WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Uśmiech

Harmonia uśmiechu wg koncepcji „Aesthetic Dental”

Medycyną estetyczną zajmuje się coraz więcej lekarzy stomatologów. Ich pacjenci – po zakończeniu pracy protetycznej lub estetycznej odbudowy uzębienia – często czują jeszcze niedosyt w poprawie wyglądu. Wtedy z pomocą przychodzą np. wypełniacze kwasu hialuronowego, a ich podanie pozwoli uzyskać pełną harmonię i odmłodzenie nie tylko uśmiechu, ale całej twarzy.

Aleksandra SamborskaO idealne połączenie stomatologii z medycyną estetyczną i najlepsze sposoby na estetyczny uśmiech zapytaliśmy dr Aleksandrę Samborską, stomatologa, trenera Neauvia Aesthetic Dental.

Czym jest „estetyczny uśmiech”?

To nie tylko zęby, ale wszystko to, co je otacza, a więc piękna harmonijna twarz z zadbaną cerą i przywróconymi proporcjami oraz błysk zadowolenia w oku pacjenta! Pomimo tego, że twarz jest indywidualną cechą każdego człowieka, w stomatologii nadal obowiązuje klasyczny podział uwzględniający jej trzy równe odcinki, pomiędzy którymi powinna być zachowana równowaga. Przystępując do korekty należy dokonać analizy zarówno pod kątem ekspozycji poszczególnych stref, jak i symetrii prawej i lewej strony. Zgodnie z wynikami wielu badań najczęściej zwracamy uwagę na jej środkową część, kojarzoną z uczuciami, ponieważ jej wyraz odzwierciedla nasze emocje i stanowi niewerbalne źródło komunikacji. Następnym jest odcinek górny, znajdujący się między linią włosów a gładyszką, łączony z wyobraźnią. Ostatnim elementem najmniej istotnym w odbiorze drugiego człowieka jest odcinek dolny mówiący o naszym instynkcie.

Zęby w ramie ust

Usta stanowią ramę, w której obserwator widzi uzębienie drugiego człowieka. I czasem bywa tak, że efekty bardzo pracochłonnej i skomplikowanej pracy protetycznej lub zachowawczej wyglądają marnie, bo znajdują się w „kiepskiej ramie”. Wraz z wiekiem dochodzi do postępującego ubytku kolagenu w skórze, przez co powstają zmarszczki, szczególnie widoczne w okolicy ust przy brakach w uzębieniu odcinka przedniego. Zmniejsza się również objętość warg, szczególnie wargi górnej, co powoduje jej wydłużenie, a tym samym zmniejsza się widoczność zębów górnych na korzyść zębów dolnych. Ale gdyby tak w tej sytuacji pokusić się o narzędzia dostępne w medycynie estetycznej, kwas hialuronowy, i uzupełnić objętość naszej ramy, czyli ust, to obraz nie uzyska innego bardziej estetycznego, pięknego wyrazu? I idąc nadal tym tropem, wykorzystując zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym czy też kolagenem albo budując rusztowanie z nici PDO, nie otrzymamy lepszego podłoża na którym będzie się znajdował ładny obraz w estetycznej ramie?

UśmiechW stomatologii mówi się o estetyce białej i różowej. Biała dotyczy układu zębów, różowa przebiegu linii dziąseł i obydwie maja wpływ na estetyczny wygląd uśmiechu. Czy nie warto dodać jeszcze estetykę czerwoną odpowiedzialną za wygląd warg oraz estetykę tła będącą odzwierciedlaniem powłok skórnych twarzy? Bo przecież tylko dzięki takim elementom składowym nasza praca będzie w pełni harmonijna. Uważam, że do istniejącej w stomatologii estetycznej opisanej i składającej się z czterech faz koncepcja leczenia, należałoby dodać jeszcze jedną – fazę pielęgnacji tła. Plany zabiegów stomatologicznych muszą współgrać z zabiegami, którym poddaje się tkanki miękkie twarzy, podobnie jak do cennego obrazu dobiera się ładną ramę. W dobie wyścigu za coraz lepszymi metodami likwidacji zmarszczek, podnoszenia owalu twarzy nie można pominąć uśmiechu, który jako pierwszy zdradza upływ czasu. Równe i białe zęby to nie wszystko. Zęby powinny harmonijnie komponować się z rysami twarzy. 

Nowym trendem w stomatologii estetycznej – w celu pełnej poprawy atrakcyjności pacjenta poza profilaktyką i usunięciem próchnicy, leczeniem endodontycznym, terapią periodontologiczną czy koniecznymi ekstrakcjami, po wykonanej odbudowie protetycznej utraconych zębów, korekcie wad zgryzowych i zębowych – jest również maksymalne dbanie o estetykę tła, a więc poprawa jakości skóry twarzy oraz przywracenie utraconej objętości tkanek miękkich.

Neauvia UstaWypełniacze dla pięknego uśmiechu

Usta, podobnie jak skóra twarzy, zmieniają się wraz z wiekiem. Z czasem dochodzi do:

  • ogólnej utraty objętości warg (zmniejszenie masy mięśni okolicy ust oraz tkanki tłuszczowej),
  • utraty architektury warg (zmiany przyczepów mięśni),
  • wydłużenia warg (związana z wiekiem atrofia przyczepów mięśniowych, zmniejszona objętość warg, spadek „siły mięśniowej”),
  • inwersji warg,
  • zmian naskórka i skóry okolicy ust (ekspozycja na UV, palenie).

Ostrzyknięcie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który świetnie uzupełni procedury stomatologiczne – dla kompleksowej poprawy uśmiechu. Za pomocą wypełniaczy można dodać ustom naturalnej objętości, poprawić ich architekturę, lekko podwinąć, wydłużyć oraz intensywnie nawilżyć i zrewitalizować, odświeżając też w ten sposób czerwień wargową. Dodatkowo kwas hialuronowy pozwala zniwelować tzw. zmarszczki palacza nad ustami, wypełnić bruzdy nosowo-wargowe, unieść kąciki ust, poprawić kąt żuchwy czy wydłużyć bródkę, co też ma wpływ na harmonijny wygląd dolnej partii twarzy.

Neauvia ustaMarka Neauvia do ostrzykiwania ust poleca trzy preparaty:

Neauvia Intense Lips

„Klasyczny” preparat dodający ustom objętości. Preparat pozwala ujędrnić usta i je uwydatnić, skorygować ich asymetrię lub poprawić kontur. To też doskonały zabieg dla kobiet dojrzałych, u których wraz z wiekiem dochodzi do zaniku objętości warg i „rozmycia” ich konturu.

Intense Lips efektyNeauvia Rheology

 „Balsam na usta od środka”. Głównym zadaniem tego preparatu jest nawilżenie czerwieni warg oraz ich subtelne wymodelowanie. Jest niewyczuwalny i niezauważalny po podaniu, a jego właściwości sprężyste sprawiają, że doskonale sprawdza się w okolicach narażonych na ucisk i mimikę – bez ryzyka przemieszczania się preparatu. Dodatek dwóch aminokwasów glicyny i l-proliny, będących głównymi składnikami kolagenu, powoduje, że otrzymany efekt jest długotrwały, a jakość skóry i jej nawilżenie zdecydowanie lepsze.

powiększanie ustNeauvia Flux

Rewolucja na rynku wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Intense Flux ma formę niezwykle plastycznego hydrożelu z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego, który dopasowuje się do anatomii ust. Efekt jest bardzo naturalny!

logo dr SamborskaLek. dent. Aleksandra Samborska
ul. Obarowska 21 lok. 29
Warszawa
tel. +48 608 365 289,
603 111 877

www.samborska.com.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

V Glam by Stylage

Dlaczego warto łączyć korekcję brody z modelowaniem ust? Jak wpływa to na harmonię profilu twarzy? Poznajcie zabieg V Glam by Stylage – u dwóch pacjentek wykonał go dr n. med. Dominik Ludew.

Korekcja doliny łez i poprawa owalu młodej twarzy

Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego pozwalają błyskawicznie poprawić wygląd i proporcje także młodej twarzy! Zabieg poleca dr Izabela Krzysztonek-Weber z kliniki Medissa w Krakowie.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki