WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Lipogems

Odmładzanie własnym tłuszczem Lipogems

W naszym organizmie jest niewiele komórek macierzystych, ale to właśnie one mają największe zdolności regeneracyjne – odpowiednio pozyskane i wykorzystane rozpoznają uszkodzenia i uruchamiają w tych miejscach procesy naprawcze. Można je pozyskać z krwi lub tłuszczu – w tym wypadku dodatkową korzyścią jest wykonanie zabiegu lipotransferu i zastosowanie pobranych komórek tłuszczowych jako naturalnego wypełniacza. Służy temu metoda Lipogems, którą stosuje dr Tadeusz Witwicki, chirurg plastyk.

Stosując przeszczep tłuszczu, wzbogacony komórkami macierzystymi, otrzymujemy nie tylko wypełnienie ubytków i zmarszczek, ale również działamy regenerująco na skórę. – Metoda ta jest dobrym wyborem dla pacjentów chcących poprawić wygląd i kondycję skóry twarzy, owłosionej skóry głowy, grzbietów rąk i dekoltu – wyjaśnia dr Tadeusz Witwicki. – Sprawdza się szczególnie u osób, u których występują deficyty tkanki tłuszczowej np. w okolicy kości jarzmowej, policzków, doliny łez, w dołach skroniowych, na grzbietach rąk.

Zabieg Lipogems polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej w drodze liposukcji, a następnie implementacji jej w pożądane miejsce. Wyjątkowość procedury polega na tym, że otrzymana podczas zabiegu tkanka jest oczyszczona i mechanicznie przetworzona, a przez to bogata w komórki macierzyste. – Powodują one odżywanie naczyń, odmładzają skórę, wpływają na długotrwałe przyjęcie się tkanki tłuszczowej, do tego działają przeciwzapalnie – nie ma możliwości powstania infekcji, nie ma długotrwałego obrzęku. Efektem zabiegu jest uzyskanie młodszego wyglądu, rozświetlenie skóry i poprawienie kształtu twarzy, a także przywrócenie objętości tkanek w określonych miejscach – mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki. Dobroczynne działanie komórek macierzystych od dawna wykorzystywane było w leczeniu trudno gojących się ran oraz w ortopedii, 
w celu leczenia chorób stawów. Teraz zabieg z wykorzystaniem Lipogems znalazł również zastosowanie w medycynie estetycznej, dając pewne i dobre rezultaty. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dlatego spodziewać się można jedynie specyficznego odczucia wypełnienia. Nie jest bolesny, a rezultaty widoczne są od razu.

Dodatkowo, dzięki naturalnemu antybiotykowi, jaki wytwarza się w drodze mechanicznego rozdrobnienia tkanki tłuszczowej, zabieg ma silne działanie przeciwzapalne – redukuje więc niedoskonałości po trądziku i ogólnie wpływa na kondycję skóry. Zastosowany na owłosioną skórę głowy poprawia natomiast ukrwienie i wpływa na żywotność cebulek włosowych – włosy odrastają mocniejsze i gęstsze.

Etapy zabiegu

Lipogems
Pobranie tkanki tłuszczowej (liposukcja)
Lipogems
Odseparowanie tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi
Lipogems
Iniekcyjne podanie tkanki tłuszczowej

LipogemsEfekty zabiegu

Pacjentka: w wieku 45+, która zauważyła pierwsze oznaki upływającego czasu. Twarz utraciła wyraźny owal, powstały tzw. chomiki, a powieki zaczęły opadać. Pod oczami pojawiły się sińce i worki, tworząc złudzenie wiecznie zmęczonej twarzy. Skóra utraciła dawną jędrność i świetlistość, znacznie pogorszyła się jej kondycja.

Zabieg: ostrzyknięcie doliny łez, okolicy łuku brwiowego i kości jarzmowej (wypełnienie policzka); wypełnienie okolicy brwi, aby oko wyglądało młodziej oraz okolicy skroni, aby zniwelować zapadnięcie, które pojawia się wraz 
z wiekiem; wypełnienie fałd nosowo-wargowych, bruzd marionetki, górnej wargi oraz obszarów pod żuchwą. W skład zabiegu wchodziła również drobna liposukcja brzucha, z którego została pobrana tkanka tłuszczowa do przeszczepu. Zabieg trwał 2 godziny.

Lipogems
Efekty zabiegu Lipogems

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Liposukcja wspomagana Argo Plasmą

Częstym problemem po liposukcji jest nadmiar luźnej, wiotkiej skóry. Zapobiega temu zastosowanie Argo Plasmy. Zobaczcie zabieg liposukcji wspomaganej plazmą argonową w wykonaniu dr. n. med. Tadeusza Witwickiego, chirurga z One Clinic.

komórki macierzyste

Zabiegi z komórkami macierzystymi

Zabiegi z komórkami macierzystymi zyskują coraz większą popularność ze względu na silne działanie regenerujące, odmładzające i naprawcze. To nasz własny, […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki