WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Odbudowa „twarzy biegacza”

Gabriel RucińskiOsoby intensywnie uprawiające sport szybciej się starzeją! O cechy charakterystyczne tzw. twarzy biegacza oraz najlepsze zabiegi odmładzające „dla sportowców” zapytaliśmy dr. Gabriela Rucińskiego, lekarza medycyny estetycznej z Kliniki Bellamed w Elblągu.

Jak intensywny trening wpływa na wygląd?

– Wiele młodych osób w wieku 20-35 lat uprawia dziś bardzo intensywnie sporty, wręcz na pograniczu wyczynowości, trenując intensywnie np. codziennie po 1,5 godziny. Połączenie wysiłku aerobowego z treningiem siłowym powoduje utratę tkanki – dzięki temu panie osiągają wymarzoną sylwetkę, ale jednocześnie szybko tracą tkankę tłuszczową na twarzy, przez co wyglądają starzej. Wysiłek powoduje też odwodnienie skóry i nasila w niej stres oksydacyjny, a także przyspieszoną apoptozę, tj. przedwczesną śmierć komórkową. W efekcie dochodzi do pogorszenia jakości, wiotczenia i opadania skóry – to właśnie charakterystyczne objawy tzw. twarzy biegacza. Tkanka tłuszczowa najszybciej znika z twarzy, piersi i pośladków, a pamiętajmy, że tłuszcz jest bogaty w hormony, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu i odżywienie oraz ukrwienie skóry. Jeśli go zabraknie, niekorzystne zmiany są widoczne bardzo wcześnie – szczególnie u kobiet.

bieganieJak można zapobiec tym przedwczesnym zmianom?

– Najlepszym rozwiązaniem jest podanie wypełniacza kwasu hialuronowego w miejsca ubytków tkankowych, aby odbudować młodzieńczy owal twarzy i poprawić napięcie skóry. Moim ulubionym preparatem przy tego typu wskazaniach jest Neauvia Intense Flux, który mimo wysokiego stężenia kwasu hialuronowego (26 mg/ml) jest niezwykle plastyczny – dzięki temu jest bardzo bezpieczny dla pacjenta i łatwy do podania dla lekarza. Ma niespotykaną dotąd zdolność autonomicznego dopasowywania się do potrzeb obszaru podania. Można go zastosować do odbudowy objętości w zapadniętych policzkach, w dołach skroniowych, aby podkreślić kości jarzmowe i kąt żuchwy oraz „wyciągnąć” bródkę. To nowoczesny, inteligentny wypełniacz kwasu hialuronowego o uniwersalnym zastosowaniu, który idealnie sprawdza się w zabiegach wolumetrycznych, zawsze dając naturalny efekt. Lubię też stosować go do korekty i delikatnego powiększania ust.

Co jeszcze wyróżnia Intense Flux?

Neauvia Intense Flux– Kwas hialuronowy stosowany we wszystkich preparatach Neauvia Organic pozyskiwany jest z bakterii Bacillus Subtilis
, dzięki czemu charakteryzuje się najwyższą czystością i bezpieczeństwem podania. Nigdy nie spotkałem się z wystąpieniem odczynu alergicznego po jego iniekcji. Ma doskonałe właściwości reologiczne – to takie cechy, jak lepkość, plastyczność i sprężystość. Dzięki temu doskonale adaptuje się w tkankach, zapewniając pożądany efekt bez zmiany rysów twarzy – to niezwykle ważna cecha dla pacjentów. Przerysowania twarzy ciągle obawia się wiele pań, zwłaszcza tych zaczynających przygodę z medycyną estetyczną. Dodatkowo Intense Flux zawiera dwa aminokwasy, które stanowią ważne czynniki w produkcji kolagenu: glicynę i l-prolinę. Mają one działanie biostymulujące, pobudzając naturalną produkcję kolagenu w skórze. Dzięki temu efekt odmłodzenia jest jeszcze lepszy i trwalszy! Co też ważne, preparat pozwala uzyskać zadowalający efekt po podaniu jednej ampułki 1 ml – to rzadkość wśród wypełniaczy do zabiegów wolumetrycznych.

Jak długo utrzymuje się rezultat?

– Pełen rezultat zabiegu pojawia się zaraz po zabiegu i utrzymuje ok. 1,5 roku. Dla podtrzymania efektów oraz poprawy jakości skóry warto też robić regularnie mezoterapię – tutaj polecam preparat Neauvia Hydro Deluxe z dodatkiem hydroksyapatytu wapnia, który ma działanie biostymulujące. Świetnie nawilża skórę, poprawia jej koloryt, odświeża, pobudza syntezę kolagenu. Serię zabiegów mezoterapii warto powtórzyć raz w roku.

Klinika Bellamed
ul. Studzienna 33-34 A (Stare Miasto)  
Elbląg
tel. 600 511 512
www.bella-med.pl 

Więcej informacji o zabiegach Neauvia na:
www.neauvia.pl

neauvia_logo-1

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Korekcja doliny łez i poprawa owalu młodej twarzy

Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego pozwalają błyskawicznie poprawić wygląd i proporcje także młodej twarzy! Zabieg poleca dr Izabela Krzysztonek-Weber z kliniki Medissa w Krakowie.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki