WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

trójkąt młodości

Jak przywrócić twarzy tzw. trójkąt młodości?

Kanony piękna obowiązują nie tylko w sztuce – w medycynie estetycznej też mówimy o złotych proporcjach, które decydują o harmonii wyglądu. Jednym z wyznaczników młodości jest owal w kształcie litery V, tj. odwróconego trójkąta. Z wiekiem trójkąt ten ulega odwróceniu i twarz zaczyna „ciążyć” w dolnej partii. Jak przywrócić jej młodzieńczy owal? Wyjaśnia ekspert programu „Naturalne Piękno”, dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej i wielbiciel sztuki.

Poznaj naszego eksperta

Franciszek StrzałkowskiEkspertem programu „Naturalne piękno” jest dr Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej i anestezjolog. Dr Strzałkowski od wielu lat pracuje jako anestezjolog w Niemczech, w tym w Klinice Uniwersyteckiej w Akwizgranie, jednym z największych szpitali w Niemczech, od 2011 roku zajmuje się też medycyną estetyczną. Jest szkoleniowcem z zakresu toksyny botulinowej, wypełniaczy i nici liftingujących, to jedyny lekarz w Polsce i Niemczech wykonujących innowacyjny lifting twarzy EasyLift® z użyciem nici. Prywatnie miłośnik piękna i znawca sztuki. Od wielu lat zwiedza największe galerie sztuki na całym świecie, a nabyte w ten sposób wrażliwość i wyczucie piękna wykorzystuje w swojej pracy lekarza medycyny estetycznej. Propagator idei naturalności w poprawie wyglądu. Twórca Kliniki Strzałkowski przy ul. Dzielnej 21 lok. 16 w Warszawie (www.KlinikaStrzalkowski.pl)

Dlaczego twarz traci młodzieńczy owal?

Młoda skóra jest naturalnie „zliftingowana”. Dzięki temu, że jest gęsta, jędrna i napięta, policzki znajdują się na swojej pierwotnej wysokości, linia żuchwy jest ładnie zarysowana, tkanki nie opadają i nie pojawiają się zmarszczki. Owal młodej twarzy przypomina literę V – to właśnie tzw. trójkąt młodości. Niestety, już od 25. roku życia w skórze zaczyna ubywać kolagenu, który stanowi jej naturalne rusztowanie – łatwo poddająca się sile grawitacji skóra zaczyna więc opadać, policzki zjeżdżają coraz bardziej w dół i stają się płaskie, pojawiają się dolina łez, bruzdy nosowo-wargowe i tzw. chomiki, podbródek staje się mniej wyrazisty. Dochodzi do odwrócenia proporcji: teraz twarz wpisuje się w trójkąt z szeroką podstawą i wierzchołkiem na górze lub staje się kwadratowa. To właśnie taki owal, może nawet bardziej niż zmarszczki, decyduje o tym, że twarzy brakuje młodzieńczej świeżości i lekkości. Jak go odmłodzić?

Najlepsze zabiegi na przywrócenie tzw. trójkąta młodości

1. Lifting

Lifting to nic innego jak przywrócenie tkankom położenia, jakie miały, zanim zaczęły opadać. – W klasycznym chirurgicznym liftingu skóra jest naciągana na boki – zwraca uwagę dr Franciszek Strzałkowski. – Dlatego nie dość, że jest to poważna operacja wymagająca długiej rekonwalescencji, może dawać nienaturalny rezultat. Przecież w naturze skóra opada z góry na dół, więc trzeba ją podciągnąć. Świetnie sprawdzają się tutaj nici liftingujące i zabieg EasyLift®, który wprowadzałem do Polski. Za ich pomocą tworzę pod skórą stelaż podciągający i podtrzymujący opadające wraz z wiekiem tkanki. Nici przechodzą pod skórą głowy – aż do czubka, gdzie formuje się trzy ukryte pod skórą supełki. Spektakularny, ale bardzo naturalny efekt utrzymuje się ponad 12 lat! Co ciekawe, EasyLift® jest też jedną z najbardziej skutecznych metod uniesienia policzków, które opadły na skutek częstego podawania zbyt dużych ilości kwasu hialuronowego w to miejsce. Z takim powikłaniem spotykam się także u młodych osób, po 30-35. roku życia. Pamiętajmy, że wypełniacze pozwalają modelować twarz, ale „pompowanie” ich w policzki nie poprawi owalu i nie uniesie tkanek, a skutki mogą być odwrotne od zamierzonych.

https://www.youtube.com/watch?v=SVDAG7tKHAQ

2. Biostymulacja

Zabiegi biostymulujące świetnie wpisują się w trend Naturalnego Piękna. – Ich celem jest poprawa jakości skóry i stymulacja naturalnej produkcji nowych włókien kolagenowych – wyjaśnia nasz ekspert. – Dzięki temu skóra ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu, poprawia się jej napięcie i struktura. Oczywiście, nie możemy mówić tutaj o takim liftingu jak w przypadku nici, czyli dosłownym uniesieniu i przemieszczeniu tkanek, ale to doskonałe zabiegi przeciwdziałające opadaniu tkanek wraz z wiekiem. Warto stosować je już od ok. 30. roku życia. Do metod biostymulujących należą m.in. terapie iniekcyjne z atelokolagenem, aminokwasami, hydroksyapatytem wapnia, a także laser frakcyjny CO2, który ma wszechstronne zastosowanie w odmładzaniu skóry i redukcji jej niedoskonałości.

3. Terapia łączona „Naturalne Piękno”

Aby przywrócić świeżość i lekkość rysów twarzy, dr Franciszek Strzałkowski łączy podanie toksyny botulinowej z iniekcją wypełniacza. Zabieg ten polecany jest przy pierwszych objawach „odwrócenia” młodzieńczego owalu twarzy, gdy tkanki zaczynają opadać. – Podaję odrobinę botoksu w mięsień żwacza, po to żeby zmniejszyć jego objętość i tym samym wyszczuplić twarz. Aby efekt był jeszcze lepszy, delikatnie powiększam policzki kwasem hialuronowym, przywracając twarzy kształt litery V. Efekt jest spektakularny, ale bardzo naturalny – wyjaśnia dr Strzałkowski. – Kropką nad i zabiegu „Naturalne Piękno” jest nadanie twarzy bardziej pogodnego i promiennego wyglądu poprzez uniesienie opadających kącików ust, zmniejszenie linii marionetek czy uniesienie opadającego wraz z wiekiem koniuszka nosa – tutaj także idealnie sprawdza się połączenie wypełniaczy z toksyną botulinową.

Więcej na: www.klinikastrzalkowski.plNaturalne piękno

 

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Hand Magic

Zabieg Hand Magic w Klinice Strzałkowski

Hand Magic to najnowsza terapia łączona opracowana przez dr. Franciszka Strzałkowskiego. Wykorzystuje synergię działania IPL i preparatu biostymulującego skórę na bazie R-kolagenu dla odmłodzenia i rozjaśnienia dłoni. Miałam przyjemność wypróbować ten zabieg na swoich dłoniach!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki