WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

usta

Sposób na świeże, młode usta!

dr Aleksandra JagielskaKorekcja kształtu i wielkości ust to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala też zniwelować asymetrię warg, odświeżyć ich kolor, ujędrnić je, a także odmłodzić! 

Wszystkie tajemnice sposobu na piękne, młode i świeże usta zdradza dr Aleksandra Jagielska, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej (www.sthetic.pl).

POZNAJ BLIŻEJ NASZEGO EKSPERTA>>>

Kwas hialuronowy o odpowiedniej gęstości i stężeniu – dobrany do indywidualnych potrzeb pacjentki – jest najskuteczniejszą i najszybszą metodą poprawy wyglądu ust. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się ok. 9-12 miesięcy, w zależności od preparatu i stylu życia (rozkład kwasu HA w skórze przyspieszają m.in. palenie, intensywny wysiłek fizyczny czy działanie ciepła).

„Nowe” usta powinny być idealnie dopasowane – kształtem i wielkością – do całej twarzy, tak aby wyglądać naturalnie i harmonijnie. Wykonując zabieg, warto podejść do uśmiechu kompleksowo, wygładzając np. zmarszczki palacza i unosząc opadające kąciki ust, które całej twarzy nadają smutny wygląd.

ustaPoprawa kształtu

Zabieg pozwala skorygować asymetrię ust, powiększyć usta zbyt wąskie albo takie, które mają nieadekwatną wielkość w stosunku do całej twarzy. Jeśli usta wymagają tylko delikatnej korekty, polecam preparat Neauvia Rheology, który nie daje dużego powiększenia, ale cechuje się doskonałą plastycznością, świetnie też nawilża i rewitalizuje skórę. Jeśli konieczna jest widoczna korekta wielkości, wtedy sięgam po typowy, „twardszy” preparat do objętościowego powiększania ust – Neauvia Intense Lips. W takim wypadku zabieg można rozłożyć też na kilka wizyt – i dokonać ewentualnego „dostrzyknięcia” np. po miesiącu. Warto bowiem wziąć pod uwagę, że usta po zabiegu są obrzęknięte i spuchnięte, więc finalny efekt widać dopiero po kilku dniach – i dopiero wtedy można go obiektywnie ocenić.

Zobacz efekty tego zabiegu, wykonanego u Dagmary, która zgłosiła się do naszego programu:

Odmładzanie ust

Usta wraz z wiekiem tracą objętość i intensywny koloryt, zaciera się ich kontur, a nad górną wargą (i czasami pod dolną) pojawiają się drobne zmarszczki (tzw. zmarszczki palacza, nazywane też czasami kodem kreskowym). Utrudniają one aplikację szminki, powodując jej „rozpływanie” w konturze (pomadka wnika w linie wokół ust). Poza tym wraz z wiekiem opadają kąciki ust, nadając twarzy smutny i zmęczony wygląd – wrażenie to pogłębia inne układanie się cieni w tym miejscu. Często pacjentki skarżą się, że inni pytają je, dlaczego są smutne – choć wcale tak wtedy się nie czują. Do tego może jeszcze dojść problem zapadania się tzw. fałdów marionetek (linijne zagłębienia od kącików ust w dół do linii podbródka). Jeśli w tym miejscu bruzdy są głębokie, zalega w nich wilgoć i może dochodzić do nawracających stanów zapalnych, zmian grzybiczych czy zajadów.

Wszystkie te problemy można zlikwidować za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego – dobranego indywidualnie do potrzeb pacjenta, podobnie jak technika zabiegu (igłą lub kaniulą). Na zmarszczki palacza najlepszy jest miękki i plastyczny preparat, taki jak Neauvia Rheology lub Neauvia Intense Flux. Tutaj nie można zastosować zbyt gęstego i ciężkiego produktu, ponieważ powstałby nad ustami nieładny „daszek”.

Neauvia usta

Ważne jest to, aby efekt końcowy był jak najbardziej spójny z budową twarzy pacjentki, z uwzględnieniem odległości od koniuszka nosa do górnej wargi i od dolnej wargi do brody. Lekarz powinien też uwzględnić wady zgryzu, np. gdy zęby są wysunięte, nie można zbyt mocno powiększać ust, bo efekt będzie komiczny. Podobnie przy uśmiechu dziąsłowym (wtedy zabieg warto połączyć z podaniem toksyny botulinowej w celu redukcji „gummy smile”).

krem NeauviaPielęgnacja skóry wokół ust

Pamiętajmy, aby pielęgnując twarz, poświęcić też szczególną uwagę okolicy wokół ust – tam, gdzie tworzą się zmarszczki palacza, a także w zagłębieniu na linii bruzd nosowo-wargowych oraz fałd marionetki. Szczególnie polecam regularne stosowanie preparatów z witaminą C, która jest silnym antyoksydantem (ochrona przed wolnymi rodnikami jest szczególnie ważna w tzw. miejskiej pielęgnacji), a ponadto ma udowodnione działanie odmładzające, stymulując produkcję kolagenu w skórze. Jej stabilną formułę (jest niezbędna dla skuteczności produktu!) zastosowano w kuracji z kosmeceutycznej linii Neauvia Cosmeceuticals – Vitamin C Serum. Z kolei tuż po zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego, na okolicę ust warto nakładać krem przyspieszający regenerację i gojenie skóry, taki jak Neauvia Rebalancing Cream Rich o bogatym, odżywczym składzie i działaniu.

logo Sthetic

Sthetic Klinika dr Jagielskiej
ul. Mokotowska 15A lok. 2B
00-640 Warszawa
tel. +48 696 449 440
klinika@sthetic.pl
www.sthetic.pl

[gabinety-disp-selected class=”td-pb-span4″ ids=”1333″]

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Modelowanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, także u młodych pacjentek. Zobaczcie efekty zabiegu wykonanego przez dr n. med. Małgorzatę Marcinkiewicz, dermatolog z kliniki Projekt Skóra w Warszawie.

usta

Sposób na Super Lips!

Marzą ci się wyraźnie podkreślone usta? Pamiętaj, że duże nie znaczą nienaturalne! Regenyal Idea Super Lips zapewnia naturalny efekt i długotrwałą objętość ust nawet do 7-8 miesięcy. Co go wyróżnia?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki