WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

powiększanie ust

Wszystkie sposoby na powiększanie ust

Powiększanie ust to jeden z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych. Najczęściej wykonuje się go za pomocą wypełniacza kwasu hialuronowego, ale są też inne metody uzyskania efektu apetycznych i jędrnych ust. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

To najczęściej stosowana metoda, która pozwala nie tylko dodać ustom objętości, ale też wyrównać ich asymetrię, poprawić nawilżenie, wygładzić i ujędrnić. W gabinetach dostępne są wypełniacze specjalnie przeznaczone do ust – o lżejszej formule, jeśli twoje usta potrzebują tylko rewitalizacji i niewielkiego dodania objętości, i bardziej gęste – jeśli marzysz o nadaniu im pełnego kształtu. Modne są różne style, np. Russian Lips czy Cherry Lips, ale pamiętaj, że sposób i stopień korekcji ust powinien być dobrany indywidualnie do proporcji twojej twarzy i typu urody, i zawsze wyglądać naturalnie!

Zobacz też 10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO OSTRZYKNĄĆ USTA>

Powiększanie ust własną tkanką tłuszczową

To alternatywa dla wypełniaczy kwasu hialuronowego – materiałem wypełniającym jest własna tkanka tłuszczowa pacjenta, pobrana cienką igłą bądź kaniulą np. z boczków, brzuch czy uda. Po przygotowaniu w specjalnej wirówce (w ten sposób uzyskuje się materiał bogaty w regeneracyjne komórki macierzyste) materiał podaje się kaniulą w usta. Co ważne, tłuszczyk nie ulega degradacji, tak jak kwas hialuronowy, więc efekt utrzyma się dłużej. Jedną z metod lipotransferu, polecaną na delikatną okolicę ust, jest Micro Nano Fat.

Powiększanie ust karboksymetylocelulozą

Sieciowana karboksymetyloceluloza (CMC) jest alternatywą dla wypełniaczy kwasu hialuronowego – zastosowano ją w wypełniaczach z gamy Erelle. Jest to polisacharyd, z tej samej rodziny co kwas hialuronowy, jednak nie jest pochodzenia zwierzęcego ani bakteryjnego, a roślinnego – nie zawiera więc protein i endotoksyn bakteryjnych. CMC chroni też nasz własny endogenny kwas hialuronowy, poprawiając nawilżenie skóry, a efekty zabiegu utrzymują się dłużej niż po użyciu klasycznych wypełnień. Karboksymetyloceluloza jest biowchłanialna, biokompatybilna i biodegradowalna. Może być bezpiecznie stosowana u alergików i osób, u których występują odczyny zapalne po podaniu kwasu hialuronowego.

jędrne ustaLipLase – laserowe powiększanie ust

To zabieg wykonywany za pomocą lasera Fotona w trybie Smooth. Laser oddziałuje na wewnętrzne mięśnie jamy ustnej, boczne mięśnie jarzmowe oraz górną i dolną część ust (w tym grzbiety filtru i tzw. łuk Kupidyna) – a więc od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Jego energia w kontrolowany sposób podgrzewa tkanki, powodując napięcie włókien kolagenowych (natychmiastowy efekt liftingu) oraz stymulując produkcję nowego kolagenu i elastyny (dodanie objętości narastające w czasie). Podgrzanie skóry zwiększa również jej ukrwienie, dotlenienie i tym samym odżywienie. Dodatkowo laser powoduje też delikatne złuszczanie naskórka warg, poprawiając ich koloryt i nadając im gładkość. Zabieg zwykle trzeba powtórzyć 3-5 razy dla osiągnięcia pożądanego efektu jędrnych ust o zwiększonej objętości. Laser redukuje też zmarszczki palacza.

Powiększanie ust falą radiową (RF)

Możesz też spotkać się z zabiegami powiększania ust za pomocą fal radiowych, które obkurczają tkankę, dając efekt delikatnego liftingu, i stymulują produkcję kolagenu, co z czasem zaowocuje zwiększoną objętością warg.

Implanty ust

To zabieg dla osób, które marzą o trwałym powiększeniu np. bardzo cienkich ust. Wykonywany jest przez chirurga plastyka – w kącikach ust robi on dwa małe nacięcia i tą drogą wprowadza w nie stały implant z miękkiego silikonu (np. Perma Lip). Zabieg nie pozostawia widocznej z zewnątrz blizny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (tzw. stomatologicznym) i trwa ok. 30 minut. Dobrze dobrane implanty nie wpływają na ruchomość ust i wyglądają bardzo naturalnie.

Powiększanie ust makijażem permanentnym

Makijaż permanentny pozwala nie tylko wyrównać i poprawić kontur ust czy zlikwidować ich asymetrię, ale też delikatnie optycznie je powiększyć. Można w tym celu zastosować nawet odcienie nude w makijażu permanentnym – wtedy usta nabiorą świeżości i apetyczności. Możesz też połączyć makijaż permanentny z wypełniaczami.

Zobacz, co wykonać najpierw: ostrzykiwanie czy makijaż permanentny?

Dodaj komentarz

Podobne tematy

powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Usta są numerem jeden wśród zabiegów z kwasem hialuronowym, który pozwala szybko je wymodelować, powiększyć, odmłodzić. Poznaj wszystkie możliwości w zakresie korekcji ust kwasem hialuronowym i zobacz, na co szczególnie zwrócić uwagę.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki