżoną i jędrną skórę. Zabieg ten pomoże odnowić skórę poprawiając jej koloryt i elastyczność.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dr Dominik Ludew

Najlepsze zabiegi odmładzające

Eksperci Ruczaj Clinic przedstawiają kilka zabiegów odmładzających, które należy rozważyć, gdy zauważamy utratę jędrności naszej skóry.

Mezoterapia skóry osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe PRP to naturalny, pozyskiwany z krwi pacjenta, „koktajl” do mezoterapii. Zabieg poleca dr n. med. Justyna Jończyk, specjalistka chirurgii plastycznej z One Clinic w Warszawie.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki