WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Hipro, Gabriel Ruciński

Wywiad: niechirurgiczny lifting metodą HIFU

Niechirurgiczny lifting to przełom w medycynie estetycznej. O opinię na temat technologii HIFU poprosiliśmy eksperta – lek. medycyny Gabriela Rucińskiego –dyplomowanego i certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej i anti-aging, kardiologa, specjalistę chorób wewnętrznych z Kliniki Bellamed w Elblągu.

Zabieg poleca ekspert: lek. Gabriel Ruciński, dyplomowany i certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i anti-aging, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Wykonuje m.in. zabiegi likwidacji zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz innnych wypełniaczy. Zajmuje się leczeniem i opieką nad pacjentami z otyłością. Posiadaną wiedzę wciąż doskonali biorąc udział w licznych kursach i sympozjach w Polsce i zagranicą. Właściciel Kliniki Bellamed w Elblągu (www.bella-med.pl).

Nawet osoby szczupłe, aktywnie uprawiające sport i stosujące zdrową dietę oraz specjalistyczną pielęgnację, z wiekiem obserwują utratę jędrności w newralgicznych miejscach, takich jak owal twarzy, szyja, ramiona. Likwidacja obwiśnięć za pomocą skalpela chirurgicznego jest kosztowna i potencjalnie ryzykowna. Dlatego warto zdecydować się na zabieg, który napina skórę i zmniejsza jej wiotkość w sposób bezinwazyjny. Takie zabiegi znajdziemy w gabinetach medycyny estetycznej, które w swojej ofercie posiadają szeroki wachlarz opcji dotyczących liftingu twarzy.

Jaki zabieg się zdecydować i na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zrobieniu liftingu twarzy?

Lek. med. Gabriel Ruciński: Jeżeli naszym celem jest osiągniecie naturalnego efekt liftingu, bez nagłej zmiany rysów twarzy – co jest cenną alternatywą dla liftingu chirurgicznego – lub z różnych powodów nie chcemy zdecydować się na interwencję chirurga plastycznego, to należy poszukać zabiegów liftingu przy pomocy ultradźwięków.

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości robią furorę w medycynie estetycznej, ponieważ ujędrniają i napinają nie tylko skórę, lecz także tkanki podskórne. SMAS, czyli system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy jest jednym z najważniejszych podpór dla rysów twarzy. Szukajmy więc zabiegów wykorzystujących technologię HIFU 2 – High Intensity Focused Ultrasound drugiej generacji. Ultradźwięki drugiej generacji docierają bowiem podczas tego zabiegu  do warstwy podskórnej i napinają tkanki aż na poziomie SMAS, na którym działają właśnie chirurdzy plastycy, wykonujący liftingi chirurgiczne.

Istnieje wiele aparatów tego typu na rynku. Gdy już zdecydowałyśmy się na metodę liftingu twarzy bez skalpela, to teraz należy wybrać najlepsze urządzenie. Jakie Pan stosuje?

Lek. med. G. Ruciński: Mój wybór pada na zabieg przy wykorzystaniu aparatu BTL HIPRO w technologii HIFU 2 – najgłębszy lifting niechirurgiczny. Zabieg BTL HIPRO w technologii HIFU 2 w rejonie twarzy daje efekt napięcia skóry, poprawia owal, likwiduje tzw. chomiki, będące efektem wiotczenia policzków. Jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu opadających brwi i dolnych powiek. BTL HIPRO stosuje się również dla wygładzenia zmarszczek wokół ust i oczu oraz na czole.

Jak działa BTL HIPRO?

Lek. med. G. Ruciński:  W przeciwieństwie do laserów, częstotliwości radiowej oraz innych technologii, HIFU 2 omija naskórek, aby dostarczyć energię w optymalnej temperaturze na ściśle określoną głębokość. Fale przechodzą bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy i ogniskują (skupiają) się punktowo dopiero wewnątrz skóry właściwej lub na poziomie SMAS, w zależności od potrzeb na głębokości 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm.
Dochodzi do podgrzania tkanek do temperatury 65-75 ℃ i punktowej koagulacji włókien kolagenowych, które skracając się, dają pierwszy, natychmiastowy efekt lekkiego liftingu na poziomie, stanowiącym fundament skóry.

Właściwy efekt liftingu, napięcia skóry i odmłodzenia rysów, następuje po 2-3 miesiącach od zabiegu i wynika z procesu regeneracji i naprawy tkanek, która polega na tworzeniu przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. Stopniowy efekt liftingu jest szczególnie cenny, gdy zależy nam aby otoczenie odebrało metamorfozę w sposób naturalny, prawie niezauważalny z dnia na dzień.

Co oznacza termin HIFU? Czy jest się czego obawiać?

Lek. med. G. Ruciński:  HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową o dużym natężeniu, stosuje się w medycynie od lat 90. XX wieku, zwłaszcza w leczeniu niezłośliwych i złośliwych nowotworów prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Technologia jest dobrze znana i sprawdzona – podobnie jak USG wykorzystuje ona bezpieczną falę akustyczną. O ile w USG ultradźwięki odbijają się od badanego organu, a następnie tworzą na ekranie obraz diagnostyczny, o tyle w technologii HIFU2 fali ultradźwiękowej nadano inną częstotliwość, powodującą podgrzanie tkanek. Efekt termiczny występuje punktowo, praktycznie tylko na końcu stożka skupionej fali.

Jak wygląda ten zabieg?

Lek. med. G. Ruciński:  Zabieg polega na aplikacji serii liniowych impulsów, które precyzyjnie na wybranej głębokości podgrzewają tkanki, dając efekt ujędrnienia i napięcia. Pacjentka czuje delikatne ukłucia w momencie emisji impulsów, ich nasilenie jest jednak niewielkie w porównaniu do zabiegów HIFU starszej generacji.

Jak długi jest okres rekonwalescencji po zabiegu?

Lek. med. G. Ruciński:  Po zabiegu pacjentka może wrócić do normalnej aktywności. Czasami występuje zaczerwienienie skóry, które trwa maksymalnie godzinę i może zostać przykryte makijażem. Delikatna tkliwość obszaru zabiegowego ustępuje po kilku dniach. Pierwszy efekt ujędrnienia skóry występuje bezpośrednio po zabiegu, ostateczny ocenia się po 2-3 miesiącach.

Jak często należy wykonywać zabieg? Czy należy stosować go w seriach?

Lek. med. G. Ruciński:  Zabieg jest na tyle skuteczny, że nie wymaga stosowania serii. Efekty utrzymują się przez ok. 2 lata.

Jakich efektów możemy oczekiwać po zabiegach na twarz?

Lek. med. G. Ruciński:  Proponuję pacjentkom ten zabieg przy takich defektach urody, jak: wiotczenie podbródka, utrata owalu twarzy, opadające policzki („chomiki”), opadające brwi, zmarszczki na czole i wokół ust („zmarszczki palacza”), bruzdy nosowo-wargowe. Dzięki temu zabiegowi odmłodzimy skórę, zarysujemy linię żuchwy, uzyskamy odmłodzony owal twarzy.

Urządzenie to zapewnia spektakularne efekty, zwłaszcza gdy skóra charakteryzuje się dużą wiotkością. Uzyskujemy naturalny efekt liftingu, bez nagłej zmiany rysów twarzy, czego zwykle chcemy uniknąć. 
BTL HIPRO daje gwarancję bezinwazyjności – zabieg nie przerywa ciągłości naskórka.

Czy trzeba się specjalnie przygotować do tego zabiegu?

Lek. med. G. Ruciński:  Zabieg nie wymaga od pacjentki specjalnych przygotowań.

Kiedy możemy wykonać ten zabieg? Czy pora roku lub nasz wiek determinują nas w jakiś sposób?

Lek. med. G. Ruciński:  Nie ma ograniczeń wiekowych a także związanych z porą roku: zabieg można wykonywać także w okresach silnego nasłonecznienia.

Jak długo trwa zabieg?

Lek. med. G. Ruciński:  BTL HIPRO zapewnia dosyć szybką procedurę – standardowy zabieg trwa od 15 do 60 minut.

Dziękujemy za rozmowę.

Zabieg wykonasz w:

Klinika Bellamed
ul. Studzienna 33-34A
Elbląg (Stare Miasto)
www.bella-med.pl
tel. 600 511 512
rejestracja@bella-med.pl

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących!

Endolift

Laserowy Endolift

Zabieg Endolift działa na tkanki od środka, poprzez wprowadzaną podskórnie cieniutką fibrę, a efekty liftingu i poprawy owalu są naprawdę spektakularne. 


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki