WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Desirial – kwas hialuronowy do okolic intymnych

Kwas hialuronowy pozwala w szybki i skuteczny sposób zredukować przykre dolegliwości ze strony okolic intymnych, które są efektem zmian zachodzących głównie w okresie rozrodczym bądź menopauzalnym, a także wraz z procesem starzenia się tkanek w tym miejscu. Jedynym na rynku preparatem na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonym do stosowania w okolicach intymnych u kobiet, w celu przywrócenia pożądanego wyglądu i funkcjonalności warg sromowych większych oraz nawilżenia błony śluzowej pochwy, jest Desirial. Jak dokładnie działa?

Typowe dolegliwości intymne

Suchość i atrofia (zanik tkanek) pochwy oraz okolicy warg sromowych większych może występować u kobiet w każdym okresie życia. Można wręcz powiedzieć, że prędzej czy później dolegliwości te dotkną każdą kobietę, z mniejszą lub większą intensywnością, są bowiem związane z naturalnym procesem starzenia się organizmu i wiotczeniem tkanek w tym miejscu. Sprzyjają im: styl życia, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, zmniejszony poziom estrogenów w okresie menopauzy, a u młodszych osób – znacząca utrata wagi np. po porodzie lub na skutek intensywnej aktywności fizycznej. Na nasilone dolegliwości skarżą się też często kobiety po wielu porodach lub tzw. trudnych porodach (np. gdy dziecko było duże).
Do typowych objawów starzenia okolic intymnych należą:
 • atrofia warg sromowych większych,
 • suchość pochwy,
 • podrażnienia, świąd,
 • trwały dyskomfort,
 • utrata elastyczności tkanek warg sromowych większych,
 • nasilona tendencja do infekcji,
 • dyspareunia (ból i trudność podczas stosunku).
Kobiety w okresie menopauzalnym cierpią też często z powodu tzw. atrofii wulwowaginalnej, czyli schorzenia związanego z zanikiem śluzówki pochwy wskutek zmniejszonego poziomu estrogenów. Pochwa staje się wtedy sztywna, zwężona, pojawia się świąd i duża bolesność – nie tylko przy współżyciu, ale też na co dzień.
Natomiast kobiety aktywne częściej narażone są na podrażnienia okolic intymnych, szczególnie w przypadku występowania atrofii warg sromowych większych, które przestają wtedy chronić wargi sromowe mniejsze przed mechanicznymi urazami i mogą nawet prowadzić do ich przerostu, co dodatkowo zwiększa dyskomfort w codziennym życiu. Ulubione zajęcia sportowe, takie jak jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny trening fitness mogą w rezultacie wiązać się z nieprzyjemnymi i bolesnymi otarciami, co powoduje, że wiele kobiet rezygnuje wtedy ze swoich pasji. Odczuwają też duży dyskomfort i ból podczas współżycia, co bardzo negatywnie wpływa na ich aktywność seksualną i jakość życia seksualnego.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, a jego działanie przypomina właściwości gąbki, ponieważ błyskawicznie wiąże i zatrzymuje wodę (jedna cząsteczka kwasu HA jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody). Dzięki temu doskonale nadaje się zarówno do zabiegów nawilżających i rewitalizujących przesuszoną skórę, jak i wypełniania tkanek oraz przywracania im utraconej objętości.
Desirial to jedyny na rynku kwas hialuronowy przeznaczony do stosowania w okolicach intymnych, dzięki któremu możliwa jest poprawa nie tylko estetyki, ale też – a może nawet przede wszystkim! – funkcjonalności okolic intymnych. Jak dokładnie działa i jakich efektów możesz się spodziewać?
 • Zwiększa objętość warg sromowych większych, przywracając im objętość i nawodnienie, a tym samym funkcję  ochronną dla wejścia do pochwy (przed urazami, bakteriami itp.) oraz swoistej „poduszeczki”, dzięki której nie siedzimy bezpośrednio na kości łonowej – pacjentki mogą więc wrócić do takich aktywności fizycznych, jak jazda na rowerze czy jazda konna, które wcześniej sprawiały im ból).
 • Pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu, co przyczynia się do regeneracji i zagęszczenia skóry w okolicach intymnych.
 • Podany w formie mezoterapii – nawilża i rewitalizuje okolice warg sromowych i przedsionka pochwy, niwelując uczucie suchości i świąd, a więc typowe objawy pojawiające się w okresie menopauzy. Dzięki temu kobiety nie muszą stosować globulek czy maści. Zabieg najlepiej jest powtórzyć – zwykle 3-5 razy co 2-4 tygodnie, a potem dla podtrzymania efektu raz na 6 miesięcy.
 • Pomaga skorygować źle zagojone blizny np. po nacięciu krocza czy cięciu cesarskim. W wypadku zrostów blizny najpierw się uwalnia zrost, a potem wypełnia tę przestrzeń kwasem hialuronowym, aby zapobiec ponownemu zrastaniu. Jeśli w miejscu blizny pojawiły się wgłębienia i ubytki tkanki – kwas HA zadziała jak wypełniacz.

DesirialDesirial i Desirial Plus

Desirial jest jedynym na świecie preparatem na bazie kwasu hialuronowego zarejestrowanym do stosowania we wskazaniach ginekologicznych, takich jak suchość czy atrofia przedsionka pochwy i sromu. Warto o tym pamiętać i pytać lekarza, jakim preparatem robi zabieg. Dlaczego to tak ważne?
 • Właściwości reologiczne Desirial są dopasowane do okolic intymnych kobiet, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie doskonałych rezultatów zabiegu z jednoczesnym zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa pacjentek.
 • Dzięki temu unikniesz też działań niepożądanych, takich jak np. ziarniniaki czy przemieszczanie się preparatu, co może powodować nie tylko oszpecenie wyglądu, ale też pogorszenie funkcjonalności tych miejsc.
Desirial jest dostępny w dwóch wariantach opracowanych z myślą o różnych potrzebach kobiet:

Desirial – dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym lub w wieku rozrodczym, u których stwierdzono niedostateczne nawilżenie pochwy i sromu ze współistniejącymi podrażnieniami lub bez (czyli do stosowania jako mezoterapia okolic intymnych oraz do niewielkich wypełnień).

Wskazania:
 • Suchość.
 • Podrażnienie powodujące świąd i dyskomfort.
 • Uczucie napięcia i pieczenia u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i postmenopauzalnym.
 • Wulwodynia (dyskomfort i ból sromu).
 • Bolesne, źle zagojone blizny po nacięciu krocza i po cięciu cesarskim wymagające wypełnienia.

DesirialDesirial Plus – dla kobiet w wieku postmenopauzalnym, menopauzalnym lub w wieku rozrodczym ze skłonnością do/lub objawami hipotrofii warg sromowych większych, tzn. utraty jędrności i ubytku tkanki tłuszczowej w tej okolicy.

Wskazania: umiarkowany, częściowy lub całkowity ubytek jędrności warg sromowych większych.

Desirial PlusJak wygląda zabieg?

Zabieg robiony jest w miejscowym znieczuleniu iniekcyjnym (skórę znieczula się tylko w dwóch małych punkcikach, przez które będzie wprowadzona kaniula – samo operowanie kaniulą w przestrzeni tkanki tłuszczowej nie boli, bo tłuszcz nie jest unerwiony). Trwa od 10 do 15 minut. Pierwsze efekty mezoterapii okolic intymnych widoczne są już po tygodniu od wstrzyknięcia, natomiast wypełnienie warg sromowych pacjentki obserwują tuż po zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Rezultaty utrzymują się 12-18 miesięcy, a kolejne wypełnienia wymagają podawania już mniejszej dawki preparatu. To zasługa innowacyjnej formuły na bazie kwasu hialuronowego produkowanego z wykorzystaniem opatentowanej technologii IPN-Like i mannitolu – substancji o działaniu antyoksydacyjnym, która chroni preparat przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych i jednocześnie zapobiega szybkiej degradacji kwasu w miejscu podania. Francuska firma Laboratories Vivacy jako pierwsza na świecie wprowadziła do kwasu hialuronowego substancję antyoksydacyjną, stając się ekspertem w tej dziedzinie i dając kobietom możliwość długotrwałego zachowania młodości – w każdej ważnej dla nich strefie. Już jeden zabieg przywraca komfort okolic intymnych!

Więcej na:
www.stylage.pl

logo Desirial

Dodaj komentarz

Podobne tematy

Zabiegi ginekologii estetycznej

Jakie zabiegi ginekologii estetycznej szybko poprawią twój komfort i funkcje oraz wygląd okolic intymnych? Wyjaśnia dr Agnieszka Nalewczyńska.

dzień kobiet

Zabiegi tylko dla kobiet

Te metody rozwiązują typowo kobiece problemy, także te wstydliwe i intymne. Przedstawiamy zabiegi tylko dla kobiet!


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki