WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Hi-Tech Collagen Therapy

Hi-Tech Collagen Therapy to autorska terapia łączona przygotowana przez specjalistów Kliniki Strzałkowski. To aż 4 zabiegi w czasie jednej wizyty + domowa pielęgnacja + terapia nutrikosmetykami przez kolejny miesiąc. Cel: silne pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu, regeneracji i przebudowy. Przetestowaliśmy ją!

Na czym polega zabieg Hi-Tech Collagen Therapy?

To autorska terapia odmładzająca i ujędrniająca skórę, której celem jest biostymulacja, czyli pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Łączy zabiegi wykonywane w gabinecie z zaleconą pielęgnacją i suplementacją w domu, tworząc bardzo zaawansowany program odmładzający. W trakcie jednej wizyty w gabinecie wykonywane są aż 4 zabiegi (żaden nie wymaga stosowania znieczulenia!):
 • mezoterapia preparatem kolagenowym za pomocą urządzenia Hi-tech Vital Injector 2,
 • laser frakcyjny CO2,
 • nałożenie na skórę osocza PRP (pozyskanego z własnej krwi pacjenta),
 • kriostymulacja.
Dodatkowo każda pacjentka dostaje w gabinecie zestaw produktów pielęgnacyjnych i miesięczną suplementację D-LAB Nutricosmetics – ich stosowanie wzmocni efekt biostymulacji i przyspieszy gojenie skóry po zabiegu. Terapia ma charakter kompleksowy – wszystkie jej etapy zostały starannie dobrane, tak aby uzyskać jeszcze lepszy i trwalszy efekt odmłodzenia. Hi-Tech Collagen Therapy to doskonały przykład nowoczesnej terapii łączonej – zapewniającej maksymalną efektywność przy minimalnej inwazyjności (zgodnie z filozofią, jaką kieruje się dr Franciszek Strzałkowski i jego zespół).

Wrażenia z zabiegu

Cały zabieg trwa około godziny, po kolei dr Franciszek Strzałkowski wykonuje:
 • Mezoterapię preparatem kolagenowym
 – kolagen w specjalnie opracowanej formule, podawany techniką mikroiniekcji, pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. To wpływa na jędrność i gęstość skóry, a tym samym na poprawę owalu i odmłodzenie ogólnego wyglądu twarzy. W tym zabiegu mezoterapia jest wykonywana za pomocą urządzenia Vital Injector 2 – jest to tzw. mezoterapia próżniowa wieloigłowa, która zapewnia równomierne podanie preparatu bez bólu i siniaczków. Nie jest konieczne stosowanie znieczulenia – końcówka preparatu najpierw lekko zasysa skórę, a następnie „wstrzykuje” w nią preparat od razu kilkoma igiełkami jednocześnie, w sumie na twarzy wykonując ok. 1000 nakłuć. Uczucie bardziej przypomina ukłucie komara niż ból znany z typowej mezoterapii.

dr Franciszek Strzałkowski

 • Kolejnym krokiem jest resurfacing laserem frakcyjnym CO2 – choć obawiałam się bólu, okazało się, że zabieg jest naprawdę komfortowy, mimo że tutaj też nie stosuje się znieczulenia (wyjątkiem jest okolica oczu, na którą dr Strzałkowski nałożył znieczulenie tuż przed tym etapem). Poza tym trwa chwilę, ok. 2-3 minut. Resurfacing laserowy prowadzi do przebudowy skóry, dodatkowo pobudzając produkcję kolagenu w skórze. Tak skóra reaguje na mikrouszkodzenia wywołane energią lasera. Co ważne, laser nie uszkadza podanego wcześniej kolagenu, ponieważ działa w płytszych warstwach skóry. Pięknie wyrównuje też koloryt skóry likwidując przebarwienia, redukuje drobne zmarszczki, zagęszcza skórę i ją ujędrnia. Mam spodziewać się efektu „nowej skóry”.
 • laser frakcyjnyOstatni etap to nałożenie osocza bogatopłytkowego PRP – po pobraniu i odpowiednim „odwirowaniu” krwi. Osocze PRP
 ma bardzo silne właściwości regenerujące dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu. Nie tylko wspomaga więc przebudowę i odmłodzenie skóry, ale też przyspiesza proces regeneracji po laseroterapii. W tym zabiegu osocze jest aplikowane na skórę, a nie podawane iniekcyjnie – wykorzystywany jest bowiem fakt, że mezoterapia i laser „frakcjonują” skórę, a tym samym wielokrotnie zwiększają wchłanialność składników na nią nakładanych. Nie ma więc konieczności jej ponownego kłucia.
Choć zabieg jest mało bolesny, skóra dostała solidnego „kopa” – po działaniu lasera jest rozgrzana i piekąca, ma się wrażenie ściągniętej skorupy na twarzy. Dlatego na koniec jest „uspokajana” krioterapią – dzięki temu tuż po zabiegu twarz nie jest mocno spuchnięta i zaczerwieniona, a okres rekonwalescencji trwa krócej. Zimno ma też działanie biostymulujące. Do domu dostaję zestaw starannie wybranych do tego zabiegu kremów pielęgnacyjnych (krem nawilżająco-regenerujący + krem z filtrem SPF 50+ z kompleksem wybielającym), a także zestaw 4 naturalnych nutrikosmetyków francuskiej marki D-LAB Nutricosmetics (miesięczny program).

Efekty zabiegu

To zabieg dla cierpliwych, ale wart czekania:-) Pierwsze efekty poprawy napięcia, wygładzenia i ujednolicenia skóry są widoczne po ok. miesiącu, a pełna przebudowa skóry wskutek pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu trwa 3-6 miesięcy.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

To zależy od indywidualnych wskazań. Ze względu na silną biostymulację skóry w większości przypadków już jeden zabieg daje satysfakcjonujący i długotrwały efekt odmłodzenia. Kolejny można powtórzyć nie wcześniej niż po 6 tygodniach, gdyby było takie wskazanie.

Wskazania do zabiegu

 • Objawy fotostarzenia: drobne zmarszczki, utrata elastyczności skóry, niejednolity koloryt.
 • Wiotkość skóry, tzw. chomiki, opadanie tkanek.
 • Utrata młodzieńczego owalu.
 • Skóra „zmęczona” wymagająca regeneracji i przebudowy.
 • Objawy starzenia się szyi i dekoltu.
 • To też doskonała profilaktyka anti-aging dla osób już ok. 30-35. roku życia.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Skóra po zabiegu nie jest mocno zaczerwieniona ani spuchnięta, ale widoczna na niej jest charakterystyczna „kratka” po laserze frakcyjnym. Dlatego zabieg dobrze jest zrobić przed weekendem – zwykle pełna rekonwalescencja trwa 1-2 dni – trzeciego dnia można wykonać makijaż i wrócić do codziennych aktywności. O czym przede wszystkim pamiętać?
 • Maksymalna higiena – nie wolno dotykać skóry rękami, używanym ręcznikiem, dobrze jest zmienić poszewkę poduszki na czystą itp.,
  • Przez 24 godziny po zabiegu nie wolno myć skóry ani stosować na nią żadnych kosmetyków,
  • Po upływie doby można delikatnie umyć skórę łagodnym żelem do mycia (bez mydła) i osuszyć czystym papierowym ręcznikiem,
  • Wtedy też można włączyć do pielęgnacji kremy, które otrzymasz w gabinecie – krem nawilżający i chroniący skórę przed słońcem (to bardzo ważne, bo skóra po laserze jest mocno uwrażliwiona na promienie UV!),
  • Przez 3-5 dni na skórze widoczna jest charakterystyczna „kratka” i mikroskopijnej wielkości strupki (po frakcjonowaniu skóry) – nie wolno ich zrywać, drapać ani złuszczać,
  • Dobrze jest pić minimum 1,5 l płynów dziennie, aby wspomóc nawilżenie skóry od środka.

Cena:

 • zabieg na twarz – 3600 zł
 • zabieg na twarz i szyję – 4400 zł
 • zabieg na twarz, szyję i dekolt – 4900 zł

Gdzie:

Klinika Strzałkowski
ul. Dzielna 21 lok. 16
Warszawa
tel. 668 830 516
www.klinikastrzalkowski.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Hand Magic

Zabieg Hand Magic w Klinice Strzałkowski

Hand Magic to najnowsza terapia łączona opracowana przez dr. Franciszka Strzałkowskiego. Wykorzystuje synergię działania IPL i preparatu biostymulującego skórę na bazie R-kolagenu dla odmłodzenia i rozjaśnienia dłoni. Miałam przyjemność wypróbować ten zabieg na swoich dłoniach!

Mezoterapia skóry osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe PRP to naturalny, pozyskiwany z krwi pacjenta, „koktajl” do mezoterapii. Zabieg poleca dr n. med. Justyna Jończyk, specjalistka chirurgii plastycznej z One Clinic w Warszawie.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki