Jeden podbródek wystarczy
Idealny owal twarzy ma kształt litery „V”. Co zrobić, gdy ten idealny obraz psuje drugi podbródek? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i… soja!
Drugi podbródek powoduje, że zanika wyraźna granica pomiędzy twarzą i szyją, a owal staje się rozmyty – to postarza i optycznie dodaje kilogramów. Przyczyny niedoskonałego konturu twarzy mogą być różne: od czynników genetycznych po prozaiczne, związane z grawitacją, gdy skóra wraz z upływem czasu po prostu „ciągnie” ku dołowi. Zbierający się pod brodą nadmiar tłuszczu i skóry, tworzy drugi, a czasem nawet trzeci podbródek. – Ten problem nie dotyka tylko ludzi otyłych, borykają się z nimi także szczupli. Często same zapracowujemy na drugi podbródek poprzez niewłaściwą postawę i brak ruchu – zaznacza dr Agnieszka Bliżanowska (Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm). Co jednak zrobić, gdy podbródek już się pojawił?
Niezależnie od przyczyny – można z nim walczyć. Doktor Bliżanowska poleca lipolizę iniekcyjną.
– Pod skórę wstrzykiwany jest preparat na bazie soi, który rozbija tłuszcz w komórkach – wyjaśnia dr Bliżanowska. Resztę pracy wykonuje nasz organizm, usuwając tłuszcz w procesie metabolicznym.
Po takim zabiegu odczuwa się w miejscu iniekcji takie dolegliwości, jak niewielki obrzęk i nadwrażliwość na dotyk, podbródek jest też czasem cieplejszy niż zwykle. Po dwóch, trzech dniach wszystko wraca do normy, z tą różnicą, że drugi podbródek jest mniej widoczny – efekty widać już po pierwszym zabiegu. Lipolizę iniekcyjną wykonuje się dwu-trzykrotnie w odstępie miesiąca.
A co dla osób bojących się igły? Istnieje bezbolesna alternatywa do lipolizy – urządzenie, które rozbija komórki tłuszczowe przy pomocy fal ultradźwiękowych. Jest wyjątkowo silne dzięki interferencji (nakładaniu się) fal rozbijających tłuszcz. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne i ogromna popularność wśród Japonek, Dunek i Szwedek. Podobnie jak podczas lipolizy, także i tu rozbity tłuszcz zostaje wydalony z naturalnym systemem metabolizmu. Na efekty trzeba jednak poczekać nieco dłużej niż w przypadku lipolizy iniekcyjnej – zabieg należy powtórzyć 4-6 razy.