WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Lifting

Nieinwazyjny lifting twarzy HIFU

Już po 35.-40. roku życia zmienia się owal twarzy. Skóra zaczyna „ciążyć”, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, zarysowują się tzw. chomiki. Jak odmłodzić twarz bez konieczności stosowania igły? Innowacyjne połączenie technologii HIFU z tzw. endoliftingiem Fotona 4D, który stanowi alternatywę dla zabiegów z wypełniaczami – poleca dr Gabriel Ruciński z Kliniki Bellamed w Elblągu (www.bella-med.pl).

Nawet osoby szczupłe, aktywnie uprawiające sport i stosujące zdrową dietę oraz specjalistyczną pielęgnację, z wiekiem obserwują utratę jędrności w newralgicznych miejscach, takich jak owal twarzy, szyja, ramiona. Likwidacja obwiśnięć za pomocą skalpela chirurgicznego jest kosztowna i potencjalnie ryzykowna. Dlatego warto zdecydować się na zabieg, który napina skórę i zmniejsza jej wiotkość w sposób bezinwazyjny. Poprawa owalu i lifting skóry były dotychczas jednym z najtrudniejszych wskazań estetycznych, a wiele pacjentek obawiało się sztucznego efektu „napompowania” policzków. Prawdziwym przełomem było wprowadzenie do medycyny estetycznej technologii HIFU (skoncentrowanych fal ultradźwiękowych – High Intensity Focused Ultrasound), które wywołują w nieinwazyjny sposób efekt liftingu porównywany w wielu przypadkach do tego osiąganego za pomocą skalpela – bez ryzyka nagłej zmiany rysów twarzy. Zabieg BTL HIPRO można też połączyć – dla jeszcze bardziej spektakularnego rezultatu – z innowacyjnym zabiegiem endoliftingu Fotona 4D. Działamy w nim laserem od środka jamy ustnej, co powoduje wyraźne wygładzenie bruzd nosowo-wargowych – zabieg może stanowić alternatywę dla wypełniaczy kwasu hialuronowego.

Hipro, Gabriel Ruciński
Dr Gabriel Ruciński podczas wykonywania zabiegu BTL Hipro

Nieinwazyjny lifting BTL HIPRO

Skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości robią furorę w medycynie estetycznej, ponieważ ujędrniają i napinają nie tylko skórę, lecz także tkanki podskórne. Warstwa SMAS, czyli system podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy, jest jedną z najważniejszych podpór dla rysów twarzy. Urządzenie BTL HIPRO, stosowane w Klinice Bellamed, wykorzystuje technologię HIFU 2 – ultradźwięki drugiej generacji, które docierają podczas tego zabiegu do warstwy podskórnej i napinają tkanki właśnie na poziomie SMAS – na której działają chirurdzy plastycy, wykonujący liftingi chirurgiczne. Zabieg poprawia owal, napina i ujędrnia skórę, likwiduje tzw. chomiki, będące efektem wiotczenia policzków. Jest alternatywą dla chirurgicznego liftingu opadających brwi i dolnych powiek. BTL HIPRO stosuje się również dla wygładzenia zmarszczek wokół ust i oczu oraz na czole. Pierwszy efekt napięcia skóry wskutek podgrzania i koagulacji włókien kolagenowych pojawia się tuż po zabiegu, optymalny – po 2-3 miesiącach i wynika z procesu regeneracji i naprawy tkanek, która polega na tworzeniu przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. Stopniowy efekt liftingu jest szczególnie cenny, gdy zależy nam aby otoczenie odebrało metamorfozę w sposób naturalny, prawie niezauważalny z dnia na dzień.

Zabieg jest komfortowy, pacjentka czuje jedynie delikatne ukłucia w momencie emisji impulsów, ich nasilenie jest jednak niewielkie w porównaniu do zabiegów HIFU starszej generacji. Po zabiegu pacjentka może wrócić do normalnej aktywności. Czasami występuje zaczerwienienie skóry, które trwa maksymalnie godzinę i może zostać przykryte makijażem. Delikatna tkliwość obszaru zabiegowego ustępuje po kilku dniach. Zabieg jest na tyle skuteczny, że nie wymaga stosowania serii. Efekty utrzymują się przez ok. 2 lata.

Endolifting Fotona 4D

Uzupełnieniem zabiegu HIPRO będzie innowacyjny tzw. endolifting wykonywany przy użyciu lasera Fotona, wykonywany po ultradźwiękach, zwykle w trakcie jednej wizyty. Nieinwazyjna terapia laserem Fotona – zarówno wewnątrz jamy ustnej, jak i na powierzchni skóry – umożliwia pełną odbudowę kolagenu i wypełnienie bruzd wargowo-nosowych już po pierwszym zabiegu. Jest przeprowadzana w czterech różnych trybach: EndoLifting, Frac3, Piano oraz Superfacial, przeznaczonych do pracy w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, jednocześnie oddziałując na różne niedoskonałości skóry:

1. FotonaEndoLifting – to wewnętrzna terapia laserowa, która polega na stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. Efekt termiczny pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Zainicjowane w ten sposób procesy neokolagenezy oraz remodelingu włókien kolagenowych prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Widocznym efektem jest wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także wypełnienie bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki. To doskonała alternatywa dla wypełniaczy!

2. Frac3 – jest nieablacyjną, frakcyjną metodą laserową, która powoduje redukcję niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Terapia pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, ujędrniając skórę. Zmniejsza zaskórniki, poprawia strukturę i barwę naskórka.

3. Piano – ten tryb polega na jednorodnym (i bezbolesnym!) ogrzewaniu skóry właściwej bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku. W efekcie dochodzi do neokolagenezy i skrócenia włókien kolagenowych, co z kolei prowadzi do napięcia i ujędrnienia skóry.

4. Superfacial – ostatnim etapem procedury zabiegowej Fotona 4D jest delikatny peeling laserowy, tzw. zimna ablacja laserowa. Peeling stanowi doskonałe wykończenie całego zabiegu, wyrównując strukturę i wpływając odświeżająco na wygląd skóry.

Naturalnymi efektami ubocznymi, występującymi zaraz po wykonaniu zabiegu, mogą być jedynie zaczerwienienie, pieczenie i łagodne złuszczanie naskórka – objawy te znikają w trakcie kilku dni.

Na jakie efekty możesz liczyć?

Nieinwazyjny lifting z użyciem technologii HIFU i endoliftingu polecany jest przy takich defektach urody, jak: wiotczenie podbródka, utrata owalu twarzy, opadające policzki („chomiki”), opadające brwi, zmarszczki na czole i wokół ust („zmarszczki palacza”), bruzdy nosowo-wargowe. Dzięki temu zabiegowi odmłodzisz skórę, zarysujesz linię żuchwy, uzyskasz odmłodzony owal twarzy. Zabieg wykonuje się na twarz (wraz z okolicą oczu i ust), szyję i dekolt. Dodatkowo w Klinice Bellamed jako uzupełnienie stosowana jest iniekcyjna terapia komórkami macierzystymi, która przyspiesza proces odnowy i gojenia się skóry.

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki