WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

epilacja laserowa

Jesień – idealny czas na pozbycie się zbędnego owłosienia

Skóra gładka już na zawsze – bez wrastających włosków, bez podrażnień, bez nieestetycznych „kropek” na skórze. Jesień to idealny czas na rozpoczęcie zabiegów depilacji laserowej. Dlaczego? Bo z bardzo dużym prawdopodobieństwem do lata pozbędziesz się znacznej części niechcianego owłosienia. Polecają eksperci Ruczaj Clinic w Krakowie!

Jak działa laser do depilacji?

Laser do depilacji emituje wiązkę światła o określonej długości fali. Melanina zawarta we włosie pochłania energię laserową, energia cieplna zakumulowana we włosie prowadzi do zniszczenia macierzy włosa – dzieje się to tylko w fazie wzrostu, czyli anagenie. Z racji tego, iż nie wszystkie włosy są w tej fazie, zabiegi laserowe wykonujemy średnio 6-8 razy w odstępach około 8 tygodni (odstępy zależne są od obszaru poddanego zabiegowi, z racji tego, iż fazy wzrostu w danych obszarach zmieniają się różnie).

Czy depilacja laserowa pozwoli mi pozbyć się wszystkich włosów?

Szacuje się, że po zabiegach depilacji laserowej może pozostać do ok 10% owłosienia, choć często udaje się je usunąć prawie całkowicie. Należy również pamiętać, że wszelkie wahania hormonalne, zażywane leki lub suplementy diety mogą stymulować nowe włosy do wzrostu. Jeżeli cierpimy na wahania hormonalne należy przygotować się na wykonywanie tzw. zabiegu przypominającego raz do roku.

Jaki laser do depilacji wybrać?

Najlepiej aby sprzęt do depilacji laserowej miał jak najszersze spectrum działania, na przykład takie jakie posiada laser do depilacji Soprano Ice Titanium. Jest to najnowocześniejsza technologia depilacji laserowej, która posiada aż trzy wiązki fali w jednym urządzeniu, dzięki temu działamy praktycznie na każdy rodzaj owłosienia. Zastosowane w depilacji laserowej Soprano Ice Titanium wiązki fal to:

 • wiązka diodowa (810 nm) – działa na ciemne i średnie owłosienie,
 • wiązka aleksandrytowa (755 nm) – działa na jasne włosy i jasną skórę (przy czym włosy nie mogą być zupełnie pozbawione melaniny),
 • wiązka neodymowo-jagowa (1064 nm) – sprawdza się idealnie przy depilowaniu ciemniejszych karnacji.

Urządzenie do depilacji laserowej Soprano Ice Titanium posiada bardzo silny system chłodzenia, dzięki czemu zabieg nie powoduje tak silnego bólu jak w dotychczasowych technologiach do depilacji. Dodatkowo depilacja laserowa Soprano Ice Titanium posiada system SHR, który stopniowo podgrzewa skórę właściwą do temperatury skutecznie niszczącej mieszki włosowe i zapobiegającej ich ponownemu wzrostowi, unikając jednocześnie uszkodzeń otaczających tkanek.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

 1. Pierwszy zabieg depilacji laserowej zawsze poprzedza konsultacja oraz w razie potrzeby próba laserowa u naszego specjalisty, który dokona oceny skóry, zakwalifikuje do zabiegu oraz poinformuje o przeciwwskazaniach i zaleceniach.
 2. Obszar depilacji laserowej należy ogolić, ale w przypadku pierwszej wizyty nie całkowicie. Niewielki jej obszar trzeba zostawić – będzie na nim robiona analiza grubości włosów, ich koloru oraz gęstości. Skóra przed zabiegiem depilacji laserowej powinna być ogolona najlepiej dzień wcześniej, aby uniknąć podrażnień.
 3. Przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy nakładać żadnych kremów ani balsamów aby uniknąć działań niepożądanych.
 4. Na zabieg depilacji laserowej nie można zgłaszać się ze skórą opaloną. Należy odczekać nawet 4 tygodnie – także po solarium. W przypadku samoopalacza wystarczy 2 tygodnie.
 5. Na 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy stosować innych metod usuwania owłosienia tj. depilator, wosk, pęseta, kremy do depilacji.
 6. Skóra przed zabiegiem depilacji nie powinna być uszkodzona ani podrażniona.
 7. Termin zabiegu depilacji laserowej powinien zostać wyznaczony min. dwa tygodnie po zakończeniu stosowania antybiotyków, ziół (nagietek, dziurawiec) czy herbatek uspokajających.
 8. 7 dni przed depilacją laserową nie powinno się stosować peelingów i innych złuszczających zabiegów. Dotyczy to również oczyszczania twarzy.

Zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji laserowej?

Zapraszamy na bezpłatną konsultację i zabieg z 30% zniżką!

* Wyślij nam wiadomość sms z hasłem: „Jesienna depilacja” na numer: 793 116 111, a otrzymasz od nas voucher!

Taka promocja tylko do 31.10.2022!

Ruczaj Clinic

ul. Bułgarska 15/U2
Kraków
tel. 793 116 111
www.ruczajclinic.pl

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy

Picolo Premium

Zabiegi laserem pikosekundowym w Self Esteem Clinic

Self Esteem Clinic w Warszawie jest pierwszą kliniką w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty laser pikosekundowy nowej generacji PicoLO Premium. Zobaczcie na filmie zabiegi, jakie u Marty, Moniki i Renaty wykonała dr Agnieszka Lew-Mirska.

laserowe usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuaży laserem Q-Switched

Laser Q-Switched pozwala usunąć tatuaż w każdym kolorze i jest jedną z najczęściej stosowanych technologii w tym wskazaniu! Jak dokładnie działa? Ile zabiegów musisz wykonać, aby uzyskać pożądany efekt?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki