WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Laser tulowy LaseMD Ultra – całoroczny zabieg bez okresu rekonwalescencji

Laser tulowy jest prawdziwym przełomem w laseroterapii. Skutecznie usuwa przebarwienia, redukuje blizny potrądzikowe, wyrównuje strukturę i koloryt skóry, napina ją i odmładza, ale mimo intensywnego działania nie ma po nim konieczności długiej rekonwalescencji, skóra jest jedynie lekko zaczerwieniona. Same zabiegi są bardzo szybkie, można powiedzieć, że to taki „prysznic laserowy”. Dodatkowo w terapii LaseMD Ultra połączono działanie lasera z aplikacją czystych składników aktywnych, zapewniając skórze kompleksową terapię odmładzającą i naprawczą. Zabieg na filmie prezentuje dr n. med. Kamila Stachura, specjalista dermatolog z Kliniki Dr Stachura w Szczecinie.

Jak działa laser tulowy Ultra?

Laser tulowy wykorzystuje falę o długości 1927 nm, dzięki czemu jest łagodny dla skóry, a jednocześnie działa bardzo skutecznie i ma wszechstronne zastosowanie w medycynie i dermatologii estetycznej. LaseMD Ultra to obecnie najmocniejszy na rynku laser tulowy, który poprzez nieablacyjny zabieg frakcjonujący pobudza przebudowę skóry, rozjaśnia przebarwienia i redukuje blizny potrądzikowe, napina i uelastycznia skórę, wyrównuje jej strukturę. Jednocześnie umożliwia „wtłoczenie” w skórę czystych składników aktywnych zawartych w kosmeceutykach z gamy LaseMD. Zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok, bez okresu rekonwalescencji.

Laser Ultra przy użyciu wiązki Top-Hat umożliwia wykonywanie najszybszych zabiegów o najwyższej powtarzalności rezultatów. Laser jest wyposażony w 4 głowice:

 • końcówka z rolką – pozwala przeprowadzić zabieg na całą twarz przez ok. 6-8 minut,
 • końcówka kwadratowa – przeznaczona jest do zabiegów redukcji trądziku, blizn i problemów skórnych, takich jak powiększone pory,
 • końcówka grzebieniowa – zaprojektowana specjalnie do rewitalizacji skóry głowy,
 • końcówka S5 – dzięki większej średnicy wiązki oraz obszarowi skanowania o wymiarach 6 x 10 mm umożliwia przeprowadzanie zabiegów na szyi i klatce piersiowej w 10-15 minut.

Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło.

Laser Lasemd

Aplikacja składników aktywnych

LaseMD jest skrótem od „Laser Assisted Single Effective Molecules Delivery”, co oznacza „efektywne dostarczanie pojedynczych molekuł (kosmeceutyków) wspomagane laserem”. Impulsy lasera tworzą bezboleśnie mikrokanaliki przerywające barierę naskórkową. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie w skórę specjalnie opracowanych, czystych składników aktywnych w ampułkach. Kosmeceutyki LaseMD mają suchą postać nanomolekuł (czysta forma, bez sztucznych konserwantów, chemikaliów i barwników), a w płynną, aktywną fazę przechodzą tuż przed aplikacją, co zapewnia świeżość preparatu. Technologia Multi Nanosome Granulated stabilizuje molekuły czynne od środka, co przekłada się na ich najwyższą bioabsorpcję w skórze, a tym samym ich maksymalnie efektywne działanie.

Jest to bardzo innowacyjne podejście do pielęgnacji i dostarczania składników w głąb skóry ze wspomaganiem lasera. Daje to wiele korzyści:

 • laser tulowy tworzy w skórze mikrokanaliki w sposób mało inwazyjny, zapewniając bardzo szybkie gojenie skóry po zabiegu,
 • zwiększa więc maksymalnie przepuszczalność naskórka przy minimalnym poziomie termicznych uszkodzeń naskórka,
 • aplikowane na skórę składniki aktywne mają wysoką biodostępność, co wpływa na ich skuteczność i szybko widoczne efekty,
 • kosmeceutyki są dostarczane na odpowiednią głębokość i precyzyjnie w wyznaczone miejsce, terapia ma więc charakter celowany.
kosmeceutyki LaseMD

W zabiegu wykorzystywane są aktywne sera:

VC – kwas askorbinowy (witamina C): rozjaśnia, ujędrnia i rozświetla skórę, chroni ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,

VA – retinol (witamina A): przyspiesza odnowę komórkową, ujędrnia skórę, regeneruje uszkodzenia,

TA – kwas traneksamowy: rozjaśnia przebarwienia, przyspiesza proces gojenia skóry,

RS – resweratrol: naturalny polifenol w nanocząsteczkach połączony z niskomolekularnym kwasem hialuronowym, chroni skórę przed fotostarzeniem i stresem oksydacyjnym.

Dodatkowo po zabiegu stosowana jest silnie łagodząca i nawilżająca kremowa biocelulozowa maska LaseMD na bazie kokosa oraz krem LaseMD opracowany w celu poprawy wchłaniania aktywnych składników po zabiegach dzięki niezwykłej technologii wielowarstwowej emulsji.

Nanocząsteczki preparatu LaseMD wnikają w skórę przez mikrokanaliki, których wielkość jest zoptymalizowana pod kątem zmniejszenia bólu i okresu rekonwalescencji, ale jednocześnie wystarczająca dla przenikania substancji aktywnych w głąb skóry. Po zabiegu mikrokanaliki powoli zamykają się, podczas gdy efektywne nanocząsteczki działają w skórze właściwej. Już następnego dnia możesz wrócić do codziennych aktywności.

efekty laser tulowy Ultra
efekty laser tulowy Ultra
Fot. Bogdani Dermatologia

Wskazania do zabiegu

 • Uszkodzenia słoneczne, profilaktyka fotostarzenia, profilaktyka oraz leczenie rogowacenia słonecznego
 • Profilaktyka przeciwstarzeniowa
 • Brak elastyczności skóry
 • Drobne linie, zmarszczki w okolicy oczu
 • Objawy starzenia szyi i dekoltu
 • Zmiany barwnikowe: plamy soczewicowate, plamy soczewicowate słoneczne, plamy starcze, piegi, ostuda oraz hiperpigmentacja pozapalna
 • Sińce po wypełnieniach, sińce po zabiegach liftingu
 • Rewitalizacja włosów i skóry głowy
 • Młodzi pacjenci: nierówna tekstura skóry, pory, przetłuszczająca się skóra, aktywny trądzik, blizny trądzikowe, blizny z przebarwieniami

Zabieg wykonasz w:

Klinika Dr Stachura

Klinika Dr Stachura
ul. Jagiellońska 87, Szczecin
tel. +48 535 35 00 55, 574 45 00 05
www.klinikadrstachura.pl

Więcej o laserze tulowym LaseMD Ultra:
www.bogdanidermatologia.pl

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Efekt Baby Face z laserem Lavieen!

Laser tulowy Lavieen pozwala wykonywać bardzo skuteczne zabiegi na przebawienia, blizny, rozszerzone pory, utratę jędrności i elastyczności skóry – z minimalnym czasem rekonwalescencji. Zabieg poleca dr Katarzyna Hawro-Boratyn z kliniki Dr Radziejewska.

Laserowa redukcja blizn Nordlys FRAX1550 i IPL

Terapia łączona z wykorzystaniem nieablacyjnego lasera frakcyjnego i światła IPL zapewnia skuteczną redukcję blizn. O zabiegu mówi Aleksandra Nowak, kosmetolożka z One Clinic w Warszawie.


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki