WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Laser do okolic intymnych

Zapotrzebowanie na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej stale rosną. Coraz więcej kobiet ma świadomość, że wielu przykrym dolegliwościom, związanym np. z suchością pochwy, atrofią tkanek, deformacjami wewnętrznych lub zewnętrznych okolic intymnych czy objawami wysiłkowego nietrzymania moczu można dziś szybko i skutecznie zapobiegać. Z pomocą przychodzi pierwszy na rynku laser do okolic intymnych MonaLisa Touch, doceniany przez ginekologów na całym świecie. Ma wszechstronne zastosowanie, a zabiegi z jego wykorzystaniem cechują się minimalną inwazyjnością i w większości przypadków brakiem okresu rekonwalescencji. W jakich problemach można go zastosować? 

Laser do okolic intymnych – rehabilitacja po porodzie

Problem: Naturalny poród, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy prowadzący do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to wpływać na zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

Zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch: pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera (wprowadzanego do pochwy za pomocą specjalnej końcówki) ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna. Zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Laser do okolic intymnych – menopauza

Problem: w związku ze starzeniem się narządów intymnych i spadkiem estrogenu nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, zespół rozluźnienia pochwy. Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego.

Zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch: zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, prze co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta.

Laser oddziałuje bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy stymulując metaboliczną aktywację fibroblastów. Badania histologiczne, realizowane we współpracy z Uniwersytetem w Pawii, wykazały, że laser MonaLisa Touch aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odmłodzona błona śluzowa odzyskuje sprawność utraconą wraz z upływem czasu. Co też warte podkreślenia, na skutek przebudowy błony śluzowej zmniejsza się tendencja do infekcji i podrażnień.

Laser do okolic intymnych – wysiłkowe nietrzymanie moczu

Problem: problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki). W początkowym stadium objawy polegają na mimowolnym wycieku moczu przy wysiłku fizycznym, tańcu czy kichaniu. Dla wielu kobiet to problem bardzo wstydliwy i pomijany nierzadko milczeniem, który ma wpływ na ich samoocenę i relacje z partnerem.

Zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch: polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Laser do okolic intymnych – estetyczna korekcja narządów zewnętrznych

Problem: zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Ponadto wraz z wiekiem może dochodzić do zaniku warg sromowych większych, co powoduje odsłonięcie warg sromowych mniejszych, które na skutek ciągłego podrażniania ulegają przerostowi. Do tej pory jedyną metodą pozbycia się tego problemu była labioplastyka chirurgiczna za pomocą skalpela.

MonaLisa touch modelkaZabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch: relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanym przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu. Zabieg ten wykonywany jest zarówno u kobiet bardzo młodych, jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

Laser do okolic intymnych – jak wygląda zabieg rewitalizacji pochwy?

Zabiegi laserem MonaLisa Touch wykonywane są za pomocą specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy, a także stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach od 2 do 4 tygodni – decydują indywidualne wskazania.

Więcej na www.monalisatouch.pl

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki