WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Sunekos Cell – nowe podejście do leczenia cellulitu

Do tej pory śródskórne terapie przeciwcellulitowe koncentrowały się na leczeniu obrzęków i poprawie mikrokrążenia. Ostatnie badania wskazują jednak, że niezwykle ważne dla skutecznej walki z cellulitem jest przeciwdziałanie kwasicy i pobudzenie mechanizmów poprawy macierzy zewnątrzkomórkowej. Sunekos Cell to pierwszy preparat, który działa w ten właśnie sposób i nie tylko radzi sobie z cellulitem w różnym stopniu zaawansowania, ale też zapobiega jego powstawaniu. O zabiegu mówi na filmie dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka kliniki Estetica Nova w Warszawie (www.esteticanova.com.pl).

Czym jest cellulit?

Cellulit to nic innego jak nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz włókniste zmiany w tkance podskórnej. Jest to problem natury estetycznej, widoczny w postaci nieregularnych grudek – w I stadium dopiero po ściśnięciu skóry, w IV – nawet bez dotykania skóry, która przypomina pikowany materac. Gdy komórki tłuszczowe stają się powiększone, zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne. Ten stan sprawia, że na danym obszarze krążenie jest gorsze, zaburza to odżywienie tkanek oraz transport tlenu, przemiana materii ulega pogorszeniu, a wraz z tym usunięcie toksyn na danym obszarze.

gładkie nogi bez cellulitu

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Pojawia się zwykle u kobiet, najwcześniej w okresie dojrzewania (co związane jest z produkcją estrogenów), ale jego objawy nasilają się wskutek braku aktywności fizycznej, spożywania nadmiernie przetworzonych, słodkich lub słonych potraw, występowania problemów z krążeniem i gospodarką hormonalną oraz przy skłonnościach genetycznych i wahaniach wagi. Najczęściej cellulit tworzy się na pośladkach i udach, a także ramionach i brzuchu. Rzadziej dotyka mężczyzn. Może natomiast wystąpić nawet u osób szczupłych i wysportowanych.

Jak działa Sunekos Cell?

To jedyny preparat na rynku medycyny estetycznej, który neutralizuje kwasicę typową dla stanu zapalnego w tkance tłuszczowej – jego celem więc nie jest niszczenie komórek tłuszczowych, a przebudowa. Preparat zawiera mieszankę kwasu hialuronowego, aminokwasów oraz soli węglanowych i wodorowęglanowych. Sole przeciwdziałają kwasicy, która jest jednym z głównych przyczyn powstawania cellulitu, a aminokwasy i kwas hialuronowy pobudzają mechanizmy poprawy struktury macierzy zewnątrzkomórkowej, produkcję kolagenu, regulują mikrokrążenie i redukują zwłóknienia. W efekcie cellulit – nawet ten zaawansowany i oporny – ulega redukcji, zahamowany też zostaje proces jego powstawania.

Sunekos Cell

Jak wygląda zabieg?

Sunekos Cell podawany jest w skórę cienką igłą techniką mezoterapii – dla komfortu pacjenta można wcześniej zastosować znieczulenie miejscowe. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, należy wykonać serię 3-4 powtórzeń, w odstępach co 2-3 tygodnie (ilość zabiegów powinna być dobrana indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji). Jeśli masz skłonności do pojawiania się cellulitu, warto wykonać zabieg podtrzymujący po 6 miesiącach, a pełen cykl powtórzyć po roku. Dodatkowo możesz stosować w domu suplementację Nutrakos pH7 na bazie węglanów i wodorowęglanów pomagających równoważyć pH organizmu, co dodatkowo sprzyja walce z cellulitem.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty są u wielu osób widoczne już po 1-2 zabiegach! Skóra staje się bardziej gładka i jędrna, jej powierzchnia wyrównuje się, wyraźnie zmniejszają się grudki i zwłóknienia. Co ważne, Sunekos Cell zapobiega też powstawaniu i nawrotom cellulitu – pod tym względem jego działanie jest wyjątkowe. Warto też podkreślić, że może wspierać inne zabiegi antycellulitowe z użyciem technologii hi-tech, chociażby masaż próżniowy, dzięki czemu efekty są jeszcze szybsze, lepsze i trwalsze.

Zabieg wykonasz w:

Estetica Nova Dr Ewa Rybicka
ul. Jana Kazimierza 32B Lok. U 1, Warszawa
ul. Opaczewska 43 lok. 4 (Wejście od ul. Bohaterów Września), Warszawa
tel. +48 505 301 233
www.esteticanova.com.pl

Więcej o Sunekos na:
www.bdaesthetic.com

BD Aesthetic logo


Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki