WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Autorski zabieg odmładzający dr Edyty Englander

Jędrna skóra z Pellevé

Jak wynika z badań TNS OBOP, aż 90% Polek jest niezadowolonych ze swojego wyglądu! Najchętniej poprawiłybyśmy twarz, następnie brzuch a później uda. Często przed decyzją skorzystania z oferty gabinetów medycyny estetycznej  powstrzymuje nas świadomość bolesnego i inwazyjnego zabiegu. Istnieją jednak zabiegi, które są komfortowe i skuteczne, do takich należy Pellevé.

Wraz ze starzeniem się skóry włókna kolagenu i elastyny ulegają uszkodzeniu i osłabieniu – stają się poszarpane, rozciągnięte i wiotkie. W takiej kondycji nie są w stanie pełnić roli naturalnego rusztowania. Skóra wiotczeje, traci sprężystość i jędrność. Dermatologia od lat poszukuje skutecznych sposobów, by zatrzymać i odwrócić ten proces. Zaufaną metodą, docenianą za brak inwazyjności jest termolifting, w tym najnowsza jego odmiana wykorzystująca fale radiowe – Pellevé.

Technika cieszy się dużą popularnością przy odmładzaniu twarzy, szyi i dekoltu, a teraz znajduje nowe zastosowanie w zabiegu modelowaniu całego ciała. Nieinwazyjnie napina skórę ramion, ud, pośladków i brzucha.

Efekty pogłębiają się z czasem wraz z odbudową naturalnego kolagenu w skórze. Sam efekt utrzymuje się nawet do roku – mówi dr Edyta Engländer, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, który prowadzi autorski Gabinecie Dermatologii Ogólnej i Estetycznej we Wrocławiu.

 Głowica urządzenia emituje fale radiowe o częstotliwości 4 MHz, a temperatura tkanek wzrasta do około 70 stopni Celsjusza, przy czym zabieg pozostaje komfortowy. Potwierdzono, że fibroblasty w takich warunkach produkują nawet 10 razy więcej kolagenu. W rezultacie włókna, które były zwiotczałe szybko ulegają skróceniu i zaczynają powstawać nowe. Skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, znikają nieestetyczne obwiśnięcia. Jej kondycja i napięcie znacznie się poprawia.

Zabieg doskonale radzi sobie z problematycznymi obszarami ciała – wiotką skórą na brzuchu (np. po porodzie czy intensywnym odchudzaniu), udami, boczkami, obwisłą skórą ramion. Najlepsze efekty Pellevé przynosi stosowany w serii – liczbę zabiegów po indywidualnej konsultacji (w zależności od stanu wyjściowego i obszaru poddawanego zabiegowi) dobiera lekarz.

Przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym warto rozprawić się ze swoimi kompleksami. Jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, by ujędrnić i poprawić kondycję skóry – między zabiegami stosuje się 2-tygodniowe odstępy – mówi dr Edyta Engländer.

Kuracja jest bezinwazyjna (brak siniaków, blizn) oraz bezbolesna. Efekty są naturalne – po ok. 6 tygodniach dochodzi do odbudowy włókien kolagenowych. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie wyłącza z aktywności życiowej.

 5 Korzyści Pellevé:

 • Przywrócenie napięcia, jędrności twarzy
 • Wymodelowana, smuklejsza sylwetka
 • Spłycone zmarszczki, bruzdy, wymodelowany owal twarzy
 • Redukcja obwinięć skóry szyi i dekoltu
 • Ujędrnienie luźnej skóry ramion, brzucha, pośladków, ud

Co warto wiedzieć o Pellevé?

 • Efekt napięcia pogłębia się w czasie
 • Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny
 • Nie wymaga przygotowań i rekonwalescencji
 • Polecany pacjentom w każdym wieku

 Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Zmiany zapalne w miejscu zabiegu
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Niedawno wykonane zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego (w przypadku twarzy)

Cena:

 • Twarz i szyja: 1200 zł.
 • Ciało: 800 zł za zabieg na jedną okolicę (brzuch, boczki, ramiona, wewnętrzna strona ud, przednia strona ud). Karnet na pięć zabiegów: 3000 zł.

dr Edyta Engländer w trakcie wykonywania zabiegu

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

dr Dominik Ludew

Najlepsze zabiegi odmładzające

Eksperci Ruczaj Clinic przedstawiają kilka zabiegów odmładzających, które należy rozważyć, gdy zauważamy utratę jędrności naszej skóry.

LIVE nt. zabiegów na ciało

Dr Barbara Jerschina specjalizuje się w kompleksowych terapiach na ciało z użyciem różnych zaawansowanych technologii. Pytamy ją, jak je dobiera do wskazań pacjentów, jak warto je łączyć i dlaczego sezon na piękne ciało powinien trwać przez cały rok.

Dr Barbara Jerschina

Skuteczny program odchudzający

Jak powinien wyglądać skuteczny program odchudzający? Czy czekać z zabiegami do uzyskania wymarzonej wagi, czy robić je w trakcie odchudzania? Wyjaśnia dr Barbara Jerschina.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki