WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Jędrna skóra i smukłe ciało z BTL Exilis Elite

Nowoczesne technologie modelujące, takie jak BTL Exilis Elite, nie tylko pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale też skutecznie ujędrniają wiotką skórę, dając efekt liftingu bez skalpela. Dzięki temu mogą z powodzeniem być stosowane zarówno na twarz, jak i ciało. Bez bólu, bez okresu rekonwalescencji, z szybko widocznymi rezultatami.

Jak działa BTL Exilis Elite?

exilisJest to przełomowy system do modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej oraz odmładzania twarzy, który stanowi alternatywę dla inwazyjnych technik face-liftingu oraz liposukcji. 
Wyjątkowe efekty są możliwe dzięki zespoleniu dwóch typów energii (prąd High Frequency oraz ultradźwięki). Połączenie to zostało w medycynie estetycznej i kosmetologii wykorzystane po raz pierwszy. Efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, choć najlepsze wyniki osiąga się po czterech sesjach. Terapia jest szybka i bezbolesna, nie wymaga rekonwalescencji, zapewnia postępujące, wymierne korzyści i równomiernie rozłożone efekty.

BTL Exilis został wyposażony w najnowocześniejsze systemy kontroli bezpieczeństwa. Dzięki DTC, czyli systemowi kontroli temperatury skóry, możliwy jest jednolity rozkład energii eliminujący powstawanie blizn, natomiast EFC — system kontroli przepływu energii — gwarantuje pełne bezpieczeństwo zarówno pacjenta, jak i osoby przeprowadzającej zabieg.

Zabiegi na twarz

Dają doskonałe rezultaty redukcji zmarszczek, ujędrnienia skóry i polepszenia produkcji kolagenu. Wykorzystana technologia CRT (Collagen Refill Technology) remodeluje kolagen, radykalnie poprawia gęstość skóry dzięki procesowi neokolagenezy (stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych). Proces leczenia nie jest oparty na absorpcji energii na chromoforach, dzięki czemu jest dostępny dla wszystkich fototypów skóry przez cały rok. Efekty: ujędrnienie skóry, uniesienie tzw. chomików, lifting podbródka, redukcja zmarszczek, poprawa owalu, odmłodzenie rysów twarzy.

Exilis
Efekty serii 4 zabiegów Exilis na twarz

Modelowanie ciała

Wyszczuplanie i modelowania sylwetki odbywa się w 3 etapach (technologia R.I.D.):

  • Rozpoznanie (reach) – skojarzenie ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości pozwala dotrzeć do wcześniej opornej tkanki i zastosować terapię. System BTL Exilis jest kierowany na dokładnie określoną głębszą tkankę tłuszczową, a kontaktowe chłodzenie powierzchni reguluje temperaturę skóry i chroni delikatne struktury skórne.
  • Izolacja (isolate) – fale ultradźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, powodując podział pakietów komórek tłuszczowych na pojedyncze jednostki. Nie osłonięte komórki tłuszczowe są wtedy łatwiej dostępne niż kiedykolwiek i podatne na skuteczną terapię.
  • Deaktywacja (deactivate) – depozyty tłuszczowe zazwyczaj składają się z metabolicznie nieaktywnych komórek. Energia o wysokiej częstotliwości powoduje precyzyjne głębokie nagrzewanie tkanki. Inicjowana jest aktywność metaboliczna i przyspieszone zostają procesy lokalnej lipolizy tkanki tłuszczowej. W tym samym czasie apoptoza zmniejsza liczbę adipocytów. Objętość komórki tłuszczowej zmniejsza się i tkanka tłuszczowa ulega redukcji.
eat skin
Efekty serii 4 zabiegów Exilis na ciało

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie 4 zabiegów co 10-14 dni. Po zabiegu należy pić duże ilości wody, aby przyspieszyć procesy lipolityczne i metaboliczne mające na celu usunięcie tkanki tłuszczowej. Wskazana też jest umiarkowana aktywność fizyczna i lekka dieta – dla jeszcze lepszych efektów! Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Exilis stanowi również procedurę wspomagającą przy zabiegach inwazyjnej liposukcji. Zabiegi BTL Exilis mogą odwlec lub wyeliminować konieczność inwazyjnych zabiegów,
 w szczególności w przypadku pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi złogami tłuszczowymi oraz przeciwwskazaniami do zabiegu lipoplastyki. Zastosowane po liposukcji polepszają efekt estetyczny.

Dodaj komentarz

Podobne tematy

lifting ciała

Bezinwazyjny lifting UTIMS A3

Kiedy myślimy o bezinwazyjnym odchudzaniu i modelowaniu sylwetki – myślimy o falach ultradźwiękowych. Jedną z nowości na rynku jest zabieg UTIMS […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki