WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Pigmentacja skóry głowy

Czy wiesz, że brak włosów na męskiej głowie można zamaskować… makijażem? Sprawdzi się tutaj pigmentacja medyczna. Na czym polega i jak wygląda zabieg? Wyjaśnia nasz ekspert, Magdalena Bogulak, prekursorka makijażu permanentnego i medycznego w Polsce, właścicielka Sharley Medical Clinic & Day Spa oraz Centrum Makijażu Permanentnego Long-Time-Liner.

Magdalena BogulakNasz ekspert: Magdalena Bogulak, prekursorka makijażu permanentnego i medycznego w Polsce, Elite Linergist, Medical Linergist, szkoleniowiec metody Long-Time-Liner. Od ponad 20 lat prowadzi Sharley Medical Clinic & Day Spa (www.sharley.pl), a od 2011 roku Centrum Makijażu Permanentnego Long-Time-Liner (www.permanentnywarszawa.pl). W swojej pracy pomaga innym kobietom spełniać marzenia o lepszym i piękniejszym życiu, poprzez poprawę wyglądu wzmacniając ich poczucie wartości i atrakcyjności.

POZNAJ BLIŻEJ NASZEGO EKSPERTA>>>

Opis problemu

Miejscowa utrata włosów jest przyczyną kompleksów nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn. Zabieg pigmentacji skóry głowy pozwala skutecznie zakamuflować przerzedzenie np. na przedziałku lub na czubku głowy, dzięki czemu łysina jest mniej widoczna. W ten sposób można też zamaskować ślady po bliznach, np. po operacji lub po urazach skóry.

Jak wygląda zabieg?

Pigmentację skóry głowy wykonuje się permanentnymi barwnikami Long-Time-Liner, robiąc na skórze drobne punkciki, które imitują włosy. Kolor barwnika dobiera się odcienia naturalnych włosów, dzięki czemu efekt jest bardzo naturalny. Jest to jednak zabieg dość pracochłonny – w zależności od obszaru może zająć nawet kilka godzin. Dobra wiadomość: nie jest bardzo bolesny – skóra głowy nie jest bowiem tak wrażliwa jak powieki czy usta, więc nakłucia nie są tak mocno odczuwalne. Znieczulenie (np. maścią Emla) jest więc zbędne, ewentualnie można zastosować lidokainę. Dzień przed zabiegiem trzeba zrezygnować z alkoholu, nie powinno się też zażywać aspiryny.

pigmentacja skóry głowyPo zabiegu najlepiej przez kilka dni nie myć głowy, a potem używać łagodnych szamponów np. do skóry wrażliwej lub dla dzieci. Pigmentowanej skóry też nie powinno się dotykać czy trzeć. W czasie jej gojenia nie są też wskazane wizyty w saunie, na basenie czy zabiegi SPA. Tuż po pigmentacji nie wolno się opalać. Jeśli zabieg wykonuje się latem, pamiętaj, że potem przez min. 2 tygodnie należy skórę chronić przed słońcem (koniecznie noś czapkę lub kapelusz!).

Zabieg należy powtarzać średnio raz w roku, a częstotliwość uzupełniania zależy też od stopnia złuszczania się naskórka i indywidualnych właściwości skóry. 

Gdzie wykonać zabieg?

Pigmentacja medyczna została wprowadzona i opracowana przez twórców metody Long-Time-Liner. Dlatego myśląc o takim zabiegu, koniecznie szukaj linergistki doświadczonej i przeszkolonej w tej technice. To ważne, bo makijaż medyczny wymaga ogromnej precyzji i znajomości odpowiednich technik podawania pigmentu.

Magda_Bogulak_color_logoCentrum Makijażu Permanentnego Long-Time-Liner
ul. Piękna 52
00-672 Warszawa
tel.: (w sprawie zabiegów) 22 629 14 08,
(w sprawie szkoleń) 602 77 99 86
www.permanentnywarszawa.pl

Sharley logoSharley Medical Clinic & Day Spa
Al. Jana Pawła II 75
01-038 Warszawa
tel. 22 636 46 64, 636 46 66
www.sharley.pl

 

Uroda bez tabu

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Picolo Premium

Zabiegi laserem pikosekundowym w Self Esteem Clinic

Self Esteem Clinic w Warszawie jest pierwszą kliniką w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty laser pikosekundowy nowej generacji PicoLO Premium. Zobaczcie na filmie zabiegi, jakie u Marty, Moniki i Renaty wykonała dr Agnieszka Lew-Mirska.

laserowe usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuaży laserem Q-Switched

Laser Q-Switched pozwala usunąć tatuaż w każdym kolorze i jest jedną z najczęściej stosowanych technologii w tym wskazaniu! Jak dokładnie działa? Ile zabiegów musisz wykonać, aby uzyskać pożądany efekt?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki