WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Neauvia modelka

Ginekologia estetyczna w praktyce

Uroda_bez_tabu_logo_net_LPoprawa wyglądu okolic intymnych to ciągle temat tabu. A przecież nie tylko o estetykę, ale też zdrowie i komfort tutaj chodzi. Jakie zabiegi warto polecić? Kto powinien je wykonywać? Jakich efektów można się spodziewać? Zapytaliśmy dr Martę Tazbir.

Dr Marta TazbirNasz ekspert: dr Marta Tazbir, absolwentka Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Pasjonatka. Wizjonerka. Dla swoich pacjentów tworzy indywidualnie dobierany plan terapeutyczny zawierający procedury zabiegowe służące zdrowiu i urodzie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą podczas szkoleń z zakresu technik laserowych oraz terapii regeneracyjnych z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego we własnej Klinice Tazbir w Łodzi. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu dermatologii estetycznej i laseroterapii. Od 2006 r. czynnie zajmuje się medycyną estetyczną, której poświęca się każdego dnia. Zwolenniczka umiaru i klasycznego piękna w medycynie estetycznej i nie tylko. W Łodzi prowadzi własną Klinikę Tazbir. www.anvita.com.pl www.laseroterapia.biz

Wskazania do zabiegów

Na zabiegi ginekologii estetycznej najczęściej decydują się panie po przebytych porodach oraz w okresie menopauzalnym. – Zwykle pacjentki pytają o zwężenie pochwy i lifting warg sromowych, i z efektów tego typu zabiegów są najbardziej zadowolone – mówi dr Marta Tazbir. – Ciągle jest to jednak temat tabu, choć zainteresowanie tym tematem rośnie. Panie pytają też o sposoby poprawy dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu – i to często jest wstęp do dalszych intymnych rozmów i decyzji. W mojej praktyce zdarzyła się tylko jedna pacjentka, która w ogóle nie była zainteresowana zabiegami ginekologii estetycznej. A pamiętajmy, że dają one korzyści nie tylko urodowe, ale też zdrowotne. Na przykład zabieg laserowy, którego celem jest przede wszystkim zwężenie pochwy i poprawa jej elastyczności, zwiększa też ilość glikopenu w nabłonku i zmienia pH na bardziej korzystne – tym samym zmniejszając tendencję do zakażeń i upławów. Uwaga! Zabiegi ginekologii estetycznej powinny być wykonywane przez lekarza ginekologa, który potrafi najlepiej dobrać odpowiednią procedurę zabiegową. Jeśli pacjentka ma jakieś dolegliwości wymagające wcześniej przeleczenia (np. grzybica, nadżerka), będzie mógł postawić odpowiednią diagnozę i przepisać leki, zanim zapisze ją na zabieg estetyczny. W naszym gabinecie zabiegi są wykonywane przez wykwalifikowanego i doświadczonego ginekologa, zapewniamy też paniom odpowiednią diagnostykę i kompleksową opiekę.

PAKIET GINEKOLOGICZNY W KLINICE Tazbir OBEJMUJE DARMOWĄ CYTOLOGIĘ, BADANIE USG I KONSULTACJĘ GINEKOLOGICZNĄ WRAZ Z BADANIEM KWALIFIKUJĄCYM!

Zabieg laserowy Fotona Intima

Klinika Tazbir jako pierwszy i jedyny gabinet medyczny w Łodzi i województwie łódzkim (oraz jeden z nielicznych w Polsce) oferuje zabiegi ginekologii estetycznej z zastosowaniem nowoczesnej technologii laserowej Fotona Intima (Er:YAG). Tylko u nas wykonasz za darmo USG jamy brzusznej, USG endowaginalne, USG i badanie piersi oraz badanie cytologiczne! Jest to nasz autorski pakiet ginekologiczny, darmowy dla wszystkich pań, które decydują się na dowolny zabieg z zakresu ginekologii estetycznej w naszej klinice.

Technologia wykorzystywana w laserach medycznych Fotona to najbardziej rewolucyjne osiągnięcie techniki laserowej. Umożliwia ona przeprowadzenie szerokiego spektrum bezpiecznych i skutecznych zabiegów. Dlatego w Klinice Tazbir proponujemy zabiegi innowacyjnym laserem Fotona Intima umożliwiającym przeprowadzanie skutecznych i satysfakcjonujących procedur intymnych. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Fotona Intima przywracają kobietom komfort fizyczny i psychiczny, a także zwiększają pewność siebie oraz zadowolenie z życia seksualnego. Nowatorska, unikalna i nieinwazyjna terapia Fotona Intima została stworzona specjalnie z myślą o zdrowiu intymnym kobiet. Badania kliniczne potwierdzają wysoką skuteczność zabiegu Fotona Intima.

Zabiegi ginekologii laserowej dedykowane są:

 • Do leczenia objawów wysiłkowego nietrzymania moczu
 • Do laserowego poprawiania elastyczności pochwy/leczenie tzw. luźnej pochwy
 • Do leczenia poporodowych zmian w strukturze pochwy
 • Do obkurczania/zwężania pochwy/zwężania przedsionka i wejścia do pochwy
 • Do leczenia suchości i pieczenia pochwy
 • Do leczenia zanikowego zapalenia pochwy
 • Do ujędrniania warg sromowych
 • Dla kobiet pragnących poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych i/lub wybielenia części intymnych/zmniejszenia nadmiernej pigmentacji przedsionka pochwy
 • Do innych zabiegów estetycznych w okolicach intymnych: redukcja rozstępów, blizn, resurfacing, peelingi, frakcjonowanie laserowe i inne
 • Do uzyskania zwiększonej satysfakcji seksualnej

Laser Fotona Intima– Podczas jednego zabiegu można wykonać jedną procedurę lub wszystkie jednocześnie – wyjaśnia nasz ekspert. –  Zabieg wykonywany od środka, na błonę śluzową, nie jest bolesny. W wypadku liftingu warg sromowych pacjentka może odczuwać ciepło lub lekki ból, więc dla poprawy komfortu zabiegu i jego skuteczności (im wyższe parametry, tym lepiej), zwykle stosujemy krem znieczulający. W wypadku zabiegu mającego na celu leczenie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu zabieg wystarczy wykonać 1-2 razy (w odstępie 3-4 miesięcy), podobnie jest przy procedurze zwężenia pochwy.

Na czym polega laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu?

IncontiLase bazuje na fototermicznym napięciu i obkurczeniu okolic przedniej ściany pęcherza i cewki moczowej. Wskazaniami do leczenia tą metodą jest wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu w stopniu łagodnym i umiarkowanym. Zabieg jest efektywny, bezpieczny, a przy tym prosty do wykonania. U większości pacjentów z łagodnym oraz z umiarkowanym wysiłkowym nietrzymaniem moczu wystarczy tylko jeden zabieg dla uzyskania efektu poprawy ułożenia cewki moczowej i szyjki pęcherza moczowego, co zmniejsza dolegliwości związane z NTM.

Na czym polega laserowe ujędrnianie waginy?

Zabieg opiera się na fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową tkanki. Ściśle kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy, powodując ogrzanie tkanki i kolagenu w niej zawartego. Kolagen kurczy się, co sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze, co w konsekwencji prowadzi do napięcia i kurczenia się naświetlanej tkanki. Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczyna się proces remodelingu kolagenu i neokolagenezy, i pod koniec tych właśnie procesów leczona tkanka wzbogaca się o nowy kolagen, wydaje się młodsza, napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza ograniczenie jej rozszerzenia oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia mięśni dna macicy. – Jest to dość często spotykane zjawisko opisywane jako utrata optymalnej struktury pochwy i zazwyczaj związane z porodem drogami natury lub/i naturalnym procesem starzenia się – wyjaśnia dr Marta Tazbir. – Ciąże „siłami natury” i porody przyczyniają się do pogorszenia się struktury i jakości tkanki, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanik pochwy. Większość kobiet (a także ich mężowie lub partnerzy) opisuje syndrom rozluźnienia mięśni dna miednicy jako „luźną pochwę” narzekając na utratę elastyczności pochwy, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Laser Fotona doskonale też leczy blizny, np. na kroczu lub po cesarskim cięciu. Zwykle trzeba powtórzyć ok. 3-6 zabiegów. Często łączy się je też z rewitalizacją kwasem hialuronowym lub mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.

Rewitalizacja kwasem hiualuronowym

Neauvia Rheology RoseOkolice intymne można zrewitalizować i nawilżyć za pomocą iniekcji kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym, podobnie jak skórę twarzy czy dekoltu. Kwas hialuronowy może też być zastosowany jako wypełniacz w celu odbudowy objętości warg sromowych większych, które wraz z wiekiem wiotczeją i zanikają. – Zabiegi rewitalizacji okolic intymnych są hitem wśród pacjentek w okresie okołomenopauzalnym – mówi nasz ekspert. – Świetnie nawilżają, zapobiegając podrażnieniom i suchości, poprawiają napięcie tkanek przy wejściu do pochwy i w samej pochwie, a w połączeniu z laserem w nieinwazyjny sposób pozwalają leczyć atrofię pochwy.

Zalety:

 • Zabieg nieinwazyjny, bezpieczny, wykonany w znieczuleniu miejscowym
 • Natychmiastowy i długotrwały efekt
 • Brak blizn po zabiegu
 • Brak okresu rekonwalescencji
 • Wzrost przyjemności i satysfakcji seksualnej obu partnerów!
 • Możliwe nieinwazyjne leczenie atrofii pochwy okresu menopauzalnego
 • Doskonała rewitalizacja okolic intymnych po porodzie

Dziś jest wiele gabinetów medycyny estetycznej, których bogata oferta dotyczy również problematyki tzw. ginekologii estetycznej. Jednak ośrodki te często działają wybiórczo koncentrując się raczej na wybranych procedurach zabiegowych. W Klinice Tazbir proponujemy paniom kompleksową opiekę, profilaktykę i leczenie schorzeń narządów płciowych i okolic intymnych kobiet, wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania w technikach laserowych, diagnostyce ultrasonograficznej i laboratoryjnej, szeroko zakrojonej medycynie estetycznej oraz proponując konsultacje i leczenie poprzez współpracującą ze sobą grupą lekarzy specjalistów. Poprzez połączenie ze sobą praktyki lekarskiej świadczącej usługi w zakresie kompleksowej medycyny estetycznej i laseroterapii, której spektrum działań ukierunkowane jest na kobiety i ich problemy estetyczne, ale także profilaktykę i zdrowie, oraz nowoczesnych procedur laserowych w tzw. ginekologii estetycznej i laserowej pragniemy umożliwić holistyczne podejście do kobiecego piękna, zdrowia i ogólnie pojętego dobrostanu. Oprócz całego panelu zabiegowego medycyny estetycznej, laserowej, dermatochirurgii i chirurgii, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Naszych Pacjentek proponujemy rozwiązanie polegające na umożliwieniu Kobietom korzystanie z kompleksowych świadczeń w w/w zakresie przy wykorzystaniu najlepszych, profesjonalnych, certyfikowanych sprzętów medycznych i procedur zabiegowych. Dlatego również dla Państwa komfortu (i oszczędności czasu ) wymyśliliśmy i stworzyliśmy tzw. pakiet ginekologiczny, który jest prezentem do każdego zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej bądź laserowej. Zapraszamy do Kliniki Tazbir do Łodzi.

logo Klinika TazbirKlinika Tazbir
ul. Świętojańska 5/9
Łódź
tel. 506 17 06 29
www.klinikatazbir.pl

 

Dodaj komentarz

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki