WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Kolagenowe odmłodzenie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni

dr Ewa KaniowskaOd 25. roku życia w naszej skórze zaczyna ubywać kolagenu – najważniejszego włókna podporowego skóry. W medycynie estetycznej coraz większą popularność zyskują zabiegi, których celem jest jego odbudowa. Doskonałe efekty daje biostymulacja skóry tzw. atelokolagenem Linerase, który pobudza do pracy fibroblasty, co prowadzi do zagęszczenia siatki kolagenu i odmłodzenia wyglądu. Cała terapia składa się z 3 etapów i zapewnia kompleksową odnowę skóry. Zabieg Linerase – na twarz, szyję, dekolt i dłonie – poleca dr n. med. Ewa Kaniowska, specjalista dermatolog-wenerolog, założycielka kliniki Kaniowscy Dermapuls Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej we Wrocławiu (www.dermapuls.com.pl).

Kolagen można porównać do rusztowania – u młodych osób taka podpora jest trwała i mocna, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz słabsza i mniej stabilna. Dzieje się tak, ponieważ po 25. roku życia rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu, polegający na zmniejszaniu jego produkcji, a zwiększaniu degradacji. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga kolagenowa w organizmie człowieka, gdyż więcej kolagenu ulega zniszczeniu, niż organizm jest w stanie odbudować. W efekcie pojawiają się zmarszczki, kontur twarzy opada, a skóra wiotczeje. W naszym organizmie istnieje wiele rodzajów kolagenu, ale szczególnie ważny jest kolagen typu I – charakterystyczny dla młodej skóry. Celem terapii Linerase jest odbudowa właśnie tego młodego kolagenu – co skutkuje zagęszczeniem, wygładzeniem i ujędrnieniem skóry, a efekty są spektakularne i jednocześnie bardzo naturalne.

Kolagen nowej generacji Linerase

linerase opakowanieTo przełomowa terapia w gabinetach medycyny przeciwstarzeniowej w aspekcie odmładzania oraz regeneracji skóry. Jest to obecnie jedyny wyróżniony prestiżową nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej ateloKOLAGEN typu I w formie iniekcji, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Preparat Linerase tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych. Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych.

Sam zabieg zaliczany jest do grupy produktów małoinwazyjnych i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Obecnie terapia Linerase została wzbogacona o 3 nowe produkty: Linerase Peel Off, Linerase Restoring Mask oraz Linerase Anti-Aging Cream, a cała procedura składa się z 3 etapów zabiegowych.

I etap – Linerase Peel Off

Bioregeneracja na poziomie naskórkowym.
Linerase Peel Off poprzez działanie retinolu, witaminy C, kwasu glikolowego, cytrynowego, HA, kolagenu oraz polipeptydów pozwala na oczyszczenie oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka. Zabieg ten zmiękcza, nawilża i wygładza skórę, zwiększając przenikanie substancji aktywnych. Tak przygotowana skóra znacząco zwiększa (gwarantuje) właściwe działanie kluczowego etapu terapii – iniekcji atelokolagenu Linerase. Po zastosowaniu Peel Off skóra jest aksamitna w dotyku i nabiera wyjątkowego blasku. Linerase Peel Off wzbogaca terapię poprzez działanie na płytsze warstwy skóry.

Linerase zestawII etap – atelokolagen Linerase

Zabieg właściwy
Aplikacja atelokolagenu Linerase w określone miejsca na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach to najistotniejszy etap terapii. Zabieg pobudza pracę fibroblastów do tworzenia nowych zdrowych włókien kolagenowych, w efekcie skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, wygładzają się drobne zmarszczki, poprawia się jej sprężystość i po prostu wygląda młodziej. Uwaga! Atelokolagen Linerase nie jest wypełniaczem i nie ma nic wspólnego z kolagenowymi „fillerami”, jakie były stosowane kilka-kilkanaście lat temu.

III etap – Linerase Restoring Mask

Ukojenie po zabiegu
Maska nakładana jest na skórę bezpośrednio po aplikacji atelokolagenu Linerase. Lekarz wykonuje delikatny masaż, podczas którego maseczka ulega całkowitemu wchłonięciu. Zastosowanie Linerase Restoring Mask intensywnie koi, przyspiesza proces gojenia oraz regeneracji skóry po zabiegu. Maska działa uszczelniająco na naczynia krwionośne, hamuje transepidermalną utratę wody (TEWL) wpływając na jej elastyczność i właściwy poziom nawilżenia. W składzie Linerase Restoring Mask znajduje się między innymi: kwas hialuronowy, cynk, wyciąg z aloesu, nagietka, rumianku oraz oczaru wirgilijskiego.

Domowa pielęgnacja

krem LineraseLinerase Anti-Aging Cream to preparat, który pozwala kontynuować pielęgnację w domu, w rezultacie znacząco przedłużając odmładzające efekty terapii. Krem zastosowany po zabiegu widocznie łagodzi podrażnienia. Działa na płytsze warstwy skóry, bioregeneruje na poziomie naskórkowym. Może też być stosowany samodzielnie jako zabieg odnawiający i wygładzający skórę rano lub wieczorem.

Pierwsze 3 etapy terapii Linerase są wykonywane w gabinecie medycznym w czasie jednej sesji zabiegowej. Dzięki wprowadzeniu Anti-Aging Cream pacjent otrzymuje możliwość kontynuacji terapii w domu.

Efekty

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14-21 dni, jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz specjalista w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Zazwyczaj pierwsze efekty ujędrnienia, uelastycznienia i wygładzenia skóry są widoczne już po 7-14 dniach. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia wiotkiej uzyskujemy po wykonaniu pełnej terapii i możemy się nim cieszyć przez ok. 12 miesięcy. Dla podtrzymania osiągniętego rezultatu zaleca się wykonywanie 1 zabiegu Linerase co 3 miesiące.

linerase_przed_po-3linerase_przed_po-4

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Efekt Baby Face z laserem Lavieen!

Laser tulowy Lavieen pozwala wykonywać bardzo skuteczne zabiegi na przebawienia, blizny, rozszerzone pory, utratę jędrności i elastyczności skóry – z minimalnym czasem rekonwalescencji. Zabieg poleca dr Katarzyna Hawro-Boratyn z kliniki Dr Radziejewska.

Mezoterapia skóry osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe PRP to naturalny, pozyskiwany z krwi pacjenta, „koktajl” do mezoterapii. Zabieg poleca dr n. med. Justyna Jończyk, specjalistka chirurgii plastycznej z One Clinic w Warszawie.

Trendy w medycynie estetycznej 2020

Jakie trendy zdominują rynek medycyny estetycznej w 2020 roku? We współpracy z ekspertami przygotowaliśmy przegląd metod o rosnącej popularności. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki