WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Ustrzel tkankę tłuszczową i cellulit z Bodyshock!

Tego jeszcze w pielęgnacji ciała nie było :-) Poznaj innowacyjną nowość – terapie Mesoestetic Bodyshock, których celem jest modelowanie sylwetki oraz redukcja cellulitu. Łączą kosmetologię i medycynę estetyczną, szybko dają widoczne efekty. 

logo BodyshockInnowacja naukowa

Dzięki ultraskoncentrowanym aktywnym składnikom udało się zaprojektować nową linię produktów bodyshock, która koncentruje się głównie na najbardziej charakterystycznych zmianach sylwetki. Zabieg polega na zastosowaniu, przez profesjonalistę, zestawu w 100% spersonalizowanych aktywnych preparatów w zależności od pacjenta i jego zmian estetycznych, w połączeniu z jedną z 6 ekskluzywnych technik masażu opracowanego przez laboratorium Mesoestetic. Masaż zwiększa skuteczność zabiegu i pomaga we wchłanianiu składników aktywnych przez naskórek. Zabieg może też być łączony z mezoterapią mesohyal (dobraną w zależności od potrzeb – o działaniu lipolitycznym lub antycellulitowym) lub karboksyterapią. 

9 na 10 kobiet martwi się wyglądem swojego ciała

Obszary działania

Zabieg bodyshock jest ukierunkowany na 6 obszarów, które sprawiają najwięcej problemów:

 • Pośladki: utrata jędrności i oznaki zwiotczenia.
 • Ramiona: zwiotczenie, widoczne głównie w obszarze tricepsu.
 • Piersi: utrata napięcia i elastyczności z powodu zmian hormonalnych, okresów karmienia piersią i upływu czasu, co powoduje zwiotczenie.
 • Brzuch i boczki: utrata jędrności tkanek i miejscowe nagromadzenie tłuszczu w przednich i bocznych obszarach.
 • Nogi: skłonność do gromadzenia płynów i guzków tłuszczowych, generowanie cellulitu.
 • Podwójny podbródek: oznaki z powodu nadmiernej ilości tkanki adipocytowej, cech dziedzicznych lub przedwczesnego starzenia.

Jak działa bodyshock?

Swoją skuteczność zabiegi zawdzięczają kompleksowemu działaniu:

 • silnie drenują i aktywują mikrokrążenie, aby pobudzić procesy spalania tkanki tłuszczowej i usuwanie toksyn oraz złogów tłuszczowych z organizmu,
 • zapobiegają adipogenezie i lipogenezie, a więc hamują odkładanie się komórek tłuszczowych,
 • stymulują lipolizę, przyczyniając się do rozpadu komórek tłuszczowych i ich usuwania z organizmu,
 • powodują przemianę tłuszczu w energię, co przyczynia się do spalania tłuszczu,
 • dzięki temu wzmacniają i modelują sylwetkę.

Każdy zabieg poprzedzony jest dokładną analizą pacjenta – tak aby dokładnie określić, jakie obszary powinny zostać poddane terapii oraz które dokładnie produkty i rodzaj masażu będą w jego wypadku najskuteczniejsze. Już po pierwszym zabiegu ciało jest lżejsze i smuklejsze. Dla pełnego efektu zaleca się przeprowadzić serię min. 4 zabiegów, a w domu kontynuować terapię z użyciem wybranych preparatów bodyshock.

bodyshockZabieg krok po kroku

Faza przygotowawcza:
Peeling ciała za pomocą żelu bodyshock exfoliator – złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka i zwiększenie przepuszczalności skóry eliminacja zanieczyszczeń i martwych komórek.

Faza personalizacji:

W celu uzyskania lepszych efektów zaleca się wykonanie mezoterapii koktajlami dedykowanymi mesohyal:

 • zabieg lipolityczny – koktajle dedykowane: mesohyal™ L-karnityna 5-10 ml
 • zabieg antycellulitowy – mesohyal™ L-karnityna 5 ml + mesohyal™ karczovch 5 ml + mesohyal™ nostrzyk 2 ml

lub karboksyterapii.

Następnie na skórę nakładana jest emulsja bodyshock active solution (zwiększa wrażliwość tkanek i wchłanianie składników aktywnych) oraz jeden lub dwa boostery, w zależności od potrzeb: bodyshock draining booster (intensyfikacja drenażu limfatycznego zwiększającego odporność ścian naczyń włosowatych i zmniejszającego ich przepuszczalność) lub bodyshock lipolytic booster (zmniejszenie ilości i wielkości komórek tłuszczowych, pomagające zredukować obszar poddany zabiegowi, redukcja cellulitu). Po nałożeniu produktów wykonywany jest masaż.

Faza wzmocnienia:
Na ciało nakładana jest maska bodyshock remodelling mask, która pomaga w redukcji objętości i modelowaniu sylwetki. Po nałożeniu maski skóra owijana jest folią, można też przykryć ją kocem – na 20 minut. Po zdjęciu skóra może być lekko zaczerwieniona.

Faza intensyfikacji:


Zabieg kończy nałożenie balsamu bodyshock total reducer, który zwalcza tłuszcze adipocytowe i cellulit, pobudza mikrokrążenie, zapobiega zatrzymywaniu płynów.

Pielęgnacja domowa – faza wzmocnienia

Dla zwiększenia skuteczności całej kuracji zaleca się stosować w domu produkty z linii bodyshock, wg schematu zaleconego przez osobę wykonującą zabieg. Są to:

bodyshock total reducer – zwalcza tłuszcze adipocytowe i cellulitu, pobudza mikrokrążenie i zapobiega zatrzymywaniu płynów, zwiększa elastyczność skóry, modeluje

Składniki aktywne: • Nostrzyk: działanie wazoprotekcyjne i przeciwzapalne. • Wyciąg z ostropestu plamistego: działanie udrażniające, zapobieganie formowaniu tłuszczy adipocytowych. • Kofeina: zwiększenie spalania tłuszczy i toksyn. • L-karnityna: przemiana tłuszczu w energię.

bodyshock night reducer – maksymalnie wspomaga chłonność skóry w nocy w celu zwiększenia skuteczności składników aktywnych, aktywuje metabolizm komórkowy w nocy, pomaga modelować sylwetkę

Składniki aktywne: • Chlorella: głębokie odżywienie. • Wyciąg z planktonu: reduktor uaktywniający się w godzinach snu. • L-karnityna: przemiana tłuszczu w energię.

bodyshock local reducer – przeciwdziała gromadzeniu tłuszczu w miejscach uciążliwych

Składniki aktywne: • Wąkrota azjatycka: regeneracja, nawilżenie i ochrona. • L-karnityna: przemiana tłuszczu w energię. • Kofeina: stymulacja spalania tłuszczy i toksyn. • Pokrzywa indyjska: działanie przeciwzapalne.

bodyshock

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Sunekos Cell – nowe podejście do leczenia cellulitu

Sunekos Cell to pierwszy preparat, który walczy z cellulitem poprzez zmniejszenie kwasicy w tkankach i pobudzenie mechanizmów poprawy macierzy zewnątrzkomórkowej. Dzięki temu nie tylko usuwa skórkę pomarańczową, ale też zapobiega jej powstawaniu. Zabieg pokazuje dr Ewa Rybicka.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki