WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy w pielęgnacji

Kwas hialuronowy stanowi podstawowy składnik naszej skóry, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie i dzięki temu jędrność i sprężystość. Nic więc dziwnego, że jako cenny składnik znalazł szerokie zastosowanie zarówno w pielęgnacji, jak i w zabiegach medycyny estetycznej.  

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest cukrem złożonym (a dokładnie polisacharydem z grupy glikozoaminoglikanów) występującym naturalnie w ludzkiej skórze. Ma zdolność łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody (1 gram kwasu HA może zatrzymywać ponad 1 litr wody!), zapewniając skórze odpowiednią jędrność i nawilżenie. Wypełniając przestrzenie międzykomórkowe, pełni funkcję cementu, dzięki czemu „uszczelniona” skóra jest lepiej chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, od ok. 25. roku życia zaczyna go stopniowo ubywać i pojawiają się objawy starzenia, takie jak zmarszczki i przesuszenie. Skóra 40-latki zawiera o połowę mniej kwasu hialuronowego niż dziecka. Na szczęście można dziś skutecznie uzupełniać braki tej cennej substancji!

Kwas hialuronowy w zabiegach

Wypełniacze kwasu hialuronowego są jedną z podstawowych metod stosowanych w medycynie estetycznej. Ich podstawowym zadaniem jest wypełnianie ubytków tkankowych i zmarszczek, ale dzięki nowoczesnym, niezwykle plastycznym formułom są też z powodzeniem stosowane do modelowania i poprawy wolumetrii całej twarzy, a także niechirurgicznej korekcji takich miejsc, jak nos czy podbródek. Zabiegiem numer 1 z ich użyciem jest powiększanie i rewitalizacja ust. Nieusieciowany kwas hialuronowy stosowany jest w zabiegach mezoterapii, w celu intensywnego nawilżenia i poprawy jakości skóry. Preparaty kwasu hialuronowego mają też już stałe miejsce w ginekologii estetycznej, jako szybki sposób odmłodzenia i odbudowy okolic intymnych.

Kwas hialuronowy w pielęgnacji

To dziś jeden z najbardziej pożądanych składników w pielęgnacji zarówno skóry młodej, jak i dojrzałej. Stosuje się go w różnych formach: wielkocząsteczkowa nie przenika przez naskórek, ale ma działanie okluzyjne (co zapobiega utracie wody z naskórka), oraz niskocząsteczkowej, która umożliwia jego wnikanie w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu, że kwas hialuronowy natychmiastowo wiąże wodę, stosuje się go też w preparatach błyskawicznie wypełniających zmarszczki – i możesz liczyć tutaj na naprawdę spektakularne efekty wygładzenia skóry. Świetnie sprawdza się w wymagającej okolicy oczu – ze względu na dobrą tolerancję i łagodne działanie. Preparaty na bazie kwasu HA intensywnie nawilżają skórę (ale jej nie obciążają, nie zatykają też porów), wzmacniają jej barierę ochronną, wygładzają zmarszczki, dodają cerze świeżości, poprawiają jej napięcie.

Kwas hialuronowy stanowi podstawowy składnik innowacyjnej formuły Hydrożelu wypełniającego zmarszczki do twarzy i okolic oczu Less4Age. Hydrożel można stosować samodzielnie (na całą twarz, także na delikatną okolicę oczu) lub jako pierwszy etap kuracji błyskawicznie liftingującej (drugim jest nałożenie ampułek peptydowych).

Czytaj więcej o Less4Age > 

Less4Age

Tylko 2 produkty i tylko 2 minuty wystarczą, aby okolica oka wyraźnie się wygładziła i odświeżyła, a worki pod oczami zniknęły! 

  • Najpierw na oczyszczoną skórę twarzy i okolic oczu nałóż Hydrożel wypełniający zmarszczki.
  • Odczekaj 1-2 minuty do całkowitego wchłonięcia.
  • Na wybrane miejsca – np. pod oczy – zaaplikuj Koncentrat błyskawicznie liftingujący Ampułki peptydowe.
  • Odczekaj 2 minuty, nie wykonując grymasów mimicznych.
  • Ciesz się spektakularnym wygładzaniem skóry i redukcją worków pod oczami oraz wypełnieniem zmarszczek.

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

zmarszczki mimiczne

Pielęgnacja zamiast botuliny

Kosmetyki o działaniu „botox-like” podbijają rynek kosmetologiczny. Na czym polega ich działanie? Czy są w stanie zastąpić zabiegi?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki