WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Hifu, lifting bez skalpela

Jak działa „lifting bez skalpela” – technologia HIFU?

Technologia HIFU robi teraz furorę w medycynie estetycznej. Nazywana liftingiem bez skalpela wykorzystuje tzw. skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która „zagęszcza” skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia. Zobacz, na czym dokładnie polega HIFU i poznaj opinię testerki. 

Skupiona wiązka ultradźwięków nie jest kompletnie nową metodą. Zdefiniowano ją w latach 40. XX wieku, a po 1990 roku rozpoczęto testy kliniczne z zastosowaniem HIFU w leczeniu łagodnych i złośliwych postaci raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Od kilku lat wykorzystuje się ją w medycynie i dermatologii estetycznej.

Jak działa HIFU?

Hifu_HelenSprings
Urządzenie Contlex (dystrybutorem jest Helen Springs)

Istotą jest tutaj precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze (HIFU – High Intensity Focused Ultrasound). Obszar ten jest poddawany ablacji, a w tkance powstają dwa efekty fizyczne:

 • termiczny: tkanka absorbuje falę ultradźwiękową i powstaje efekt cieplny powodujący koagulację tkanki,
 • mechaniczny: polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu i w konsekwencji zniszczenie jej struktury.

Skutkiem uszkodzenia komórek jest natychmiastowe zagęszczenie tkanki i pobudzenie organizmu – w reakcji obronnej – do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury. To powoduje:

 • lifting i „zagęszczenie” skóry
 • widoczne zmniejszenie wiotkości skóry
 • regenerację kolagenu
 • redukcję zmarszczek
 • poprawę elastyczności skóry
 • podniesienie brwi
 • poprawę owalu twarzy
 • podniesienie tzw. chomików
 • poprawę wyglądu szyi

Rezultat widoczny jest od razu (w ciągu 24-48 godzin po zabiegu), a potem nasila się z czasem (najlepsze efekty uzyskuje się w okresie od 2 do 24 tygodni) i utrzymuje aż do 18 miesięcy! Zabieg może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało.

Zabieg wykonywany jest urządzeniem Contlex (dystrybutorem jest marka Helen Springs).

Korzyści:

 • Spektakularne rezultaty, szczególnie w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry.
 • Trwałe efekty.
 • Nie ma potrzeby powtarzać zabiegu (problem serii).
 • Zabieg bezinwazyjny – niechirurgiczny, mało bolesny, nie wymagający wcześniejszych przygotowań.
 • Zabieg szybki (30-40 min – cała twarz).
 • Brak oddziaływania w warstwie rogowej naskórka.
 • Brak konieczności wyłączenia pacjenta z normalnego trybu życia (zabieg bankietowy).

Co ważne, metodę HIFI można zastosować po zabiegach intensywnie złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja), przy zmianach trądzikowych, przy trądziku różowatym, na skórze opalonej.

przekrój skóry, technologia HIFU

Wrażenia z zabiegu:

Zabieg HIFU urządzeniem Contlex (Helen Springs) przetestowała – w Salonie Farma Urody, w Konstancinie Jeziornie – jedna z naszych użytkowniczek, Magda.

Rodzaj skóry: dojrzała z widocznymi oznakami utraty jędrności. Obszar poddawany zabiegowi to owal (dolna część twarzy) + szyja.

Przygotowanie do zabiegu:

Jego wykonanie poprzedziła konsultacja, zostałam też dokładnie poinformowana, jak będzie przebiegać zabieg i jak skoncentrowana wiązka ultradźwięków działa na skórę oraz czego mogę się spodziewać, jeśli chodzi o odczucia podczas zabiegu oraz efekty. HIFU nie można robić dokładnie na te miejsca, w których było podane wypełnienie (np. preparat kwasu hialuronowego), ale poza tymi miejscami – nie ma problemu. Nie ma też przeciwskazań do ekspozycji na słońce czy innych zabiegów.

Przebieg zabiegu:

Rozpoczęłyśmy zabieg z mniejszą siłą fali ultradźwiękowej, aby sprawdzić, jaki jest mój indywidualny próg bólu. Zabieg wykonywany był bez znieczulenia, choć przy bardzo niskim progu bólu można miejscowo znieczulić skórę Emlą. Pani przeprowadzała go do granicy bólu i zmniejszała siłę fali w zależności od moich reakcji. W efekcie odczucia bólu są minimalne. Działanie w okolicach żuchwy było bardziej bolesne, więc poprosiłam o zmniejszenie natężenia, a powyżej czy pod brodą, gdzie odczucia dyskomfortu były zdecydowanie mniejsze, siła fali była zwiększana.

Po zabiegu:

Najprzyjemniejsze jest to, że po zabiegu nie ma żadnych widocznych zmian na skórze. Można spokojnie iść do pracy czy na spotkanie. U mnie było bardzo delikatne zaczerwienienie tuż po zabiegu, które przykryłam fluidem, a po godzinie nie było już po nim śladu. Jedynym uczuciem, które utrzymuje się przez kilka dni, jest delikatna bolesność żuchwy przy dotyku. Nie ma zaleceń co do specjalnej pielęgnacji po zabiegu – tego samego dnia nie należy jedynie uprawiać sportu wyczynowego.

Efekty:

Nie należy spodziewać się spektakularnej zmiany od razu po zabiegu. Aby zobaczyć najlepsze efekty, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pojawiają się kilka tygodni po zabiegu, gdy skóra właściwa, położona głęboko, rozpocznie regenerację, a nowe, elastyczne włókna kolagenowe spowodują napięcie całej powierzchni, na której wykonywany był zabieg. Ja obserwuję zmiany codziennie, ale dopiero teraz, po dwóch tygodniach, widzę pozytywne zmiany: skóra stała się bardziej jędrna na owalu i na szyi, a poza tym bardziej gęsta. Moje pory są też już mniej widoczne. Jednak najlepszą nagrodą za cierpliwość jest podobno długo utrzymujący się efekt – kilkanaście miesięcy, a nawet 2 lata. Czekam zatem na ostateczny efekt i polecam ten zabieg wszystkim paniom, które widzą na swojej twarzy (lub ciele!) pierwsze oznaki utraty jędrności.

Efekty zabiegu Hifu Helen Springs – przed i tuż po
Efekty zabiegu Hifu Helen Springs – przed i tuż po

Więcej informacji: Helen Springs, www.supersalon.eu

Dodaj komentarz

Monika Szatkowska |

https://www.youtube.com/watch?v=r2ltR4ASBgU&t=32s

Beauty Planet |

Efekty zabiegowe są naprawdę niesamowite. Oprócz głowicy hifu możemy mieć również dużą głowicę do ciała w tym samym urządzeniu.
Więcej informacji o samym urządzeniu mamy na naszym kanale
https://www.youtube.com/watch?v=4tTHMJwW4rY&t
oraz blogu https://www.beauty-planet.pl/lifting-twarzy-i-ciala-hifu-jaki-kartridz-wybrac/

Aleksandra987 |

Kobietki, a korzystałyście może ze SMAStherapy? Moja mama ma problem z wiotką skórą twarzy. Koleżanka poleciła jej pójść na SMAS. Lifting ten jest bezoperacyjny i wykonuje się go jednorazowo. Czasami trzeba wykonać drugi raz, aby poprawić niedociągnięcia. Znajoma mamy jest bardzo zadowolona, a na zabiegu była w SC Beauty Clinic w Sosnowcu i poleca. Zastanawiam się czy nie zafundować mamie SMAS… Któraś zna jakieś opinie o tym liftingu?

Nuno02 |

Co za kryptoreklama.

Eliza47 |

Byłam na tym zabiegu w Salonie Gabriel Pruszcz Gdański.
Efekt jest naprawdę trwały i spektakularny.
Z checią wybrałabym się ponownie jeśli byłaby taka potrzeba!

Ola |

Zabieg hifu…. co prawda jestem po zabiegu dopiero 3 miesiące ale efekt jest nieziemski… wyglądam jakbym schudła 20 kg!!! Polecam wszystkim….

Selim |

Witam.Ja niestety po zabiegu hifu wyglądam wręcz staro , została zniszczona tkanka tłuszczowa i efekt jest odwrotny , zapadniete policzki , zmarszczki, twarz zmęczona .Wyczytalam w necie ,ze zabieg nie jest dla osob zbyt szczupłych i zbyt otyłych. Teraz szukam informacji czy po jakimś czasie jest możliwe, że zniszczona tkanka tłuszczowa wróci do stanu przed zabiegiem ? Jestem załamana i ostrzegam wszystkich zanim zdecyduja się na zabieg na konsultacje z dobrym chirurgiem .

różyczka |

Dobry specjalista i konsultacja to podstawa.
Ja akurat jestem przykładem tego, że zabieg może bardzo pomóc i wręcz ożywić twarz z tym że moja buzia jest dość okrągła a skóra dość gruba. Jeśli chodzi o zmarszczki to nie miałam na co narzekać, za to pełne opadające policzki to inna historia. Szczęśliwie udało się to zlikwidować :)

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!

Endolift

Laserowy Endolift

Zabieg Endolift działa na tkanki od środka, poprzez wprowadzaną podskórnie cieniutką fibrę, a efekty liftingu i poprawy owalu są naprawdę spektakularne. 


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki