WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zabiegi laserem pikosekundowym w Self Esteem Clinic

Self Esteem Clinic w Warszawie jest pierwszą kliniką w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty laser pikosekundowy nowej generacji. Zabiegi wykonuje dr Agnieszka Lew-Mirska, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z zaawansowanymi technologiami laserowymi i leczeniu z ich pomocą trudnych problemów skórnych, takich jak blizny po trądziku, uporczywe przebarwienia, melasma czy wielokolorowe tatuaże. Zobaczcie, jakie zabiegi wykonała u Renaty, Moniki i Marty oraz co wyróżnia nowy laser na tle innych laserów pikosekundowych.

Dziewczyny zgłosiły się na zabiegi laserem pikosekundowym z konkretnymi problemami: Monika chciała poprawić jakość skóry i odmłodzić wygląd, Renata marzyła o usunięciu „pamiątek” z młodości w postaci rozległych blizn potrądzikowych, a Marta – o usunięciu przebarwień i rewitalizacji szyi oraz usunięciu tatuażu, którego już wcześniej próbowała się pozbyć innymi laserami (co pozostawiło bliznę). Dzień zabiegowy zaczął się bardzo przyjemnie, przy smacznym poczęstunku – dr Agnieszka Lew-Mirska opowiedziała o działaniu nowego lasera pikosekundowego, następnie każda z pań miała indywidualną konsultację i, po znieczuleniu, zabiegi.

Self Esteem Clinic

Dr Agnieszka Lew-Mirska jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej, jednym z niewielu lekarzy w Polsce. którzy ukończyli prestiżową szkołę American Academy of Aesthetic Medicine, a także wysokiej klasy specjalistą w zakresie laseroterapii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z większością technologii laserowych dostępnych na rynku doskonale wie, jakie możliwości dają nowoczesne lasery i jak je wykorzystać, aby zabiegi były bardzo skuteczne i bezpieczne, a pacjenci zadowoleni z efektów. Podkreśla, że laser pikosekunowy premium otwiera nowe możliwości w leczeniu różnych problemów estetycznych i dermatologicznych.

Wrażenia z zabiegów

Pacjentki były zaskoczone przede wszystkim małą bolesnością i szybkością wykonania zabiegów oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji – co warto podkreślić w kontekście tego, że obawa przed bólem i długim gojeniem jest dla wielu osób głównym powodem rezygnacji z laseroterapii.

Monika: u niej dr Agnieszka Lew-Mirska zastosowała dosyć wysokie parametry, aby pobudzić skórę do przebudowy i uzyskać efekt odmłodzenia, na jakim jej zależało. Dlatego tuż po zabiegu skóra była ściągnięta i zaczerwieniona, a objawy te utrzymywały się ok. 2-3 dni.

Marta: była zaskoczona przede wszystkim kompletnym brakiem bólu podczas zabiegu na szyję, która wymagała ujędrnienia i ujednolicenia kolorytu (widoczne przebarwienia). Podczas usuwania tatuażu ze stopy (a więc miejsca bardzo newralgicznego) odczuwalne były impulsy, ale, jak twierdzi Marta, i tak ból był nieporównywalnie mniejszy niż przy poprzednich próbach podejmowanych z wykorzystaniem innych laserów. Szyja, mocno zaczerwieniona tuż po zabiegu, już następnego dnia wyglądała tak dobrze, że nie trzeba jej było zasłaniać szalikiem. Tatuaż goił się dłużej, ok. tygodnia.

Renata: mówiła, że przez lata oswoiła się ze swoimi bliznami będącymi pamiątką po młodzieńczym trądziku, ale bardzo się ucieszyła z możliwości poprawy skóry. Laser pikosekundowy jest jedną z najskuteczniejszych technologii w leczeniu tego trudnego problemu. Twarz bezpośrednio po zabiegu była dość mocno zaczerwieniona, ale już drugiego dnia wyglądała na uspokojoną. Renata mówi, że już po jednym zabiegu widzi wyraźną poprawę skóry, ale w jej przypadku Doktor zaleciła wykonanie co najmniej 3-4 powtórzeń.

laser Picolo Premium
Laser Picolo Premium
dr Agnieszka Lew-Mirska

Trzeba też pamiętać, że skóra potrzebuje czasu, aby się przebudować, więc na efekty redukcji blizn czy odmłodzenia skóry trzeba poczekać ok. 1-3 miesięcy. Podobnie z rozjaśnianiem przebarwień i tatuaży – laser pikosekundowy rozbija w drobny pył pigment, który następnie jest „wypychany” częściowo przez naskórek i częściowo usuwany w procesach fizjologicznych. Kolejny zabieg można wykonać po upływie min. 4 tygodni. Warto jednak cierpliwie poczekać, bo efekty bywają naprawdę spektakularne!

Jak działa laser pikosekundowy?

Nowoczesny laser pikosekundowy nowej generacji renomowanego producenta – firmy Laseroptek Ltd. przeznaczony do leczenia zaburzeń pigmentacji skóry, usuwania tatuaży, zabiegów przebudowy i odmłodzenia skóry. Bezpieczeństwo i skuteczność pracy na laserze potwierdzają liczne badania, a także certyfikat medyczny CE oraz certyfikat FDA.

Technologia lasera pikosekundowego opiera się na dwóch zjawiskach: fototermicznym oraz fotoakutystycznym. Charakteryzuje się krótszym czasem trwania impulsu (pikosekunda), a większą mocą szczytową. Co to oznacza dla pacjentów? Zabieg z wykorzystaniem lasera pikosekundowego jest bezpieczniejszy dla skóry w porównaniu do konwencjonalnych laserów krótkoimpulsowych typu Q-switched (z impulsem nanosekundowym), charakteryzując się mniejszą bolesnością, mniejszym ryzykiem powikłań pozabiegowych oraz krótszą rekonwalescencją. Mówiąc w skrócie: laser ten mniej podgrzewa, a bardziej rozbija barwnik w drobny pył, co powoduje, że rezultaty usuwania przebarwień, makijażu permanentnego czy tatuażu są szybsze i skuteczniejsze, a zabieg bardziej komfortowy.

Nowy laser pikosekundowy wykorzystuje wyjątkową technologię DOE (Diffractive Optical Element). Opatentowana konstrukcja optyczna umożliwia wytworzenie idealnie równomiernych i bezstratnych pod kątem intensywności energii mikrowiązek na całym obszarze działania lasera. W ten sposób osiągnięto najwyższą precyzję, dzięki czemu możliwe jest deponowanie energii generowanej przez głowicę na jednej z trzech ściśle określonych głębokości.

Dzięki opisanej powyżej charakterystyce z dodatkowym zastosowaniem technologii DOE, laser umożliwia wytworzenie równomiernej energii w każdym punkcie działania mikrowiązek, prowadząc do wytworzenia fali uderzeniowej, a przez to silnego zjawiska LIOB, uniemożliwiając jednocześnie rozpraszanie ciepła na otaczające tkanki. Całość zdarzeń powoduje wzmocniony efekt gojenia się tkanek, co prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, przy jeszcze mniejszym efekcie termicznym.

Wskazania do zabiegu:

  • Usuwanie tatuaży
  • Usuwanie makijażu permanentnego
  • Usuwanie przebarwień
  • Usuwanie melasmy
  • Odmładzanie, redukcja zmarszczek
  • Lifting, napięcie skóry
  • Tonowanie, rozjaśnianie skóry
  • Przebudowa skóry
  • Leczenie blizn, rozstępów

Zabieg laserem pikosekundowym wykonasz w:

Self Esteem Aesthetic Clinic

Self Esteem Aesthetic Clinic
ul. Konstruktorska 11 (parking na tyłach budynku)
Warszawa
www.selfesteemclinic.pl

Więcej o laserze na stronie dystrybutora:
www.euroscalemed.pl

Euroscalemed

Dodaj komentarz

Podobne tematy

laserowe usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuaży laserem Q-Switched

Laser Q-Switched pozwala usunąć tatuaż w każdym kolorze i jest jedną z najczęściej stosowanych technologii w tym wskazaniu! Jak dokładnie działa? Ile zabiegów musisz wykonać, aby uzyskać pożądany efekt?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki