WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

dr Mario Goisis dr Aleksandra Jagielska

Metoda Easy Fat

dr Mario Goisis dr Aleksandra Jagielska
Dr Mario Goisis, dr Aleksandra Jagielska i dr Łukasz Łebkowski, chirurg

Easy Fat to zabieg lipofillingu – wykorzystujący niewielkie ilości komórek tłuszczowych pobranych od pacjenta do zabiegów odmładzania i regeneracji skóry. Może stanowić alternatywę dla wypełniaczy. Podczas konferencji prasowej w Klinice Sthetic Dr Jagielskiej o metodzie Easy Fat mówił jej twórca, światowej sławy chirurg plastyk – dr Mario Goisis.  

Na czym polega zabieg Easy Fat?

Zabieg polega na pobraniu z okolicy biodra niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej opatentowanej kaniuli (wcześniej okolica jest miejscowo znieczulana). Pierwszym etapem przygotowania tłuszczu jest usunięcie płynu znieczulającego i czerwonych krwinek, które mają prozapalne i toksyczne działanie na tłuszcz, dlatego bardzo istotną funkcją systemu jest jego zdolność do całkowitego oczyszczenia tłuszczu przed podaniem. Pobranie, przetwarzanie i wstrzykiwanie tłuszczu odbywa się w zamkniętym systemie, który całkowicie eliminuje kontakt z powietrzem – to wpływa na jakość materiału oraz bezpieczeństwo zabiegu. 

Easy Fat
Zestaw do zabiegu Easy Fat

W zależności od zaplanowanej terapii, preparat można przygotować na dwa sposoby, uzyskując Micro Fat (wolumetria) oraz Nano Fat (regeneracja). Z jednego pobrania materiału uzyskuje się około 15 ml preparatu, co jest ilością wystarczającą do wykonania pełnej korekcji twarzy (plastyka brody, nosa oraz biorewitalizacja skóry dłoni). Po odpowiednim przygotowaniu tłuszczu następuje jego podanie w zależności od wskazań i oczekiwań pacjenta.

Podczas konferencji

Linia „E”

Dr Mario Goisis jest entuzjastą antropologii i autorem popularnych wśród lekarzy na całym świecie książek o anatomii, więc spotkanie z nim stało się też okazją do zastanowienia się, czy istnieją uniwersalne kanony piękna. Czy jest coś takiego jak „piękno uniwersalne”? Okazuje się, że nie! Oczywiście, kanony urody zmieniają się w czasie, wpływ mają też na nie czynniki kulturowe – inna twarz będzie bowiem uznawana za piękną w Chinach, inna w Ameryce Południowej, a jeszcze inna w krajach Europy Środkowej. Ciekawy eksperyment przeprowadził pewien Brytyjczyk, wysyłając do osiemnastu grafików komputerowych to samo zdjęcie przeciętnej Brytyjki i prosząc o jej „upiększenie”. Poza budową ciała zmiany w rysach twarzy wprowadzone przez osoby edytujące zdjęcia dowodzą, że kanony piękna w dużej mierze wyznaczone są przez miejsce, w którym żyjemy.

kanony urody
https://www.dailymail.co.uk/femail/article-3198325/How-beauty-ideals-change-world-Designers-asked-create-perfect-woman-Photoshopping-photo-different-results.html

Dr Aleksandra Jagielska podkreśliła też, że coraz więcej pacjentek przychodzi do niej ze swoim „idealnym” wyobrażeniem stworzonym z zastosowaniem aplikacji dostępnych w telefonie.

Mimo braku „uniwersalnego ideału” są jednak pewne wyznaczniki, które świadczą o tym, że osobę, którą widzimy, nasz mózg klasyfikuje jako ładną lub nie. To określone proporcje pomiędzy odległościami części twarzy, kąt wypukłości twarzy i linia „E”. Ta ostatnia, zwana również linią estetyczną, to prosta łącząca czubek nosa z końcem brody. Mierząc odległość górnej i dolnej wargi od tej wirtualnej linii, możemy określić, czy i jaką korekcję wykonać, aby proporcje twarzy były bliskie ideałowi. Najbardziej pożądane odległości to 4 mm (odległość górnej wargi od linii „E”) i 2 mm (odległość dolnej wargi od linii „E”).

My też byliśmy na konferencji: dr Aleksandra Jagielska i Anna Kondratowicz (WirtualnaKlinika.pl)

Sztuka naturalności

Dr Goisis od lat fascynuje się naturalnymi rysami i gdziekolwiek na świecie wykonuje zabieg, dba o to, aby jego efekt był nieprzesadzony. – Wpisane w naszą pracę jest mierzenie się z oczekiwaniami pacjentów. Często wydaje im się, że więcej oznacza lepiej – mówi. – Jedną z niewątpliwych zalet metody Easy Fat jest to, że unikamy tzw. hiperkorekcji. Dzięki temu pacjent ma poczucie bezpieczeństwa, że jego naturalne rysy twarzy zostaną zachowane, a modyfikacje będą delikatne.

Komórki macierzyste dla regeneracji

Z tłuszczu pochodzą najcenniejsze komórki macierzyste, stosowane w zabiegach regeneracyjnych i biostymulujących. – W zależności od tego, jak przygotujemy pobrany tłuszcz, będzie on dobry zarówno do lekkiej korekcji wolumetrii twarzy, jak i świetnie sprawdzi się jako preparat do regeneracji skóry twarzy i szyi metodą mezoterapii, czyli drobnych, gęstych nakłuć – tłumaczył dr Goisis. Dr Alekandra Jagielska podkreśliła, że dzięki tak opracowanej technice możemy wykorzystać raz pobrany materiał do dwóch celów, co jest ogromną zaletą zabiegu Easy Fat. Dr Jagielska stosuje też w swojej klinice zabiegi CGF (Harmony i Liquid) – jest to terapia przeciwstarzeniowa i regeneracyjna z użyciem komórek macierzystych i czynników wzrostu pobranych z krwi pacjenta. Opowiedziała nam o nich na nagraniu:

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Mezoterapia skóry osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe PRP to naturalny, pozyskiwany z krwi pacjenta, „koktajl” do mezoterapii. Zabieg poleca dr n. med. Justyna Jończyk, specjalistka chirurgii plastycznej z One Clinic w Warszawie.

komórki macierzyste

Zabiegi z komórkami macierzystymi

Zabiegi z komórkami macierzystymi zyskują coraz większą popularność ze względu na silne działanie regenerujące, odmładzające i naprawcze. To nasz własny, […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki