WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

lifting bez skalpela

Lifting twarzy bez skalpela

Słowo lifting najlepiej kojarzymy z twarzą (w końcu jest face lifting) i definiujemy, jako zabieg napinający skórę, a co za tym idzie, przywracający młodość. Tymczasem lifting może odnosić się zarówno do twarzy, jak i ciała i można go wykonać bez użycia skalpela. Jakie zabiegi kosmetyczne określamy więc mianem liftingu bez skalpela?

Lifting twarzy, lifting oczu i powiek, lifting biustu, lifting brzucha – wszystkie te liftingi możemy wykonać bez użycia skalpela. Tym mianem określane są bowiem zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pozwalają na podniesienie piersi czy opadających powiek bez interwencji chirurgicznej. Dzisiaj przedstawimy wam najpopularniejsze zabiegi, idealnie wpasowujące się w kategorie „lifting bez skalpela” i skupiając się na twarzy.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Połączenie terapii mikroigłowej z dobroczynnym działaniem fal radiowych pobudza procesy regeneracyjne skóry oraz produkcję kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra staje się (już po jednym zabiegu) o wiele bardziej jędrna, jakby wypełniona. Radiofrekwencja mikroigłowa sprawdzi się zwłaszcza w przypadku skór wiotkich, pozbawionych napięcia, z tzw. chomikami. Ponadto radiofrekwencja mikroigłowa to doskonały sposób na ujędrnienie wiotkiej skóry ramion, pośladków, brzucha czy powiek. Zabieg wykonywany jest po uprzednim w miejscowym znieczuleniu (maść Emla). W przypadku osób ok. 30. r. ż. z reguły wystarcza 1 zabieg, w przypadku skór bardziej dojrzałych zaleca się wykonanie serii minimum 3. Efekty utrzymują się średnio 2 lata i dłużej. Ceny pojedynczych zabiegów na całą twarz zaczynają się od ok. 3 tysięcy, twarz + szyja to ok. 4 tysiące, okolice oczu i ust 1,6 tysiąca złotych.

Fale ultradźwiękowe

Kolejną metodą na lifting bez skalpela jest zabieg z wykorzystaniem (przy udziale aparatu do USG) skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Technologia ta jest w stanie przeciwdziałać grawitacji oraz zlikwidować wiotkość twarzy i szyi. Po zabiegu można spodziewać się tzw. „otwarcia oka”, ponieważ fale ultradźwiękowe spektakularnie potrafią unieść brwi, a także likwidują zmarszczki, poprawiają gęstość skóry i ją ujędrniają. Wskazaniem do zabiegu są m. in. opadające powieki, zanik linii żuchwy, opadające kąciki ust czy nadmierne nawisy skórne. Cena zabiegu na całą twarz to nawet 15 tysięcy złotych, jeden obszar między 2 a 3 tysiące. Efekty pojedynczego zabiegu uwidaczniają się stopniowo przez 3 miesiące i utrzymują do półtora roku do dwóch lat. U większości pacjentów wystarczy jeden zabieg.

Thermolifting (lifting falami RF)

Zabieg ten polega na podgrzaniu, za pomocą energii fal radiowych, kolagenu i tkanki łącznej, znajdujących się w głębokich warstwach skóry. Jednocześnie zewnętrzne warstwy są chłodzone, co chroni je przed uszkodzeniem. Po aplikacji kremu znieczulającego lifting falami RF jest praktycznie bezbolesny, pacjent odczuwa jedynie ciepło, a sam zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim skóra staje się widocznie gładsza i zdecydowanie bardziej napięta, zaś z czasem wytworzone zostaną nowe włókna kolagenowe, które dadzą docelowy efekt liftingu. „Lifting ciepłem” wyróżnia niezwykła skuteczność, zwłaszcza w okolicach oczu i ust, aczkolwiek zabieg pozwala na zdecydowaną poprawa konturu całej twarzy, napięcia skóry twarzy i szyi oraz ujędrnienia ciała czy  podniesienia piersi. Ceny zaczynają się od ok. 2 tysięcy za jedną partię ciała.

Nici liftingujące

Nici liftingujące to także sposób na lifting twarzy bez skalpela. Wprowadzone pod skórę nici posiadają mikrowypustki, dzięki którym zaczepiają się od tkanki, tworząc rusztowanie, które pozwala osiągnąć efekt liftingu. Takie nici wykonane są najczęściej z substancji, które z czasem rozpuszczają się w tkance zupełnie naturalne. Jednak nim do tego dojdzie, stymulują one produkcję nowego kolagenu oraz syntezę kwasu hialuronowego, przez co z każdym dniem skóra staje się bardziej jędrna i wypełniona od wewnątrz. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przed rozpoczęciem na skórę aplikowany jest preparat znieczulający. Czasami mogą pojawić się niewielkie siniaki lub zaczerwienienia, ale zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zabieg z użyciem nici liftingujących trwa do godziny i nie zmienia znacząco rysów twarzy. Właściwy efekty zabiegu dostrzeżemy po ok. 14 w dniach. Z użyciem nici można liftingować nie tylko twarz, ale także szyję, dekolt, biust, pośladki, brzuch a nawet nogi.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Autorski zabieg odmładzający dr Edyty Englander

Jędrna skóra z Pellevé

Jak wynika z badań TNS OBOP, aż 90% Polek jest niezadowolonych ze swojego wyglądu! Najchętniej poprawiłybyśmy twarz, następnie brzuch a […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki