
Medycyna estetyczna na lato
Latem nie powinno robić się zabiegów laserowych ani silnych peelingów chemicznych – doskonale za to sprawdzą się m.in. mezoterapia czy botox. Nasz ekspert, dr Agnieszka Zwolińska, lekarz medycyny estetycznej z Sharley Medical Clinic & Day Spa, zdradza, jakie zabiegi wybrać przed wakacjami i po nich, aby cały czas cieszyć się pełną świeżości, promienną cerą!
Nawilżanie i wzmacnianie

– W tym okresie szczególnie polecam zabieg mezoterapii. Doda blasku zszarzałej po zimie skórze, mocno ją nawilży i zrewitalizuje, zabezpieczy przed uszkodzeniami wywołanymi słońcem – poleca dr Agnieszka Zwolińska, nasz ekspert. – Najlepiej wykonać serię 3-4 powtórzeń co 10 dni – zarówno przed wyjazdem, jak i po urlopie. Bardzo dobre efekty daje też rewitalizacja tą metodą skóry dekoltu i dłoni, pamiętajmy też o delikatnej i cienkiej skórze wokół oczu.
Ochrona przed zmarszczkami
Doskonałym zabiegiem przed wyjazdem na wakacje jest też botox, który uchroni nas przed utrwalaniem zmarszczek mimicznych wokół oczu na skutek mrużenia oczu na słońcu:-) Zabieg trwa dosłownie chwilę, a efekt nasila się i stabilizuje w ciągu 2-3 tygodni. Pamiętajmy tylko, aby nie robić go w dzień, w który planujemy pływać, leżeć na plaży lub aktywnie spędzać czas – przez parę godzin po zabiegu nie wolno schylać głowy ani się kłaść.
Medycyna na ciało
Na rynku dostępnych jest wiele doskonałych urządzeń skutecznie wyszczuplających miejscowo nagromadzony tłuszczyk i modelujących sylwetkę, ale warto też pamiętać o możliwościach, jakie daje w tym zakresie medycyna estetyczna. Warto skorzystać z zabiegów mezoterapii – zarówno o działaniu lipolitycznym (wyszczuplanie np. brzucha czy likwidowanie „bułeczek” wokół kolan), jak i antycellulitowym (na uda, brzuch czy ramiona). Najlepsze efekty daje połączenie mezoterapii i technologii hi-tech, które dodatkowo wygładzają i ujędrniają skórę oraz przyspieszają metabolizowanie zniszczonych komórek tłuszczowych. Pamiętajmy jednak, że w wypadku ciała nie ma zabiegów jednorazowych – tutaj zawsze trzeba wykonać serię powtórzeń, aby zobaczyć efekty.
Zestaw ratunkowy po wakacjach
W czasie lata pomocna będzie mezoterapia intensywnie nawilżająca, wspomagana – co też warto podkreślić – zabiegami kosmetycznymi. Do wyboru są różne maski, ultradźwięki, bardzo fajnym zabiegiem na lato jest też Cryolift, który intensywnie ujędrnia skórę i przyjemnie ją chłodzi. – Ponadto polecam zabiegi ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym – mówi dr Agnieszka Zwolińska. – Doskonale nadają się do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, a także cienkiej, zmęczonej, wymagającej regeneracji. Nowością na rynku jest zabieg łączący osocze z kwasem hialuronowym, który nie tylko intensywnie regeneruje skórę, ale też wygładza i wypełnia drobne zmarszczki. A gdy już zejdzie opalenizna, jesienią, warto pomyśleć o zabiegach laserowych oraz peelingach chemicznych.
Seksowne usta
Jeśli marzysz o pięknych ustach, też warto przed wakacjami pomyśleć o zabiegu ich powiększenia, korekty kształtu lub rewitalizacji za pomocą kwasu hialuronowego. Pamiętaj tylko, że działanie ciepła przyspiesza wchłanianie kwasu, a gdy planujesz długą podróż samolotem, np. parę dni po zabiegu, mogą pojawić się przemijające obrzęki warg.
https://www.youtube.com/watch?v=9phvIfvaCS0
Jakich zabiegów nie robić latem?
Na pewno laserowych (np. zamykania naczynek, depilacji) – bo aby nie doszło do pojawienia się przebarwień skóry, trzeba po nich naprawdę bardzo skutecznie chronić się przed słońcem. A to trudne, i nie wystarczy, że będziesz się 2-3 razy dziennie trochę dosmarowywać. Po co więc ryzykować? Pamiętajmy też, że nie można stosować laserów na opalonej skórze. Najlepiej więc zapomnieć o nich aż do końca lata i do momentu, gdy skóra wróci do swojego normalnego koloru karnacji.
Pamiętajmy też, aby latem unikać środków fotouczulających, tak działają np. niektóre antybiotyki czy składniki stosowane w kosmetykach (np. retinol). Na działanie promieni UV nie powinno też się wystawiać skóry z trądzikiem różowatym oraz przebarwieniami. Słońce może natomiast złagodzić czasowo objawy łuszczycy czy mieszkowego zapalenia skóry.