WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

lifting nićmi

Lifting stałymi nićmi Spring Thread

Jeśli marzysz o spektakularnym i trwałym liftingu twarzy i szyi, warto rozważyć zabieg z użyciem stałych (nierozpuszczalnych) nici liftingujących. Spring Thread to nici z wypustkami, które umożliwiają mechaniczne uniesienie opadających z wiekiem tkanek, a jednocześnie dzięki elastyczności sprawiają, że twarz zachowuje pełną mimikę i wygląda bardzo naturalnie. Efekty utrzymują się przez wiele lat.

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące mają zdolność podciągania tkanek – dlatego zwykle są wyposażone w tzw. haczyki lub, tak jak nici Spring Thread, w specjalne wypustki, które podtrzymują tkanki. Nici gładkie to najczęściej nici rozpuszczalne o działaniu rewitalizującym – ich celem jest przede wszystkim pobudzenie w skórze produkcji kolagenu i elastyny, co powoduje odbudowę naturalnego „rusztowania” skóry i może dawać efekt bardzo delikatnego liftingu, jednak nigdy nie będzie on tak spektakularny i trwały jak w przypadku zastosowania nici stałych. Te natomiast mogą w wielu przypadkach stanowić alternatywę dla liftingu operacyjnego lub opóźnić konieczność jego wykonania.

Co wyróżnia nici Spring Thread?

Nici Spring Thread produkowane są we Francji. Wykonane są z biozgodnych materiałów, od lat stosowanych w chirurgii, tj. z medycznego poliestru oraz medycznego silikonu. Ich innowacja opiera się przede wszystkim na rdzeniu poliestrowym, który wpływa na ich elastyczność i plastyczność, a także na cylindrycznych wypustkach ułatwiających doskonałe mocowanie w skórze – dzięki swojej budowie nie drażnią one i nie uszkadzają tkanek, co pozwala uniknąć zwłóknień. Dzięki dużej elastyczności nici są bardzo trwałe i zapewniają twarzy pełną ruchomość i naturalną mimikę po implantacji. Efekt jest spektakularny i utrzymuje się wiele lat.

Na jakie obszary można zastosować nici?

Nici Spring Thread najczęściej są stosowane w obszarze twarzy (lifting brwi, policzków, podbródka, szyi), ale mogą też być wykorzystywane w zabiegach na całe ciało (np. lifting piersi, rąk, brzucha, pośladków, nóg).

Jak wygląda zabieg?

Nici są wprowadzane w znieczuleniu miejscowym (w zastrzyku), poprzez małe punktowe otworki, które nie wymagają zakładania szwów. Zabieg zwykle trwa ok. 1-1,5 godziny, a jego pierwsze efekty są widoczne już po zejściu z fotela. Wszczepienie nici Spring Thread nie wymaga hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji – pacjent może w krótkim czasie powrócić do swoich normalnych zajęć. Niewielkie skutki uboczne w postaci lekkiego zaczerwienienia, obrzęku lub bolesności ustępują do dwóch dniu po zabiegu. Co ważne, zabieg nie pozostawia blizn ani śladów.

Zalety liftingu nićmi

  • spektakularny efekt w wielu przypadkach porównywalny z liftingiem chirurgicznym
  • zabieg w znieczuleniu miejscowym
  • krótki okres rekonwalescencji, nie wymagany pobyt w szpitalu
  • brak blizn i śladów po zabiegu
  • zachowanie naturalnej mimiki twarzy
  • efekt napięcia skóry i wygładzenia zmarszczek
  • efekt widoczny od razu po zabiegu
  • bezpieczeństwo zabiegu, biozgodność nici z tkankami

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki