WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Lasemd ultra

Laser tulowy w terapii łączonej z kosmeceutykami

Koncepcja LaseMD Ultra to pierwsze na rynku połączenie łagodnego lasera tulowego ze specjalnymi kosmeceutykami, aplikowanymi na skórę w trakcie zabiegu. Mówimy więc o procedurze efektywnego dostarczania aktywnych nanocząsteczek. Dzięki temu LaseMD Ultra ma wiele zastosowań i zapewnia szybkie efekty poprawy jakości i wyglądu skóry!

Czym jest laser tulowy?

Laser tulowy wykorzystuje falę o długości 1927 nm i charakteryzuje się wysoką absorpcją wody, niższą jednak niż w laserze Er:YAG czy CO2. To powoduje, że jest to laser subablacyjny, a nie ablacyjny, co dla pacjenta oznacza większy komfort podczas zabiegu i brak okresu rekonwalescencji. Dzieje się tak, ponieważ warstwa naskórka pozostaje nienaruszona (ilość zawartej w nim wody jest niewystarczająca do wywołania ablacji) – dzięki technologii frakcyjnej w skórze powstają jedynie mikrokanaliki, które ułatwiają wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry (jeśli nakładamy kosmetyk na skórę bez takiego wspomagania, tylko ok. 10% efektywnych składników przenika przez naskórek). Mikrokanaliki zamykają się, a aktywne nanocząsteczki działają w skórze właściwej.

Laser Ultra przy użyciu wiązki Top-Hat oraz zastosowaniu różnych głowic i trybów pracy umożliwia wykonywanie najszybszych zabiegów o najwyższej powtarzalności rezultatów. Przykładowo dzięki końcówce ze specjalną rolką, która przesuwając się po skórze powoduje wiele identycznych mikrouszkodzeń, zabieg na całą twarz trwa jedynie 6-8 minut, jest wysoce skuteczny i dobrze tolerowany przez pacjentów (odczuwasz jedynie ciepło) – dodatkowo można też zastosować znieczulenie miejscowe w kremie. Są też specjalne końcówki do zabiegów na skórę trądzikową i blizny, do rewitalizacji skóry głowy czy na ciało.

lasemd ultra

Laser tulowy doskonale radzi sobie z takimi wskazaniami, jak:

 • Uszkodzenia słoneczne, profilaktyka fotostarzenia, profilaktyka oraz leczenie rogowacenia słonecznego
 • Profilaktyka przeciwstarzeniowa
 • Brak elastyczności skóry
 • Drobne linie, zmarszczki w okolicy oczu
 • Objawy starzenia szyi i dekoltu
 • Zmiany barwnikowe: plamy soczewicowate, plamy soczewicowate słoneczne, plamy starcze, piegi, ostuda oraz hiperpigmentacja pozapalna
 • Sińce po wypełnieniach, sińce po zabiegach liftingu
 • Młodzi pacjenci: nierówna tekstura skóry, pory, przetłuszczająca się skóra, aktywny trądzik, blizny trądzikowe, blizny z przebarwieniami
 • Rewitalizacja skóry głowy

To świetny zabieg zarówno dla osób z widocznymi objawami starzenia (ujędrnienie poprzez stymulację produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego), jak i młodszych (efekt Baby Face!). Doskonale radzi sobie z trudnymi przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, pomaga leczyć skórę łojotokową i trądzikową.

Co wyróżnia kosmeceutyki LaseMD Ultra?

LaseMD Ultra to pierwsza na rynku koncepcja łączenia lasera tulowego z kosmeceutykami, które zostały opracowane tak, aby dostarczać skórze wyłącznie najważniejsze, podstawowe składniki niezbędne dla jej prawidłowego funkcjonowania i młodego wyglądu. Są to:

 • witamina C (10%) – rozjaśnia, odmładza, zmniejsza objawy fotostarzenia,
 • witamina A (retinol, 2,500iu) – redukuje zmarszczki, pomaga w leczeniu trądziku, odmładza,
 • kwas traneksamowy (1,2%) – rozjaśnia przebarwienia, łagodzi zaczerwienienia,
 • resweratrol (9%) – jest silnym antyoksydantem, chroni przed fotouszkodzeniami, odmładza, rozjaśnia.

Kosmeceutyki nie zawierają sztucznych konserwantów, sztucznych zapachów, chemikaliów i barwników. Zastosowano w nich unikalną na rynku technologię suchego nanogranulatu, który w płynną, aktywną postać przechodzi tuż przed aplikacją na skórę. Po zabiegu na skórę nakładany jest krem lub maska krem LaseMD Absorption+Barrier.

Dzięki połączeniu energii lasera tulowego z kosmeceutykami efekty zabiegów są jeszcze lepsze niż po samej laseroterapii!

kosmeceutyki LaseMD

Więcej o laserze tulowym LaseMD Ultra:
www.bogdanidermatologia.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Efekt Baby Face z laserem Lavieen!

Laser tulowy Lavieen pozwala wykonywać bardzo skuteczne zabiegi na przebawienia, blizny, rozszerzone pory, utratę jędrności i elastyczności skóry – z minimalnym czasem rekonwalescencji. Zabieg poleca dr Katarzyna Hawro-Boratyn z kliniki Dr Radziejewska.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki